Nyt se on likipitäen varmistunut, että liitos tulee. Kunta saa edelleen euroja tai kruunuja tai jopa venäläisiä rahoja, jotta selviyisimme pitämään kaupunkimme omana pienenä "SUOMEN ISONA OMANANA". Olkaamme siis ylpeitä siitä saavutuksesta, että saamme olla ylpeitä siitä, mitä olemme. Enhämme muusta tiedä.
Onnea Kauhajoki
*onnea* k*joki*
3187
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nyt jos koskaan on mahdollista kasvattaa väkiluku 20000:teen. Pitäisikö vielä rakentaa iso muuri etteivät vahingolliset ajtukset pääsisi pilaamaan tätä onnenmaata?
Uusi nimi olkoon PohjanmaanPohjoiskorea.
Ehdotan, että luovutamme Kauhajoella kaiken päätösvallan suurelle keskustalaiselle puolueelle, ja että vain arvostettu ja tiedetysti totuudessa ja asiallisuudessa pysyvä Kauhajoki-lehti saa yksinoikeuden kertoa rakkaan kuntamme moninaisista tapahtumista.
Emme saa antaa vihollistemme nakertaa enää järjestelmämme perustaa, vaan meidän on kerralla iskettävä heidät, likvidoitava.
Varmistaaksemme, että rakas kuntamme, Kauhajoki, pysyy hyvänä asuinpaikkana meille kunniallisille keskustaihmisille, ehdotan myös, että perustamme erityisiä leirejä heille, jotka meitä vastaan rikkovat. Lisäksi kehotan rakentamaan suuren muurin kuntamme rajoille, jottei maallemme vihollisen jalka astu. On myös tärkeää perustaa omat puolustusvoimamme, jotta voimme torjua häijyjen imperialistien pyrkimykset tuhota rakas kuntamme, Kauhajoki.
kuinka ykx jeppe viittii olla täällä ja kirjoittaa koko ketjun itsekseen. Juttelet varmaan kotonaki itsekses ja olet tyytyväinen kun molemmat sinäsi ovat aina yhtä mieltä asioista. Mee hoitohon ny. Mikset sä tällä kertaa kepusta mitää maininnu?