uima-altaan mainos on kaupungin etusivulla tapahtumapalstalla. Siksikö ettei täällä todellakaan tapahdu mitään vai siksikö että pöntisen sisko päivittää ko. palstaa?
Miksi ihmeessä
Pöntisen
15251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Lapua on ihmeitä täynnä. Lapualla on puurot ja vellit menneet täysin sekaisin. Kukaan ei enää tiedä, mikä on yhteistä omaisuutta ja mikä yksityistä bisnestä. Kukaan ei enää tiedä, mikä on pyyteetöntä hyväntekeväisyyttä ja mikä on laskelmoitua eduntavoittelua.
millä mollata muita ihmisiä. Puurot ja vellit on menny valittajalla tosiaankin sekaisin. Kysehän on pelkästään siitä ketkä maauimalan omistajat ovat ja millä tekosyyllä heitä voidaan mustamaalata. Tätä palstaa vähänkään seuranneet kyllä ovat huomanneet tämän jatkuvan mollaamisen niin näitä yrittäjiä kuin muitakin tapahtumia järjestäviä tahoja ja yrittäviä ihmisiä kohtaan. Tapahtumakalenteri on käsittääkseni tarkoitettu kaikille yrittäjille, yhdistyksille ja henkilöille järjestämiensä tapahtumien ilmoittamiseen, tyhjä tapahtumakalenteriko se sitten olisi hyvä asia?
On se uskomatonta tuo kateus, mikä kirpoaa päivästä päivään, aiheesta aiheeseen joissakin paikkakunnan pikkusieluisissa. Miten teille palvelut pitäisi tarjota? Jos ei yrittäjien palvelut kelpaa, yrittäjien ja kaupungin yhteistyö ei kelpaa, kaupungin palvelut ei kelpaa. Vaihtoehtoja??? Yksi on vielä kokeilematta, valittajien omat ideat ja investoinnit Lapuan hyväksi.
Miksi kaupungin sivuilla on yksityisen yrittäjän mainos?
Miksi ei?
Yrittäjät rupeavat ilmeisesti kateuttaan yrittäjiksi, koska ovat AINA tunnistavinaan, että heitä kadehditaan ja tarjoamassa kateutta kaikenkattavaksi selitykseksi.
Mitä ihmettä teissä on kadehtimista, EN käsitä. Opetelkaa jo vähitellen joku toinenkin sana selitysrepertuaarinne täydennykseksi.
saavatko kaikki muutkin yrittäjät mainoksensa kaupungin sivuille?
älähtää kehen kalikka kalahtaa...puurot ja vellit jne...
Hyvä kysymys. Tämä yksityinen yritys on ainakin saanut. Mitähän muut lapualaiset yrittäjät ovat asiasta mieltä?
Yksityinen Kesäuimala Lapualla uimahallin ja Lapuanjoen välisellä alueella.
http://www.facebook.com/EpopPark
Aika hintavaa. Kaksilapsiselta perheeltä yksi uimakerta yhden valvojan kanssa: 30€ = 180mk!
Ne ideat pitää olla yrittäjyydessä sellaisia ettei nojata kaupunkiin ja ratsasteta veronmaksajien kontolla. Elikkä kuka maksaa vedenpuhdistamisen ja yleensäkin vesilaskun, kuka siivoaa uimalan aiheuttamat sotkut uimahallin puolelta ym, ym
Ei se ole kateutta vaan kaupungin varainkäytön valvontaa.
No jälkimmäinen tietenkin..
pianhan tämä lätäkkö on kaupungin hoidossa
jokohan lienee esisopimus lunastamisesta neuvoteltuna kakassakaapissa. Hyvä veli hinnoin tietenkin.
Onko tämä palsta vain vajaa-ajattelijoiden rutinan harjoittajien käytössä, kysyn vain?