Hyvästi hihhulien leffat!

Anux Xenus jne......

Lueskelin juuri Tom Cruisen erojuttuja kun lööpeissä ovat koko ajan. Samalla valkeni hänen yhteytensä skientologiaan. Siitä kun googlella selvitti niin moni näyttelijä on hurahtanut tuohon påskaan. John Travolta, Will Smith jne. Jatkossa en katso yhtään noiden hourimoiden elokuvaa.

Jos ihminen on on noin hölmö, että uskoo tuollaiseen skeidaan niin silloin kaikki muumit eivät ole laaksossa. Katie Holmes teki oikein.

Nicole Kidmania olen aina pitänyt hyvänä näyttelijänä ja teki varmasti elämänsä viisaimman teon kun hankkiutui eroon hörhöstä ja hänen seurapiiristään. Pointsit Nicolelle.

Tuota huuhaata voisi ehkä verrata Wincapitaan. Siihenkin sekosi moni julkisuuden henkilö. Lehmänpåska on hyvää, miljoona kärpästä ei ole väärässä.

Mielenkiintoinen pointti on myös miksi tuota huijariyritystä kutsutaan useimmissa tiedotusvälineissä uskonnoksi.

Toisaalta on hyvä, että upporikkaat näyttelijät menettävät rahansa, mutta ne rahat voisi käyttää vaikka hyväntekeväisyyteen, ei lihottamaan kuspiähuijareitten pankkitilejä. No, jos lusikalla on annettu niin kauhalla ei voi ottaa...

3

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Correct if im wrong

      "Siitä kun googlella selvitti niin moni näyttelijä on hurahtanut tuohon påskaan. John Travolta, Will Smith jne."

      Eikös Will Smith ainakin joskus aiemmin ole kieltänyt väitteet siitä että hän olisi skientologi?
      Hän sanoi muistaakseni että hänellä on kyllä skientologi-ystäviä, muttei se tee hänestä itsestään skientologia.

      • just joo............

        Ainakin Googlen mukaan oli tehnyt "kirkolle" yli miljoonan dollarin lahjoituksen. Mikä lie motiivi? Liikaa rahaa vai eikö löytynyt parempaa kohdetta?


      • I stand corrected
        just joo............ kirjoitti:

        Ainakin Googlen mukaan oli tehnyt "kirkolle" yli miljoonan dollarin lahjoituksen. Mikä lie motiivi? Liikaa rahaa vai eikö löytynyt parempaa kohdetta?

        No jos noin on asian laita, niin melko paha siihen on kyllä esittää vastaväitteitä.
        On se miljoonan dollarin lahjoitus kieltämättä "ystävänpalvelukseksi" noillekin ihmisille vähän turhan iso raha.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2415
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1397
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      76
      1220
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      5
      1139
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      865
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      800
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      703
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      682
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      26
      668
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      656
    Aihe