hakkaraisen suritus eukonkannossa meni penkin alle

syy tähän oli ettei hakkaraisella ole kokemusta eukonkannosta. voitto olis ollut varma jos kisa olisi ollut äijänkannon mm kisat
35243
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Olis nii ku homojen karaookke kisat. Kara persiiissä ja Ååkke selässä

Äänestä

Tässä tapauksessa äijänkantamisessa lienee kaksi vaihtoehtoa, joihin liittyvät tietenkin omat vaikeutensa.
Nahkamiehet eli niin sanotut Tomin miehet ovat ylteensä isoja ja vahvarakenteisia. Heidät pitäisi kantaa kaikissa varusteissaan, tyköistuvissa nahkahousuissa, niiteillä varustetussa nahkatakissa, nahkasaappaat jaloissa ja nahkainen koppalakki päässä. On siinä heiveröisellä kansanedustajalla tekemistä.

Karhumiehen kantamisessa on vähän samant vaikeudet, hänkin on usein pukeutunut nahkahousuihin tai baierilaisiin Lederhoseihin. Karhumies ei käytä äijänkannossa paitaa tai takkia, sillä hän haluaa esiintyä maha- ja rintakarvat valtoimenaan.

Pitävän otteen saaminen massiivisesta karhusta saattaa olla hankalaa, varsinkin jos iho alkaa hikoilla voimakkaasti. Ei ole helppoa sekään, mutta pitää muistaa, että Hakkarainenhan on itse tämän urheilulajin valinnut.

Kaikesta huolimatta nahkamiehet ovat hyvin miehekkäitä ja korrekteja miehiä, ja erityisesti karhut ovat varsin leppoisia ja hyväntahtoisia, heistä ei voi mitään pahaa sanoa. Ja toivottavasti Hakkarainen löytää sopivan parin jompaa kumpaa lajia harjoitellakseen ensi vuoden kisoihin.

Äänestä

Miksihän monet peruSShookkanit esiintyvät mielellään naisten seurassa, ettei heidän todelliset himonsa paljastuisi?

Äänestä

Hakkarainen melkein pakotettiin eukonkantoon. Jos olisi kieltäytynyt niin media olisi pilkannut häntä pelkuriksi.

Onneksi mies teki sen huumorilla ja käveli vaan eikä ottanut hommaa vakavasti.

Äänestä
  • Tuskinpa siinä mitään huumoria oli, vain tappion karvas kalkki ja kipurajoille yltyvä bitutus mielessä, että pitikin tähän hommaan lähteä ensi-innostuksella ja median kiinnostus kiiheissä silmissä.

    Eikä ollut Hakkaraisella mitään käsitystä nykyaikaisten naisten painosta! Hehän kuluttavat sekä keskikaljaa että lenkkimakkaraa aivan samalla tahdilla kuin tavallinen peruspersukin, mutta toki tuntevat vain itsensä paljon kultturelleimmiksi ja sofistikoidummiksi kuin jalkahieltä haisevat miehensä.

    Äänestä

  • tai persut ylipäätään mitään ota vakavasti, vaikka aihetta olisi. Miksi siis pitäisi Lokakuussakaan äänestää tyyppejä, joilla ei ole eukon kannon lisäksi mitään vastuun kantoa. Tuo vastuunkanto kun on huomattavasti tärkeämpi asia kuin edes joku eukon kanto, jota kuten Hakkarainen osoitti ei edes osaa.

    Äänestä

  • eihän hakkarainen kirjoitti:

    tai persut ylipäätään mitään ota vakavasti, vaikka aihetta olisi. Miksi siis pitäisi Lokakuussakaan äänestää tyyppejä, joilla ei ole eukon kannon lisäksi mitään vastuun kantoa. Tuo vastuunkanto kun on huomattavasti tärkeämpi asia kuin edes joku eukon kanto, jota kuten Hakkarainen osoitti ei edes osaa.

    Eihän se eukonkatokaan niin helppoa ole, ja toki Hakkaraisen tapauksessa olisi ollut parempi, että eukko olisi kantanut Hakkaraista. Perussuomalaisten pitäisi ajaa nyt sen mahdollistavaa pikaista lakimuutosta, niin ja tietenkin vielä asiaan kuuluvat asetukset siihen lisäksi.

    Äänestä

Sanotaan, että persun alapää laulaa paremmin kuin yläpää? Pitänee paikkansa? Humpalta se enemmän haiskahtaa ja sousafoni päällimäisenä törähtelee??

Äänestä

Muslimi tappaa se on totuus ja Jutta ja Jyrki jaka rahaa . Hurri pakottaa maut lorvii.
Tämä maa on pilalla. Onneksi perusSuomi pelastaa.
Homppeleille emme mahda ne ovat vain homoja onneksi aids hoitaa sen puolen.

Äänestä

Onko soini jo julkisesti repinyt korsettinsa, kun Teuvo ei pärjännyt, vaikka marttyyrimaisesti käveli akka kipeän selkänsä päällä maaliin asti?

Äänestä

Teuvo alkanut harjoitella seuraavia 2013 kisoja varten Kiken opastuksella kantamalla Timoa selässä?

Äänestä

Sanotaan, että Isä Timo ei paina silloin niin paljon, jos hänellä on korsetti ja verkkosukat kannettaessa yllään? Tätä mieltä ovat olleet ainakin jotkut kaljabaarien ovimiehet? Näillä vermeillä varmaan helpottuisi myös Teukan urakka timonkantokilpailuissa? Onko muuten Timpan tutkimuskeskuksessa jo laskettu arvio siitä, miten a-tappi vaikuttaa tällaisissa kantotilanteissa, negatiivisesti vai positiivisesti ja onko tapin koolla ratkaiseva merkitys?

Äänestä

A-tappi vaikuttaa kaikkeen positiivisesti, sehän tiedetään jo ilman tieteellisiä kokeitakin ja mitä suurempi tappi sen parempi. Tappi persiissä lisää huomattavasti suorituskykyä (siis urheilusuorituksissa, höh, et ajattele kaksimielisesti!!)

Äänestä
  • Tästä A-tapistahan joku kekseliäs puutalousverstas voisi saada uuden innovaation ja voisi vallan hyvin valmistaa katajasta ja pihlajasta erikokoisia tappeja joko yksityiseen tai poliittiseen käyttöön.
    Erilaista muotoilua yksilöllisten tarpeiden tyydyttämiseksi tarvitaan myös, mutta onhan siinä sorvissa toki säätövaraa.

    Uskoisin näillä tapeilla olevan markkinoita aivan eteläisinä Eurooppaa myöten ja siitä sitten vielä EU:n rajojen ulkopuolellekin. Ja sitä paitsi euron kurssi on nyt suotuisa Yhdysvaltojen markkinoille.

    Äänestä

  • uuden innovaation kirjoitti:

    Tästä A-tapistahan joku kekseliäs puutalousverstas voisi saada uuden innovaation ja voisi vallan hyvin valmistaa katajasta ja pihlajasta erikokoisia tappeja joko yksityiseen tai poliittiseen käyttöön.
    Erilaista muotoilua yksilöllisten tarpeiden tyydyttämiseksi tarvitaan myös, mutta onhan siinä sorvissa toki säätövaraa.

    Uskoisin näillä tapeilla olevan markkinoita aivan eteläisinä Eurooppaa myöten ja siitä sitten vielä EU:n rajojen ulkopuolellekin. Ja sitä paitsi euron kurssi on nyt suotuisa Yhdysvaltojen markkinoille.

    Saako tapinveistäjä kotitalousvähennystä, jos siihen hommaan palkkaa esim. jonkun touhua vailla olevan kesätyttelin?

    Äänestä

Megatappi molemmissa reissä. Toisessa luomu, toisessa suriseva. Välillä vaihto? Teho uskottavasti lisääntyy, mutta miten käy persumaisen kiemurtelun kanssa, se saattaa vain lisääntyä? Mikä avuksi?

Äänestä
  • Hyyyiiii!! Nimimerkkiin viitaten kohta on taas musta silmä!

    Äänestä

Minkä sille mahtaa, kun on syntynyt ennakkoluulottomaan horoskooppimerkkiin?? ;D

Persulta lähti eukko lätkimään. Tämäkin uutinen on sensuroitu tältä palstalta jo monta kertaa. Outoa sensurointia.

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288482874953.html

Äänestä
  • "Mustat silmät yötä tummemmat.."
    "Sinun (mustien) silmiesi tähden.."

    Äänestä

Olisi mukava kuunnella noita lauluja...ihan lähekkäin. Siinä pian taas ainakin huuli lentäisi...?

Äänestä
  • Pää on puskassa piilossa, häntä vain näkyy...

    Äänestä

Tupsusta nykäisemällä pupu tulee puskastaan...?

Äänestä

Vai että SURITUS mikä on SURITUS ei tietääkseni ollut SURITUS kilpailuja.
Taitaa tämä egyptin.parru haluta parrua perseeseen

SURITUS hahahahahahah

Äänestä

hah voitin hakkaraisen ties miten monella sekuntilla

Äänestä

mä voitin sen n. 59 minuutilla! Johan tuo ähisi ku keuhkoton kiiski "eukon" alla jo lähtöviivalla.

Äänestä
  • ja mä voitin sen parrun mitalla

    Äänestä

Hakkaraiselle voin suositella ensi kesäksi uutta koitosta, mutta tällä kertaa nakukympi uoksemista, eikä siellä tarvitse mitään akkaakaan kantaa, kunhan vain juoksee mahdollisimman kovaa ja munasillaan, akat saavat nyt jäädä suosiolla jälkeen... uskoisin tämänkin tuovan tarvittavaa medianäkyvyyttä oikein illan pääuutislähetystä myöten.
http://www.nakukymppi.net/

Äänestä

POIS PAKKO RUOSKINTA!

Äänestä

No HUH HUH!

Äänestä

up

Äänestä
  • Uh huh huh!

    Äänestä

Teukka kantaa kuitenkin paremmin akkaa kuin lukee papereita? Tämän päivän Iltalehdessä kohusahuri myöntää, ettei hän ymmärtänyt EU selvityksestä yhtään mitään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


egyptin.parru kirjoitti:

syy tähän oli ettei hakkaraisella ole kokemusta eukonkannosta. voitto olis ollut varma jos kisa olisi ollut äijänkannon mm kisat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu