niin kielletäänkö samalla teollisuudelle ja muiden eturyhmien eduksi lobbaaminen=huoraaminen? entä nk. "viihdeteollisuuden" ihmisten manipulointi? miksi mihinkään todelliseen huoraamiseen ei puututa?
Kun kerran huoraaminen kielletään
niin mitä muuta..
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kielletäänkö ja lopetetaanko eduskunta vai mitä tarkoitit.
sillä oikeastaan tekee jos kaiken voi hoitaa netissäkin, suorat kansanäänestykset asioista jne.
Ja prostitutiostakin puhuu henkilö, jolla ei ole mitään huolta, tuskin kokemustakaan edes seksuaalisesta häirinnästä!
Nyt unohtui rivien välit.
ja se on suomeksi huoraamista, ammatti huora. Ei prostitutsioni.
Tässä sulle rivit ja välit:
http://www.google.fi/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&channel=s&hl=fi&q=henriksson anna maja&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=6yn5T9eWI-Gm4gTVhuzkBg&biw=1440&bih=754&sei=8yn5T7itCKSj4gSVsriFBw
Huorraamistahan ei olla kieltämässä - se on aivan yhtä kannatettavaa toimintaa kuin aiemminkin, vaan huorrissa käyminen. Samalla logiikalla lobbaamista ei pidä kieltää vaan lobbariin uskominen. Itse asiassa tämä on loistava idea. Kun vetelä-euroopan maat yrittävät lobbaamalla tai muilla vastaavilla keinoin kinuta meiltä rahaa niin olisi rangastavaa antaa sitä niille.
Samalla logiikalla:
Ruokaa saa syödä, mutta siitä ei saa maksaa!