Lapuan tk saa jatkuvasti myönteistä huomioita siitä, että ajanvaraus toimii! Riittääkö se, että saa ajan hoitajalle/lääkärille? Hoitajat ovat auttamishaluisia/kykyisiä? MUTTA lääkärit "keskustelevat" tietokoneruudun kanssa potilaaseen juuri ja juuri vilkaisten. Eivät ainakaan kuuntele potilasta.
JOS se riittää, että PÄÄSEE lääkäriin, niin hyvä on. Minulle ei se riitä, tarvitsisin myös hoitoa!!!!!
JOS se riittää, että PÄÄSEE lääkäriin, niin hyvä on. Minulle ei se riitä, tarvitsisin myös hoitoa!!!!!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Johtuisikohan asia hieman hoidettavastakin kun itse olen ollut aina hyvinkin tyytyväinen Lapuan lääkäreihin ja niiden kommunikaatiohaluihin. Muutaman hoitajan asenteessa olen nähnyt korjattavaa.
Mitähän enfermo tarkoittaa Lapuan lääkäreillä? "Omaa lääkäriä" olen tavannut kerran, joten en voi pitää häntä lääkärinäni eikä hän minua hoidettavanaan! Onkohan minulla ja pienellä tuttavapiirilläni vain huono tuuri terveyskeskuksen lääkäreiden kanssa, kun mikään ei onnistu? Totta on, että muutama iloinen poikkeus on ollut, kun vakituisessa virassa oleva lääkäri on sattunut paikalle. Kohtelu on ollut ammattitaitoista ja inhimillistä. Siitä vaan on niin kauan aikaa, kun viimeksi on sattunut kohdalle. Nyt saa joka kerta jännittää, kukahan nyt mahtaa ottaa vataan... kun ei vaan O.
Ei valittamista mulla . Mettä vastaa jne. Rutina on turhaa,jos ei eheroota parannuksia asiaha .Yks pualue on erikoostunu valittamaha ja huikkimaha pusikoosta.
Tarkkootakko keskustalaasia, nehän pakkaa rutisemaha joka asiasta saavat kuulemma liian vähä tukiaasiaki.