Suomalaiset tyytyväisiä harjoitettuun politiikkaan.
Kokoomus ja SDP vaalien suurimmat voittajat.
Persujytkystä jäljellä vain paha haju.
Eläköön EU !
Eläköön velaksi otetut ja vastikkeetta annetut miljardit !
Eläköön maailmanhalaus !
Kokoomus ja SDP vaalien suurimmat voittajat.
Persujytkystä jäljellä vain paha haju.
Eläköön EU !
Eläköön velaksi otetut ja vastikkeetta annetut miljardit !
Eläköön maailmanhalaus !
Vastaukset 15
Vanhimmat
elököön vääryys kurjuus ja kus.tus toisten piikkiin, jää poltetut maat ja kaivosteollisuuden jätökset, myrkyt ja myrskyt ja me kiitämme kaikesta tästä..
Suomen ero yhteisvaluutta eurosta alkaa olla yhä lähempänä, New Yorkin yliopiston taloustieteen professori Nouriel Roubini ennustaa EconoMonitor-blogissaan.
– Puhe Suomen erosta euroalueesta ennemmin kuin myöhemmin on lisääntynyt, kun monet vaikutusvaltaiset tahot miettivät uudelleen eurojäsenyyden kustannuksia ja etuja, ja ovat tulossa pohdinnoissaan siihen päätelmään, että euroero saattaa olla Suomen paras vaihtoehto, Roubini kirjoittaa.
Vaikutusvaltaisilla tahoilla Roubini viittaa valtiovarainministeri Jutta Urpilaiseen (sd.), joka sanoi vastikään, ettei Suomi hirttäydy euroon hinnalla millä hyvänsä.
Ei Roubini eikä kukaan muukaan täysjärkinen pidä Urpiksen puheita yhtään minään. Urpis on eurossa niin kauan kun isot pojat sanovat muuta, ja nimenomaan hinnalla millä tahansa.
Urpiksella ei ole munaa sanoa että peli seis ja eduskuntavaalit, kiitos.
Jos kunnallisvaleissa SDP saa entisenlaisen kannatuksen, mitään todellista tarvetta demareilla ei ole muuttaa politiikkaansa.
Ja saahan se.
-´Suomen kansa on poliittisesti tyhmää´ -J.K.Paasikivi-
kannatus tulee pysymään edes nykytasolla (n. 15%), nousee se edellisiin kunnallisvaaleihin nähden kolminkertaiseksi.
Siis...kolminkertaiseksi.
Mikäli Kokoomus tai SDP haluavat ylittää sen tuloksen, molempien kannatus tulisi olla yli 60%.
Ajattelitko, että onnistuu?
PS kannatus kuntavaaleissa 5-7%.
No, voihan Soini röyhistellä ´kasvuluvuilla´ :)
ihan loppuun asti? On vähän helpompi kolminkertaistaa roskakannatus kuin kohtuullinen kannatus. Verrattavissa siihen että persujen pitäisi nyt kolminkertaistaa uudelleen kannatuksensa, ei ihan helppo homma.
Kansa äänestää kuten media vaatii. Isänmaallisuus ja taloudestaan huolehtiminen tehdään hävettäväksi median toimesta.
Suomalaisilla on ikuinen alemmuuskompleksi siitä, mitä muut meistä ajattelevat .
Tätä ei jätä oma eikä eurooppalainen media käyttämättä hyväksi. Pyydämme ruoskaa selkäämme, eiköhän sitä järjesty.
Sen saa*anan vikinän voitte kyllä lopettaa.
Nykyinen hallitus on kyllä töppäillyt ja tuhonnut Suomen tulevaisuutta eurovakuuksien kanssa niin pahasti, että äänestän jatkossa perussuomalaisia niin kauan että nuo nykyiset idiootit saadaan savustettua ulos hallituksesta. Ja suosittelen samaa toimintatapaa jokaiselle jolla on normaali ymmärrys vielä tallella. Mihin tarvitaan enää vihollisia ulkomailta, kun omat nykyiset päättäjät ovat kaikkein pahin syöpä ja tuhon tae tälle yhteiskunnalle?
Demarit ja vasemmisto lupaavat taas lisäyksiä sossutukiin ja työllisyyden parannuksia. Näin he saavat taas huijattua typeryksien äänet itselleen. Muutamalla eurolla ostetaan pölhöjen äänet. Perusduunari maksaa huijauksen laskun veroillaan. Ko. puolueet halveksivat yrittäjiä ja työntekijöitä ja nostavat aina pummit kunniakansalaisia korkeimmalle jalustalle.
Pehmeitten puhuminen ei ole rikos, vaan politiikkaa.
Mitäs uskovat, kerta toisensa jälkeen. :)
Hienoa että kaikki kolme suurta pohjoismaata ovat tyytyväisiä harjoittamaansa politiikkaan. Tosin norjalaiset ja ruotsalaiset ovat tyytyväisiä ja oikeastaan helpottuneita siihen että eivät harjoita samanlaista politiiikkaa kun suomessa harjoitetaan, varsinkaan tätä rahaliitto politiikkaa...
Mutta mikäs siinä "kiva" että saadaan auttaa ja kaikilla suomalasilla on oma - yhä lihova - eu apina selässä.
ja toisin kuin luullaan -tästä natoviittaisesta eu-apinasta ei ole auttajaksi jos pulaan joudumme , joko taloudellisesti tai sotilaallisesti. Apina pomppaa vain kirkuen toiseen akaasiaan.
Tämä pitäisi jokaisen suomalaisen käsittää.
kommunistit eli sdp ja vassarit voittaa samoin kokkkarit eli tämähän on kuin kiina kapitalismi ja kommunismi käsi kädessä
Hah, euro hajoaa ihan varmasti. Siinähän äänestätte näitä riistopuolueita, kuten kokoomus ja sdp ja hallituksen muut nuoleskelijat. Maksakaa vaan vaikka loputtomiin, mutta järjen käyttö lienee sallittua.
Minä en maksa veroja enkä velkojani niin kauan kuin kukaan tässä hallituksessa oleva on eduskunnassa.
Vaan tyydyn laiskottelemaan ja juon litraa viskiä päivässä