Onko kenelläkkän tietoa,miten omakotitaloon illalla lentäneen lepakon saisi ulos?!
APUA!LEPAKKO ASUNNOSSA!!
Kysyvä
141161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
_haavilla tai hellällä niskaotteella, mutta jos ammut sen, niin älä ammu "vahingossa" vaimoa.
Täytyy muistuttaa kaveria,ettei miehensä ota hirvikivääriä esille!!!!
_on pelottavan näköinen, mutta harmiton hyönteistenpyydystäjä, ellei kyseessä ole sitten verta imevä vampyyri. Sillon olisi syytä käyttää hopealuoteja ja käyttää tapon varmistamiseen teroitettuja puukeppejä... ja niin, meinasi unohtua, vampyyrit pelkäävät ristejä, joilla varmistetaan, että uusia kutsumattomia vieraita ei tule (eikä naapureita).
näihin Iron-Mike lajeihin. Ne vasta tavallisia Badmaneja ovatkin kaapuineen ja hihanauhoineen banderollejaan heiluttelemassa.
Nykyään on saatavilla sellaista punkkisumutettakin, jolla nämä loiset verenimijät saa pidettyä loitolla ainakin toviksi.
hmm..tällaiset kysymykset ovat enemmän huuhaapalstan asioita..mutta parin viikon loma ja kunnon lääkitys poistaa lepakot ullakoltasi.
sitä kertomalla, että Pete odottaa hiekkiksellä muovisolttujen ja uusien tinasotilaiden kanssa.
kylläkin olla Iron Mike- joten varovasti vaan pihalle...
minä juuri varoittelin. Mutta nyt on Miken komero sitten löytynyt viimeinkin. Aktivoituu taas klo 17:n jälkeen Robinin (Pete muut multinikit) kanssa. Syytä olisi kääntyä sitten lääkärin puoleen, jos tämä vintiö päässee nirhaisemaan pienillä hamposillaan. Seurauksena voi nimittäin olla mitä arvaamattomimpia sairauksia komplikaatioineen, kuten itse olion ajatuksenjuoksusta jokainen voineekin päätellä.
Onko Iron Mikestä tullut sinulle pakkomielle, kun rustaat häntä joka rakoon? Onko Miken kyykytys saanut sinut taas sekoamaan? Mies se on hävinnytkin, joten ota rennosti.
mutta soita eläinyhdistykseen
Arvelinkin,ettei asiallisia vastauksia pahemmin tule!Tämä lepakko oleskelee edelleen kaverini kotona.Jossain piilossa se kyyhöttää! Käsittääkseni lepakko on yöeläin,joten "metsästys" onnistuu varmaan illan hämärässä.Toivottavasti pääsevät eroon kutsumattomasta vieraasta!!
on tuolla vintillä ollut jo vuosikymmeniä lepakoita ja ns. kopukoissa viihtyvät hyvin. Siinähän päivisin roikkuvat. Eivät ne minua häiritse eikä ketään muutakaan.
Kyllä ne sitten taas illalla lähtevät saalistamaan, mutta senkin vain harvoin havaitset. Ihan hauskoja veijareita ja rauhassa saavat olla.
sulle!!Nauti elämästäsi!!
Avaa kaikki ikkunat siitä huoneesta missä lepakko on niin eiköhän se lennä ulos ihan itsekseen.