Maailmansodan riski on kasvanut

koska rikkaat amerikanherrat eivät luovu arvovallasta eli maksa ulkomaanvelkoja.
http://yle.fi/uutiset/analyytikot_yhdysvaltain_velkataakka_uhkaa_kansainvalista_vakautta/6216166

Herrojen arvovalta on näet todellisen demokratian vastakohta. Näin ollen tie demokratiaan tulee olemaan kivinen, kapea ja verinen. Syyria on vasta sotaharjoitus.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

usa ollut konkursissa 80vuotta,jos kaikki velkojat ottaisivat rahansa sieltä pois koko maa ajautuisi kaaokseen.Tämän takia ulosteusa hyökkäilee tekaistujen valheiden turvin toisiin maihin koska sillä ei ole enään varaa maksaa öljyistä ja malmeista.

Nyt se maailman jäteläjä ulosteusa on tuomassa ydinohjuksiaansa eurooppaan ja se suorastaan haluaa aloittaa sen ydinsodan siis täysin sairas ulostemaa!

Miettikää mitä ulosteusa teki silloin 60luvulla kun oli kuuban kriisi?
Meinasivat jo silloin aloittaa ydinsodan.

Äänestä

Pidetään peukut pystyssä jotta sieltä meksikosta leviää kohta jokin uusi tappava virus influenssa ja pyyhkäisee usan yli jolloin loppuu sodat ja lamat.

Äänestä

Maailman jätekasa ulosteusan takia suomeenkin saakka tulee musumamuja koska ulosteusa riehuu niiden kotona ja varastaa öljyjjä ja malmeja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9517575 kirjoitti:

koska rikkaat amerikanherrat eivät luovu arvovallasta eli maksa ulkomaanvelkoja.
http://yle.fi/uutiset/analyytikot_yhdysvaltain_velkataakka_uhkaa_kansainvalista_vakautta/6216166

Herrojen arvovalta on näet todellisen demokratian vastakohta. Näin ollen tie demokratiaan tulee olemaan kivinen, kapea ja verinen. Syyria on vasta sotaharjoitus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu