Kannabista ei laillisteta, koska suomessa on pitkään ollut se meiniki, että pitää olla ahkera jne. mutta ajat ovat muuttuneet ja hallitus ei tiedä mitä pitäisi tehdä, joten he kieltävät kannabiksen rikoslailla, koska pelkäävät totuuden tulevan julki.
Suomalaiset on aivopesty raatamaan.
qwertyuiytrewq
365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Taisit pössäytellä vähän liikaa kun tuon kirjoitit, hävettääkö nyt?
Suomi on muuten vapaa maa joten mitä sulle kuuluu jos joku on ahkera? Jos nyt ainakin elättäisit itsesi ja perheesi, edes.
Mistä lähtien Suomi on ollut vapaa maa?
...koska se kannabis, mitä "kadulta" saadaan on sellaista paskaa, että se tekee ihmisistä saamattomia, laiskoja ja tyhmiä. Sen lisäksi se lisää depression riskiä ja tekee ihmisen vainoharhaiseksi.
Kannabista toisaalta voitaisiin jalostaa ja sen haittavaikutukset minimoida, mutta tällaisen tuotteen hinta liikkuu jo niissä lukemissa ettet sinä kyllä työttymyystuella sellaista itsellesi kustanna.