Antikristus on tällainen:

Väheksyy uskomattomia ihmisiä ja kehottaa pysymään erossa heistä, esim. suosittamalla menemään naimisiin toisen uskovaisen kanssa, joka on täysin vastoin Jumalan toivomuksia.

Katsoo salaa televisiota kotonaan ja kertoo seurakunnassaan että ei katso lainkaan televisiota. Kotona televisio on piiloitettu pöytäliinan alle.

Syö ravintoloissa hajusteilla ja meikeillä varustettuna, vaikka raamattu selkeästi ohjeistaa: hiessä sinun on leipäsi syötävän!

Siinä pari esimerkkiä helluntai-hellurei -antikristuksista.
673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Antikristus osaa muuttaa viinin vedeksi.

Äänestä

Niin ja hän löytää virheitä muista loputtomiin,muttei nää hirttä omassa silmässä.

Äänestä

Antikristukset seurakunnissa muistavat jopa kolmenkymmenen vuoden taa pahoja asioita joistain ihmisistä. eivätkä pysty hermostumatta keskustelemaan uskovaisheteron kanssa.Ylpeilevät olevansa seurakunnan keskipisteitä. Ovat liian riippuvaisia seurakuntalaisista.

Äänestä
  • Otsasi hiessä sinun on leipäsi tienattava.

    Äänestä

Antiristuksella on pikimusta pitkä tukka, jossa violetteja raitoja.
Antiristuksella on nenärengas ja koko ruumis tatuoitu täyteen huonojen naisten kuvia.
Antiristuksella on risaset nahkahousut ja merkkikengät, joilla se potkii mummoja.
Antiristus kantaa ristiä, mutta väärinpäin. Antiristus on kasvissyöjä, mutta voi joskus syödä ihmisiä, kuitenkin yleensä vain viikonloppuisin, toisten antiristusten kanssa.
Antiristus juo kaljaa.

Antiristus valitaan seuraavissa vaaleissa eduskuntaan, ellei se ole siellä jo ollut.
Antiristus on luterilainen.

Äänestä

Antikristus on yksi henkilö, josta kertoo Johanneksen ilmestyksen 13:18 kohta. Tuo antikristus on tunnistettu ja hän on Barack Hussein Obama II:

Nyt elämme näitä lopun aikoja ja Jumala on paljastanut pedon henkilön profeettojensa kautta. Tässä yksi profeetan todistus: http://www.youtube.com/watch?v=6-lmRtbEnpc ja tuo osoittaa Barack Hussein Obama II:een.

Ja samaan päätyy evankelista Jack Van Impe: http://www.youtube.com/watch?v=LDnhU-k2BLg

Ja mitä melkein sata vuotta vanha H.D. Holvaisen profetia kertoo antikristuksesta: https://docs.google.com/document/d/12sYJJBiJYQHf7wlEJ8pZqR1fP7gIOzBF_cf5CWV0U4c/edit?hl=fi&pli=1

Eli antikristus tulee Amerikasta ja paljastuu olevan puoliksi juutalainen. Obaman äidin isä oli irlantilainen juutalainen ja kommunisti sekä mahdollisesti myös äidin äitikin on ollut juutalainen. Siis Obaman äiti on ollut juutalainen syntyperältään vaikka onkin ollut kristitty.

JA SITTEN SE KOKO ERISNIMESTÄ LASKETTU LUKU. Niin tätä lukua ei pidä laskea jostain lempinimestä tai jostain nimen osasta. Tässä Obaman nimi kirjoitettuna hepreaksi (arameaksi eli heprean pohjoisella murteella eli muinaishepreaksi) ja luku laskettu heprean gematrian säännöillä:

B(b=2) R(r=200) K(k=20) K(k=20) H(x=5) U(w=6) S(s=300) EI(y=10) N(n=50) O(w=6) B(b=2) M(m=40) H(x=5) = 666

Ja englannin kielen kirjaimilla siten, että vokaalit otetaan pois, koska hepreassa ei ole vokaaleja (vain konsonantailla on lukuarvo)

There are no vows in hebrew so
obama= b=2 m=13 (1 3=4) so b=2 m=4 =6
barack= b=2 r=20 (2 0=2) no c k=11 (1 1=2)
so b=2 r=2 k=2 =6
we are very close what about hussein.
hussein h=5 s=21(2 1=3) n=14(1 4=5) so h=5 s=3 n=5=13
1 3= 4 two short,where is the other two?
At the end of his name. he is obama the second. so 664 2 and we get 666

JA TÄMÄKIN OSUU MAALIIN:

Barack in Arabic means "blessed"
Hussein in Arabic means "handsome"
Obama is an African word meaning "leaning"

Applying old hebrew gematria values to these english words results in:
"Blessed" 2 30 5 100 100 5 4= 246
"Handsome" 8 1 50 4 100 60 40 5= 268
"Leaning" 30 5 1 50 9 50 7= 152
246 268 152 = 666

If you take OBAMA and add up the numbers generated from the corresponding numbers on a phone (jenkkien puhelinnapit) you get 666. The same thing with BIDEN.

One odd occurance happened on the night Obama was elected. The pick 3 in the Illinois State lottery (Obama's home state) was 6-6-6. The pick 4 was 7-7-7-9. All of those numbers are important biblical numbers. 666 stands for the anti-christ. 777 stands for holy completion and 9 stands for judgement.

Obama's office in Chicago was in the 60606 zip code. Thats also where his national campaign headquarters was located.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ANTIkristuksentunnis kirjoitti:

Väheksyy uskomattomia ihmisiä ja kehottaa pysymään erossa heistä, esim. suosittamalla menemään naimisiin toisen uskovaisen kanssa, joka on täysin vastoin Jumalan toivomuksia.

Katsoo salaa televisiota kotonaan ja kertoo seurakunnassaan että ei katso lainkaan televisiota. Kotona televisio on piiloitettu pöytäliinan alle.

Syö ravintoloissa hajusteilla ja meikeillä varustettuna, vaikka raamattu selkeästi ohjeistaa: hiessä sinun on leipäsi syötävän!

Siinä pari esimerkkiä helluntai-hellurei -antikristuksista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu