Ruotsi,Tanska,Norja,Islanti ei tue,Miks Suomi pitää EUn pystyssä?

Miksi (muka) meistä suomalaisista kiinni koko EU:n pystyssäpysyminen,- vaikka Tanska, Ruotsi, Norja ja islanti ei tue EU-pankkeja. Norja , Ruotsi ja Tanska on rikkaampia kuin Suomi.

Tuntuu että Katainen puhuu puppua.

Muut pohjoismaat pärjää paremmin, sijoittavat rahat omiin maihinsa- Suomessa on Kokoomus, Katainen ja konkurssimeininki.

Hinnat 20-kertaisia vaikka talousliiton piti alentaa hinnat???????????????????
991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kunpa Suomi eroaisi eurosta ja koko EU:sta.

Talous- ja turvallisuuspoliittisesti Hansaliiton uudelleen perustaminen olisi Suomen etujen mukaista.
Sopimusluonnoskin on jo valmiina. Luonnosta saa levittää vapaasti (mutta pienessä hiljaisuudessa kuitenkin, kiitos!):

Kolmoissopimuksen luonnos tiivistettynä:

1)
Venäjä luovuttaa Suomelle takaisin Mannerheimin vaatimat alueet
http://www.mannerheim.fi/10_ylip/s_mtuppi.htm
ja sovitaan kolmen kannaksen raja. Näin tapahduttua Suomi sitoutuu hyökkäämättömyyteen seuraavan 105 vuoden ajaksi.
Suomi puolustaa Venäjän avuksi North Streamia, ja Venäjä auttaa Suomea Petsamonradan rakentamisessa.

2)
Kun tämä edellä esitetty toteutuu, linjataan uudelleen Euroopan rajat, jotka eivät nykyisellään ole funktionaaliset.

Hansaliitto perustetaan uudelleen. Siinä ovat Suomi, Ruotsi, Tanska, Hollanti, Saksa, Itävalta, Puola, Viro, Latvia ja Liettua.

3) Venäjän kanssa tehdään yhteistyötä hyökkäämättömyyssopimuksen puitteissa sitomalla Uuden Hansaliiton ja Venäjän valuutat yhteen ja ottamalla käyttöön viisumivapaus.

Uusi Hansaliitto laajentuu, jos Unkari ja Norja haluavat mukaan, ja edelleen laajentuminen voi niin haluttaessa tapahtua Belgian ja Luxemburgin sekä Sveitsin ja Liechtensteinin liittyessä mukaan.
Jos Ukraina ja Valko-Venäjä alkaisivat kunnioittaa omia lakejaan ja yhteisiä sopimuksia, niiden liittämistä mukaan voitaisiin harkita riittävän tarkkailuajan jälkeen. Toisaalta niistä on todennäköisesti aivan liikaa vaivaa, joten voivat halutessaan liittyä Venäjäänkin.

Harmi, että Puolan johtajat kuolivat, eivätkä Euroopan johtajat päässeet näkymättömän ja hajuttoman pilven vuoksi hautajaisiin. Mutta toki voidaan järjestää uudet hautajaiset, kuten tsaariperheellekin. Samassa yhteydessä allekirjoitetaan uudet rajasopimukset.

On hyvin olennaista, että sopimukset allekirjoitetaan Puolan johtajien uusissa hautajaisissa, jolloin Hansaliitto nousee tuhkapilvestä kuin aarnikotka.

Äänestä

Niillä ei olekkaan paremminvoivia johtajia

Äänestä

Norge ei ole EU maa Tanska ei ole EURO maa eikä Ruotsi!!!
Siksi !!!
Suomi tyhmä maa otti euron ja lopetti markan!!!

Äänestä

Valtio nimeltä Eurooppa voisi olla parempi, kun liittovaltio (USA)

Samat lait kaikille.

Äänestä

Huonosti on EU-johtajat hommansa hoitaneet, jos näin pienen maan jättäytyminen pois Espanjan tukipaketista kaataa koko Euroopan.

Äänestä
  • Juutalais-Katainen viemässä Suomen rahat juutalaiselle kansainväliselle pankkisysteemille?
    Juutalainen Zyskovits tukee- juutalainen Stubb tukee- Juutalais-SDP ja juutalais - RKP tukee. Juutalainen Hanna Slipovits Kokoomuksessa. Suomen rikkain mies Juutalainen Zapudowic. MTV3 juutalaisen Bonnier-suvun omistama äänitorvi Suomessa?

    Juutalainen Halla-aho ja Ruohonen-Lerner vastapuolella valmiina johtamaan vastapuolta juutalaisten haluamalla kahden-kokoomuksen politiikalla?

    Äänestä

  • 93 39 993 339 kirjoitti:

    Juutalais-Katainen viemässä Suomen rahat juutalaiselle kansainväliselle pankkisysteemille?
    Juutalainen Zyskovits tukee- juutalainen Stubb tukee- Juutalais-SDP ja juutalais - RKP tukee. Juutalainen Hanna Slipovits Kokoomuksessa. Suomen rikkain mies Juutalainen Zapudowic. MTV3 juutalaisen Bonnier-suvun omistama äänitorvi Suomessa?

    Juutalainen Halla-aho ja Ruohonen-Lerner vastapuolella valmiina johtamaan vastapuolta juutalaisten haluamalla kahden-kokoomuksen politiikalla?

    valta hoiti homman kotiin: Rahat juutalaispankeille- ja liittovaltio-kehitys tuotin jo ratkaisuksi tuleviin euro-tukiin.

    Vastapuolena hölmöilee Persu=kokoomus-kakkonen, Lerner hiljaa, ja Soini paljon ääntä- vähän tulosta- tarkoitettu menettely jotta näennäisesti vastustaa, mutta ei tuo tosiasioita esiin tarpeeksi kansalle, ja mm. esitti hoomoilasta kun eurosta irrottautumisella alettiin painostaa häntä.

    pankkijuutalaisia:
    http://fi.wikipedia.org/wiki/Paul_Wolfowitz
    http://fi.wikipedia.org/wiki/James_Wolfensohn

    Äänestä

siitä hyötyvät Rehn, Katainen, Urpilainen, Arhinmäki ja kaikki muut jotka istuvat Kataisen maanpetturihallituksessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Meistä kii EUropa? kirjoitti:

Miksi (muka) meistä suomalaisista kiinni koko EU:n pystyssäpysyminen,- vaikka Tanska, Ruotsi, Norja ja islanti ei tue EU-pankkeja. Norja , Ruotsi ja Tanska on rikkaampia kuin Suomi.

Tuntuu että Katainen puhuu puppua.

Muut pohjoismaat pärjää paremmin, sijoittavat rahat omiin maihinsa- Suomessa on Kokoomus, Katainen ja konkurssimeininki.

Hinnat 20-kertaisia vaikka talousliiton piti alentaa hinnat???????????????????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu