Al-Assadin uusi sotataktiikka

Koska vain Syyrian armeijalla on ilmaherruus sillä alueella, Damaskos pitää sielunlakini perusteella piirittää ja tehdä siitä keskitysleri kapinallisille ym. öljyimperialistien kätyreille.
http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2012/07/2012720142235155363.html
37323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

"Koska vain Syyrian armeijalla on ilmaherruus sillä alueella, Damaskos pitää sielunlakini perusteella piirittää ja tehdä siitä keskitysleri kapinallisille ym. öljyimperialistien kätyreille."

Mutta kun he ovat menettämässä jo maaherruuden niin he jäävät itse Damaskokseen keskitysleirille, jota kapinalliset vartioivat.

Äänestä
  • Voisitte Verkkomediaa lukea jos ette ole vielä sivua löytäneet. Sodassa ja rakkauvessa on kaikki sallittua, niin myös uutisoinnissa. Ken hallitsee mediaa niin se hallitsee kansaa ja arvatkaa kuka tai mikä kansanryhmä hallitsee mediaa ja onko tämä sama taho hyökkäämässä Syyriaan.
    Ihmiset ovat käytännössä lammasaivoja, minne menee yksi niin toiset perässä. Ja saavat kokonaiskuvan lukemalla pelkän uutisotsikon.

    http://www.verkkomedia.org/

    Äänestä

Aloittaja
  • Nerokasta! Juuri niinhän Hitlerkin menetteli Berliinissä huhtikuussa -45 ja Lopullinen Voitto seurasi välittömästi!

    Äänestä

Aloittaja
  • Wikipedia on porvarigandaa - kuka olisi uskonut, että kaltaisesi sortuu sellaiseen!

    Äänestä

  • Taisto(tm) kirjoitti:

    Wikipedia on porvarigandaa - kuka olisi uskonut, että kaltaisesi sortuu sellaiseen!

    "Wikipedia on porvarigandaa - kuka olisi uskonut, että kaltaisesi sortuu sellaiseen!"

    Toki kaikki poikkipuolinen tieto on propagandaa. Sinä tarvitset Kompedian, johon voisit sitten itse ilolla ja halulla sortua:-)

    Äänestä

Aloittaja
  • Kyllä, kaikki on sujuu suunnitelmiemme mukaan. Valitettavasti vain viime päivinä monet sielunlakia ymmärtämättömät upseerini ovat joutuneet ..... hmmmm ..... pakkolomalle. Olisiko mitenkään mahdollista, että sinä (propagandistini - paras ja ainoa) ottaisit nyt komentoosi keskitysleirien lisäksi armeijankin? Suomi24:n kautta toimiva salainen komentojärjestelmämme on toiminut tähänkin asti hyvin.

    terveisin. "Al"

    Äänestä

Aloittaja

Homma ei toimi suomi24:n kautta vaan tulevan maailmankirjallisuuden kautta. Odotahan, kun kirjani JUMALASTA käännetään ensin kaikille sivityskielille. Ja aivan ilmaiseksi!

Äänestä
  • Sitä tuskin käännetään ihmisenkielelle. Kokeile tulkata se aluksi vaikka ameeboille. Tuskin uppoaa niihinkään

    Äänestä

Aloittaja

Muista suomen kielen oikeinkirjoitus.
Ei näin... "ihmisenkielelle"...vaan näin... ihmisen kielelle. Huomasitko pikkuporvarillisen eron?

Äänestä
  • "Huomasitko pikkuporvarillisen eron?"

    Myös kielioppi on pikkuporvarillista? Suollat jatkuvasti termejä kuin vappumarssin plakaatintekijä:-)

    Äänestä

  • Aloittaja

    Lipfert kirjoitti:

    "Huomasitko pikkuporvarillisen eron?"

    Myös kielioppi on pikkuporvarillista? Suollat jatkuvasti termejä kuin vappumarssin plakaatintekijä:-)

    Myös sinun kannattaa lukea Leninin hauskoja Teoksia, vaikka emme punikkeja olekaan.
    http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=jL80eK7w2cg&feature=endscreen

    Äänestä

"Myös sinun kannattaa lukea Leninin hauskoja Teoksia"

Ja miksi kannattaisi? Eiköhän ne ole tasan yhtä pitkäveteistä luettavaa kuin Mein Kampf? Ukko kuoli kuppaan 1924.

Äänestä
Aloittaja

Minä luen kirjoista vain parhaat palat.

Äänestä
  • Koeta seuraavaksi James Joycen Odysseus-teosta, joa kerran kaikki menee:-)

    Äänestä

  • Lipfert kirjoitti:

    Koeta seuraavaksi James Joycen Odysseus-teosta, joa kerran kaikki menee:-)

    suomeksi on juuri ilmestynyt.

    Äänestä

Aloittaja

Olen kokenut elämässä saman (sielunlain muutostekijän) kuten Homeros, joten käytän Odysseus- kirjallisuutta jopa vessapaperina.

Äänestä
  • "joten käytän Odysseus- kirjallisuutta jopa vessapaperina."

    Julkaise ihmeessä se sielunlakisi niin mekin saamme vessapaperia:-D

    Äänestä

USA ei saa päästä kukkoilemaan Syyriaan. Nyt on kukkopoika vasta uhitellut :D
Venäjällä on nyt tilaisuus tukea presidenttiä kulissien takana ja edesauttaa hallituksen vastaiskuja. Jos rettelöitsijät ja kapinoijat pääsevät valtaan, romahtaa Venäjän rooli alueella merkittävästi. Myös Venäjän tärkeä laivastoasema sijaitsee Syyrian rannikolla.

Äänestä
Aloittaja

Venäjä ja Syyria jatkavat demokraattista kehitystä, koska niiden laeissa on tunneta
monopolikapitalismia (patentteja, tavaramerkkejä ja tekijänoikeuksia). Toisin sanoen
näissä demokraattisissa valtioissa ei hyväksytä öljyimperialistien arvovaltaa.
http://yle.fi/uutiset/syyrian_armeija_tulittaa_damaskoksen_esikaupunkialuetta/6229255

Ja öljyimperialistien kätyrit eli kapinalliset saa maistaa omaa lääkettään Damaskoksessa.

Äänestä
  • "Venäjä ja Syyria jatkavat demokraattista kehitystä, koska niiden laeissa on tunneta
    monopolikapitalismia (patentteja, tavaramerkkejä ja tekijänoikeuksia)."

    Ahaa! Kun maan toreilla ja turuilla myydään piraattileffoja niin se on varma merkki 'demokraattisesta kehityksestä'. Tämä selvä:-)

    Äänestä

  • "Ja öljyimperialistien kätyrit eli kapinalliset saa maistaa omaa lääkettään Damaskoksessa. "

    Assadilla on tiettävästi hallinnassaan enää kolmasosa maasta. Sekin on varmasti ovela sotajuoni, jota sielunlakisi tukee:-D

    Äänestä

Aloittaja

Oikea havainto porvarillinen sotaherra Lipfert. Kun kansa tekee aseet eikä monopolikapitalistit, tällöin halvoilla hyödykkeillä on hyvä kysyntä ja demokraattinen kulutus. Toivottavasti Syyrian sotaharjoitus laajenee pian naapurimaihin, jotta voimme vapautua rahasta eli pahasta.
http://yle.fi/uutiset/tuomioja_syyrian_sisallissota_nayttaa_syvenevan_ja_laajenevan/6242112

Erkki Tuomiojalla on jo nyt hätäpaskat pöksyissä. Mutta sotahan on kaunis, jos tietää voittajan. Ha.

Äänestä
  • "Kun kansa tekee aseet eikä monopolikapitalistit, tällöin halvoilla hyödykkeillä on hyvä kysyntä ja demokraattinen kulutus."

    Kansa tekee kaikki valmistetut aseet kaikissa maissa. Et tiennyt?

    "Mutta sotahan on kaunis, jos tietää voittajan."

    Eli Assadin tuho on varmistumassa?

    "Ha."

    Nimesi?

    Äänestä

  • aseita millekään osapuolelle konfliktissa.

    Äänestä

Kukahan mahtaa tukea näitä Syyrian terroristeja?Olisiko sotarikollinen nro 1 USA??Tai CIA:n kauttahan se apu tulee.

Äänestä

Lännen paskahousut niitä keskitysleirejä harrastaa!

Äänestä
  • Eli gulag-järjestelmää ei ollut? Tai P-Korean vankileirejä?

    Äänestä

Assadia edelsi hänen isänsä.

Äänestä
  • hyökkäsi 90-luvun alussa USA:n presidentti Georg Bush, kohteenaan Sadam Hussein. 2003m sinne hyökkäsi presidentti George W Bush, edellisen poika.
    Saddam Husseinin pelättyjä joukkotuhoaseita ei löytynytkää.
    Irak on Syyrian naapurimaa, jonne nyt aikoo hyökätä USA:n presidentti Omaba.
    Saavat kyllä taistella sisällissotaansa , jos eivät käytä myrkkykaasuja.

    Äänestä

  • Irakiin kirjoitti:

    hyökkäsi 90-luvun alussa USA:n presidentti Georg Bush, kohteenaan Sadam Hussein. 2003m sinne hyökkäsi presidentti George W Bush, edellisen poika.
    Saddam Husseinin pelättyjä joukkotuhoaseita ei löytynytkää.
    Irak on Syyrian naapurimaa, jonne nyt aikoo hyökätä USA:n presidentti Omaba.
    Saavat kyllä taistella sisällissotaansa , jos eivät käytä myrkkykaasuja.

    sen tekivät.

    Äänestä

Luulin jo että kuksaa2 olisi otettu pysyvästi osastolle mutta nykyään ei määrärahat riitä niin pitää vielä tyytyä avohoitoon tämänkin tapauksen kanssa. No kohta on syksy ohi ja talvi tulee niin ei ole niin vaikeaa näillä mielisairaillakaan olla mutta kevät on taas vaikeaa aikaa Ha.

Äänestä

Erkki Ojatuomi tuli frakkikomerosta kertomaan, että ulkoministeri Lavrovin esittämä aloite Syyrian sariini-kaasuaseiden ottamisesta ja hävittämisestä olikin Pohjoisten Ulkoministerien idea, ja hän esitteli sen Lavroville! Toteutus voi olla vaikeata-mpi. Obama on etevästi saatu viivyttelemään sodan aloittamisessa. Al Assad lupaa kertoa kaasuaseesta kuukauden sisällä. Germann M-nster haluaa ottaa kaasun hevon pois by American Way; kohdetta nöyryyttäen. Pitää nimittäin voittaa! Ja jos ei ole nöyryyttänyt, ei ole voittanut!

Miten tulevatkaan mieleen Sivuseinäjoki ja Päätyseinäjoki toinen toistaan kilvan nöyryyttämässä, ja Väliseinäjoki kolmas?

Äänestä

Syyrian arab armeija etenee voitollisesti ja kohta koittaa tilinteko terroristeille.Ei armoaa,ei sitten yhtään eikä yhtään kiveä jä kääntämättä.Pitäkää se mielessänne terrostin kannattajat.

Äänestä
  • Syyrian armeija tiputtelee helikopterista tynnyripommeja siviilien niskaan. Siinä on sitä valtioterrorismiä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


UPDATE_9517575 kirjoitti:

Koska vain Syyrian armeijalla on ilmaherruus sillä alueella, Damaskos pitää sielunlakini perusteella piirittää ja tehdä siitä keskitysleri kapinallisille ym. öljyimperialistien kätyreille.
http://www.aljazeera.com/news/middleeast/2012/07/2012720142235155363.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu