VIHAAVATKO TOIMITTAJAT PERUSSUOMALAISIA ?

Perussuomalaiset on toimittajien keskuudessa vähiten suosittu puolue. Asia käy ilmi Väli-Suomen median Sunnuntaisuomalaisen teettämästä kyselystä.

44 prosenttia Sunnuntaisuomalaisen kyselyyn vastanneista toimittajista ei äänestäisi missään tapauksessa perussuomalaisia.

Vihreät oli toimittajien eniten äänestämä puolue ja kokoomus toiseksi suosituin.

Kyselyyn vastasi 285 suurimmissa suomalaismedioissa työskentelevää toimittajaa. Yle, Helsingin Sanomat ja Ilta-Sanomat kieltäytyivät vastaamasta.
10103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä vihaavat, mutta moni varmaan työnantajansa käskystä ja työpaikan menettämisen pelosta.

Että tämmöisessä Suomessa elämme :)

Äänestä

Moi! Otsikoista päätellen kyllä. Aina vika löytyy PS:n tekemisistä, vaikka asiaa puhuisivat (Soini sanonut asiat jo aikaa sitten ja ei noteerata). Nykytoimittajat ovat tätä viherpiipertäjähomoporukkaa, jotka eivät ole kovia päiviä nähneetkään. Mutta olen sitä mieltä, että totuus ei pala tulessakaan, eli joutuvat toimittajat nöyrtymään tosiasioiden edessä.

Äänestä

Ei tuo ole mikään ihme että toimittajat eivät Perussuomalaisia kannata. Toimittajat ovat keskimäärin tavallista tallaajaa enenmmän asioita seuraavia ja yhteiskunnallisia asioita tuntevia. He ymmärtävät että asiat eivät ole niin mustavalkoisia tai yksinkertaisia kun Perussuomalaiset usein väittävät, eikä asioihin ole mitään "laitetaan kaikki kerralla kuntoon" ratkaisuja.
Monia taviksia on helppo sumuttaa kun vaan puhuu paljon ja tarjoaa helppoja ratkaisuja ja "maassa maan tavalla" tyylisiä "viisauksia".

Äänestä

Vielä pahempaa kuin toimittajien vihreys on opettajien vihreys.Kun aivopesu alkaa jo pienille lapsille ala-asteella, niin vääriä tietoja on vaikea korjata myöhemmin.Työelämässä tulee sitten yhteentörmäyksiä normaalien ihmisten kanssa.Tilanteet vähän samanlaisia kuin uskonlahkolaisten kohdalla.

Äänestä

Kaiken edellä luetun peruusteella täytyy todeta että toimittajat ovat toisten aivoilla ajattelevia,eli eivät näe sitä mitä näkevät. Eikö ole hullunkurista Suomessa koulunkäyneet,(aivopestyjä) onko millään mitään väliä väliä HÄH ! Kuka piru heidät on kouluttanut sillä eiväthän lasten maailmaan ohjaajat voi tällaista tehdä.
Palauttakaamme arvostelut oikeudellisesti arvoonsa.

Äänestä

Vitut minä mikään viisas ole, mut sen tajuan et suomel ei oo valtaa enää omiin asioihin ja nekin pienet asiat joihin voidaan vaikuttaa tuhotaan kokoomuksen, sdp:n johdolla. VITTU VITTU VITTU toivottavast parin vuoden päästä ku oon 18 nii pystyy muuttaa hollantiin tai jonnekki mis politiikot eivät kontrolloi tupakoinko, ryyppäänkä vai hypnkö junan alle. Ainoa asia josta olen suomalaisena ylpeä on isiemmeisiemmeisiemmeisien taistelut sodassa, tosin turhaan taistelivat, kun nykyään suomessa näitä viher-nössö-pullamössö-telikamenten Teroja ja Johannia. ja sitten urheilussa (LÄTKÄSSÄ) kannustan suomea.

Äänestä

Niin siis Kokoomus omistaa Mt3:sen, ilta-lehden,ilta-sanomat,Hesarin etc etc,
Yle taas on Sdp ja Kokoomuksen yhteinen.
Ei kai kukaan nyt luullut että Media mitään puoluetttomuutta harrastaisi ei,
kenen leipää syöt sen lauluja laulat vai vielä vihreät huh huh.
Mutta sen verta on ollut kaikenlaista varsinkin iltalehdessä,että
ei ole jäänyt typerimälekkään epäselväksi missä mennään.

Ei ne ketään vihaa, mut niitten on pakko totella isäntää
ei ne voi kirjottaa totuutta.Ainakaan kenestäkään muusta kuin
Persuista. Luuletko, ettei jotain stupia ja kataist saatikka urpilaist sais eroomaan yksi mikä tahansa lehti...?
Kukaan noista ei a)uskalla b)halua.

Äänestä
  • Vihreillä on omia toimittajia juuri edellä mainituissa medioissa.Jokus vuosi sitten asiaa tutkittiin.Ilmankos heidän touhujaan mielisteellään.

    Äänestä

Toimittajat vihaavat, koska päätoimittajat käskevät, koska rahoittajat käskevät, koska rahoittajien rahoittajat käskevät,( ja saavat potkut elleivät tottele, illuminaatin oravanpyörähierarkiassa), kansaa joka yrittää saada heistä otetta. Ensin dissattiin kommunistit nyt persut, näin se menee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MEDIATERRORIA kirjoitti:

Perussuomalaiset on toimittajien keskuudessa vähiten suosittu puolue. Asia käy ilmi Väli-Suomen median Sunnuntaisuomalaisen teettämästä kyselystä.

44 prosenttia Sunnuntaisuomalaisen kyselyyn vastanneista toimittajista ei äänestäisi missään tapauksessa perussuomalaisia.

Vihreät oli toimittajien eniten äänestämä puolue ja kokoomus toiseksi suosituin.

Kyselyyn vastasi 285 suurimmissa suomalaismedioissa työskentelevää toimittajaa. Yle, Helsingin Sanomat ja Ilta-Sanomat kieltäytyivät vastaamasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu