parin päivän päästä on taas vakuuksia?

On se ihanaa, kun päästiin tuohon eurovaluuttaan mukaan!
Ei sitä kyllä kansalta kysyttykään ka mitäpä se meille kansalaisille kuuluukaan koko sotku. Emme ainakaan maksa tuosta sekoilusta yhtään mitään, koska emme ole koskaan siihen liittyneetkään.
Oikeusprossin kulut maksavat ne, jotka ilman kansan lupaa tekivät laittomia sopimuksia.
857
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

vakuuksia ne nyt vaativat? On noi hulluja.

Äänestä

Urpilainen on sanonut että se ei tarvitse enään mitään vakuuksia. Nyt sille riittää pelkästään se että Suomi antaa 600 miljoonaa euroa rahaa, ja Urpilainen on siihen täys tyytyväinen.

Vasemmistoliiton Arhinmäkikään ei enää vaadi pankkeja sosialisoitavaksi, vaan sekin haluaa antaa eläkeläisten rahat pankille ilmatteeksi.

Äänestä
  • Oy Suomi Ab ottaa pirusti velkaa että veronmakajat (Sinä) voivat maksaa eteläeurooppalaisten velkoja.
    Politiikkojen fraaseillako me eletään ensi vuonna?

    http://velkakello.fi/

    Äänestä

Oikeastaan veronmaksajat ja suomen kansa antoivat valtakirjan nykyiselle hallitukselle.

Äänestä

Voi olla tällä menolla kun Arhinmäk pääsee/joutuu eläkkeelle, eurot on loppu, tai jos eurosta päästään eroon, sitten eläkkeet voitais pystyä jopa

Äänestä

> Oikeastaan veronmaksajat ja suomen kansa antoivat valtakirjan
> nykyiselle hallitukselle.

Tässähän se vika juuri onkin, kun Suomen kansa nimenomaisesti EI ANTANUT valtuutusta kevään 2011 Eduskuntavaaleissa tällaiseen meininkiin!

Nykyisistä hallituspuolueista nämä ilmoittivat vastustavansa EU-tukirahastojen kasvattamista:
-SDP
-VASEMMISTOLIITTO
-KRISTILLISDEMOKRAATIT

Kansalaiset äänestivät noita puolueita, ja uskoivat että ne pitävät lupauksensa, ja EU-tukirahojen kylväminen loppuu. Mutta KAIKKI KOLME puoluetta pettivät äänestäjänsä. Kaikki nuo kolme ovat Hallituksessa järjestelmällisesti kasvattaneet Suomen velkataakkaa.

Valeissa KESKUSTAPUOLUEEN kannatus romahti. Vihaiset kansalaiset eivät halunneet että Mari Kiviniemen koppavan oloinen EU-tukirahojen jakaminen jatkuisi enää päivääkään.

Nykyisellä Hallituksella EI OLE suomalaisten valtuutista takanaan. Hallitus on petollinen, valheen hallitus.

Äänestä

Joo hienoa saada vakuuksia JOTKA VIELÄ SALATAAN. Miljardeja kyllä riittää ulkomaille, mutta ei köyhien auttamiseksi täällä ihan Suomessa.

Äänestä

Sinulle "petoksen hallitus"

Ajattelin juuri kirjoittaa samasta asiasta, mutta ehdit ensin, kiitos,lisään
kuitenkin tähän vielä sen että vaalien alla nyt eduskunnassa edustajina
ja ministereinä olevat henkilöt syyllistyivät mielestäni rikokseen kertoessaan
kansalle tietoa jota ei ollut tarkoituskaan pitää.
Eikö vala jonka he ovat vannoneet velvoita heitä myöskin vaalien aikaan?

Tuo pitäisi tutkia oikeudessa,ja moni muukin asia.
Muualla valehtelijat eroavat tai erotetaan, meillä vaietaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pietiä liksan eteen. kirjoitti:

On se ihanaa, kun päästiin tuohon eurovaluuttaan mukaan!
Ei sitä kyllä kansalta kysyttykään ka mitäpä se meille kansalaisille kuuluukaan koko sotku. Emme ainakaan maksa tuosta sekoilusta yhtään mitään, koska emme ole koskaan siihen liittyneetkään.
Oikeusprossin kulut maksavat ne, jotka ilman kansan lupaa tekivät laittomia sopimuksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu