Facebookista poistuneet

Olen itse harkinnut facebook tilini poistamista mutta pelkään että alan katumaan sitä. Kyllähän sinne voi aina rekisteröityä takaisin mutta silti.

Halusin vaan kysyä ihmisiltä jotka sen on poistannut katuvatko he sitä?
3151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Poistin 2½ vuotta sitten. En ole katunut hetkeäkään. Päivästä kului turhia minuutteja siellä pyörimiseen.

Äänestä

Oon ollut nyt kai jonkun 6kk poissa sieltä. Tarkotus siis palata takaisin jossain kohtaa, saa nähä. En oo katunut. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fb pois kirjoitti:

Olen itse harkinnut facebook tilini poistamista mutta pelkään että alan katumaan sitä. Kyllähän sinne voi aina rekisteröityä takaisin mutta silti.

Halusin vaan kysyä ihmisiltä jotka sen on poistannut katuvatko he sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu