Saatujen tietojen mukaan Jutta aikoo vaatai vakuuksiksi paria härkätaisteluarenaa ilman sonneja ja madatoreja sekä vähän käytettyä Seat Ibisa autoa. Näin on näreet????
Jurpilaisen vakuudet Espanjasta..
Uudistunut-ukki.
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sitä luokkaa...sitä luokkaa..
Ja sehän pitää sitten salata 30 vuodeksi.
Näin Kreikkalaiset kuittaavat velkansa 30 v. päästä
Karvainen Kreikkalainen valtiovarainministeri ottaa Urpilaisen allekirjoittaman vakuuskirjan ja menee vessaan.
Siellä hän päräyttää rapulakuran pyttyyn, etsii velkakirjasta jutan ja jyrkin nimen kohdan ja "kuittaa" karvaisen perseeeensä. Hän nauraa tikahtuakseen ja huutaa "NYT OLEMME VELATTOMIA". 100 vuotias laman aiheuttaja sosialistipunikki Papandreu kannetaan myös katsomaan kuittaamisen huipennusta. Hän näuraa niin. että putoaa paareilta.
Suomessa ei kukaan muista koko velkaa, eikä tarvitse.
täydet vakuudet. Vähempään hän ei tyydy.
Urpolainen antaa kaikille ketkä älyävät vaan pyytää
Kreikka myöntää: Tuli vähän lepsuiltua
Kreikan säästötoimet ovat jossain määrin pois raiteiltaan. Asian myönsi Kreikan valtiovarainministeri tavattuaan lainoittajien edustajia. Lue lisää ›
http://is12.snstatic.fi/img/320/1288482169588.jpeg