Sonera.

Ei. soneralle.

Hyvä Sonera.
Otan asiani esille poikkeuksellisesti näin yleisellä keskustelupalstalla koska tänään 2.6.2012 tulee 1v.6kk siitä kun ensimmäisen kerran yritin ottaa yhteyttä huoltohenkilökuntaanne teiltä kytkyllä saamaani kannettavaa koskevassa ongelmassani.Ongelma alkoi päivä nro 1stä ja on jätkunut näihin päiviin saakka eikä vastausta ongelmaan ole pystytty ratkaisemaan niin meillä täällä kotona kuin ei muissakaan tahoissa. Ongelman ydin on siis internet-yhteyden poikkeaminen noin 1 minuutin välein. Valmiiksi asennetussa koneessa oli hienoja toinen toistaan kätevämpiä ohjelmia ja niiden eliminoiminen koneelta tuli kysymykseen noin kuukauden epätoivoisen taistelun jälkeen. Ongelma ei ratkennut. Koko koneen buuttaaminen ja uusien ohjelmien asentaminenkaan ei auttanut.
Nyt olen saanut tarpeekseni.
Joudun maksamaan vielä 6 erää a 37 euroa siitä että saan pitää konetta joka kohta, tämän tarinan päätteeksi muuttuu biokaasuksi.
Tulen hakkaamaan suurella sydämellä ja antaumuksella tämän paskan niin "pillunpäreiksi" että voin sen tämän valtavan raivon sokaisemana imuroida pölynimuriini ja tyhjentää sen muovipussiin joka katoaa sekajätteen mukana kaatopaikalle.

Vähintään 2 kertaa viikossa olen puhelimitse yrittänyt päästä asioimaan kanssanne jonottaen eripituisia aikoja puhelimessa 5 minuutista noin tuntiin.
Olkoon keskiarvo esimerkiksi 15 minuuttia per viikko,tekee se elonlaskuopin mukaan 15min kertaa 78vk= 19,5 tuntia. Jonottaen.

Koska mikään ei korvaa käyttämääni aikaa kanssanne, tulee tämä olemaan myös viimeinen teidän kanssa käymäni "keskustelu".
Maksan laskuni kuten muutkin tietäen että pääsen kahleistanne jonakin päivänä tulevaisuudessa..
Se päivä on ilonpäivä.

0

87

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

        Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
        Hallitus
        126
        1496
      2. Salaisuudet paljastuu

        Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
        Ikävä
        142
        1314
      3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

        https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
        Maailman menoa
        109
        794
      4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

        800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
        Sinkut
        120
        761
      5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

        tietää hänestä, naisesta?
        Ikävä
        62
        695
      6. 53
        671
      7. Aloitan kiertotalouden

        Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
        Lieksa
        37
        571
      8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

        Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
        Kotimaiset julkkisjuorut
        144
        549
      9. Kuka hukkui

        Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
        Pyhäjärvi
        6
        515
      10. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

        https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
        Maailman menoa
        286
        509
      Aihe