http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288485859869.html?ref=rss
Ei naaman kuvaa kovista rikollisista saada, vaikka tuollainen on vapaalla. Ei ihmiset näistä pituumerkeistä osaa vastaantulijaa arvata !
Taitaa olla avovankiloita nämä vankilat nykyään ihan kaikille.
Ei se ihme ole, että Yhdysvallistakin joku väkivaltarikollinen tahtoo parhaillaan suomeen vankilaan.
Täsä tulee nyt tämä ongelma:
5
<50
Vastaukset
Todella hämmästyttävää kyllä.
Nykyään kaikilla kuusivuotiaillakin on kännykkäkamera.
Toisaalta vaarallisista vangeista ei saada ajantasaisia valokuvia, koska määrärahat eivät riitä viemään heitä paikallisen valokuvaajasedän ateljeehen valokuvattaviksi, kun tyypit alvariinsa vaihtavat kampausta ja tatskakartastoaan.- "yksilön suojaaa" se
Niin, kyllähän ne kuvat tulee ottaa heti sen jälkeen valmiiksi julkaistaviksi, kun kovasta rikoksesta on tuomio räpsähtänyt tai teon tekijästä ei ole arvailuja.
- syitä tässäkin ?
Tulee mieleen, että väkivaltarikollisella on parempi yksilösuoja kuin tavallisella kulkijalla suomen kaduilla, kun näitä kuvia ei saada aina lehtiin.
Ilmeisesti sen rikoksen tekijän tulee olla suomalaistaustainen, että se kuva tuodaan näkyviin. syitä tässäkin ? kirjoitti:
Tulee mieleen, että väkivaltarikollisella on parempi yksilösuoja kuin tavallisella kulkijalla suomen kaduilla, kun näitä kuvia ei saada aina lehtiin.
Ilmeisesti sen rikoksen tekijän tulee olla suomalaistaustainen, että se kuva tuodaan näkyviin.Lehtiartikkelissa sanotiin, ettei miehestä ole ajantasaista kuvaa. No, miksei ole? Jos vankilassa tai vankimielisairaalassa olevan ulkonäkö muuttuu, eikö olisi rutiinitoimi ottaa hänestä uusi valokuva? Jos tällainen laiminlyönti on "maan tapa", tai jopa ihmeellisten virkamiessäädösten mukainen, niin eikö olisi jo saatava muutos?
No, eihän tähän päivään mennessä ole vuosien tutkimusten jälkeenkään päästy selville,mitä muuan rouva Auer on tehnyt tai jättänyt tekemättä.
Ja Suomen Lapin käsivarresta lähtee viimeinenkin poliisi.
Sinne kun Dimitri pääsee, niin porona kirmaa.- Folio Mulder
jjeeves kirjoitti:
Lehtiartikkelissa sanotiin, ettei miehestä ole ajantasaista kuvaa. No, miksei ole? Jos vankilassa tai vankimielisairaalassa olevan ulkonäkö muuttuu, eikö olisi rutiinitoimi ottaa hänestä uusi valokuva? Jos tällainen laiminlyönti on "maan tapa", tai jopa ihmeellisten virkamiessäädösten mukainen, niin eikö olisi jo saatava muutos?
No, eihän tähän päivään mennessä ole vuosien tutkimusten jälkeenkään päästy selville,mitä muuan rouva Auer on tehnyt tai jättänyt tekemättä.
Ja Suomen Lapin käsivarresta lähtee viimeinenkin poliisi.
Sinne kun Dimitri pääsee, niin porona kirmaa.http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012072315873832_uu.shtml
Tuosta tuli kuva heti paon jälkeen ja kiinni jäätyäänkin, ilmeisesti kun on suomalainen. Sitä Bulgarian pommimiehestäkin kirjoitettiin kuin olisi ihan suomalainen, vaikka oli Ruotsissa asuva suomalaisen akan ja algerialaisen äijän tulos.
Koraania opiskeli Ruotsissa kovasti ja siellähän tilaa heille annetaankin. Mutta lehdistö muisti painottaa suomalaistaustasta näkyvästi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455563Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3035386Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä754603Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692465Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y12098Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt491905Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu311858Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161842Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont261810Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi811745