Meller: Benny Hinn kelpaa esimerkiksi

valtaosalle maailmalla vaikuttavia evankelistoja.

http://www.patmos.fi/leo_meller_blogi/?entityId=23

Leo Meller tänään - Benny Hinn vihitään 26.10.2012 vaimonsa kanssa
http://www.patmos.fi/leo_meller_blogi/?entityId=22
5270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kiitos Jumalalle!

Äänestä

Kipinä 4.1998. Kun kaikkivaltias Jumala julisti tekevänsä kansamme uuden liiton, Hän ei tarkoittanut, että menneet opetukset hylättäisiin. Koko Raamattu -1 Mooseksen kirjasta Ilmestyskirjaan - on Jumalan innoittamaa ja juuri tätä päivää varten. Näin Benny Hinn, puhuu ohi Raamatun sanan. Hebr. 8:13. Sanoessaan uuden hän julistanut ensimmäisen liiton vanhentuneeksi; mutta se, mikä vanhenee ja käy iäliseksi, on lähellä häviämistään.

Äänestä

Kipinä lehti 2.2001. Entä tämän jälkeen? Tortai-iltana, jolloin en ollut itse paikalla, Benny Hinn oli ennustanut, että Suomessa alkaa herätys kuudentoista kuukauden kuluttua nuorten keskuudessa. Markku Aalto. Ei tullut kuin suuri "närästys" Näin samassa lehdessä. Vilppula 25.7.01. HERÄTKÄÄ JO HINNIN IHANOIJAT! Tässä Vilpulan mummolta terveisiä kaikille teille, jotka niin kovasti ihanoitte, rakastatte ja jumaloitte tuota amekikkalaista humpuukievankelistaja pelleä. Kestäneekö itsetuntonne lukea-epäilen? Mitään uutta ei ole siinä, että Raamatusta saavat kaikenlaiset hurmahenkiset ja fanaattiset opin kehittelijät tukensa ja ovat löytävinään siihen vielä jonkinlaisen logiikankin. Ja täydestä menee muihin hurmahenkisiin fanaatikkoihin, joita Patmoskin näyttää olevan pullollaan. Koska kokemuksesta tiedä, että mikään järkipuhe ei fanaatikkoihin ja hurmahenkisiin mene perille, en lähetä tätä postia nimelläni. Minua ei kiinnosta agressiiviset Raamattu-luennot ja hyökkäykset. T Vlippulan korven mummo.

Äänestä

Benny Hinn kelpaa esimerkiksi väärästä profeetasta ja häntä puolustava Leo Meller myös. Satoja Mellerin v. 198X tai 20XX kasetteja profetian valossa kuunnelleena voi todeta, että metsään on menty kaikissa "profeetallisissa" ilmoituksissa. Y2K-tietokonekriisi oli yksi huvittavimmista; Meller opetti kasetillaan, että liikennevalotkaan eivät toimi ja että tilit menevät mahdollisesti ihan tyhjiksi. Kannatti siis uhrata kaikki pois ennen tuota suurta tietokonekriisiä, jonka piti sekoittaa kaikki tietokoneet. Y2K Tuomioyö 31.12.1999 on yksi parhaista satukirjoista, joita Kuva Ja Sana on koskaan julkaissut! Mitään Y2K-kaaosta ei kuitenkaan tullut ja eräs tuntemani Meller-fani oli todella katkera, kun oli varannut ruokaa ja bensaa ties moneksi viikoksi. Karismaattinen sirkus unohtaa äkkiä vanhat väärät viestit ja rientää ottamaan uutta profetiaa kehiin silmät kiiluen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


: \ kirjoitti:

valtaosalle maailmalla vaikuttavia evankelistoja.

http://www.patmos.fi/leo_meller_blogi/?entityId=23

Leo Meller tänään - Benny Hinn vihitään 26.10.2012 vaimonsa kanssa
http://www.patmos.fi/leo_meller_blogi/?entityId=22

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu