Olen niin sanattoman onnellinen :)

*pilvissä leijuja*

Te ette voi tajuta kuin onnellinen mä olen. Mä en voi sitä sanoin kuvata. Mä olen löytänyt niin ihanan jätkän. Mä rakastan sitä päivä päivältä enemmän ja päivä päivältä se jätkä on ihanempi. Me puhutaan jo naimisiin menosta yms. Mun sydämes suurin toivo onkin, että tää meijän suhe kestäis ainiaan. Mä en kestäis enää ilman sitä. Meillä on välimatkaa paljon, mut silti näämme aika usein. Tähän asti on vähä alle kax viikkoo ollu pisin aika et ei olla nähty. Ikävä on iso, mut se täytyy kestää. Joka päivä soitellaan ja laskut onkin sitten sitä luokkaa. Te enemmän ja vähemmän rakastuneet kommentoikaa. Tsemiä kaikille..

5

410

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mä vaa...

      mä voin sanoo iha kokemuxist et ei se seittämäs taivas ikuisuuxii kestä...
      miehet on sellasii sikoja...toi
      sun texti oli just niinku mun texti n.vuos sitte...
      mä toivon kuitenki et toi onni kestää sul ikuisestiii...
      pitäkää kiinni!

      • peter

        ... sikoja?
        MitA naiset sit on?
        MA seurustelin yhen tytOn kanssA n.9kk ja asuttiinkin yhessA n.3kk, mut sit yhtenA iltana kun oltiin purukalla ravintolassa, menin kAymAAn vessassa ja takas tullessani koin pettymyksen. Ilman varotusta se istu mun kaverin sylissA ja sano mulle et meijan tarina on ohi.
        Ihan seurustelun alkuvaiheessa meillA oli keskustelu aiheesta ja sovittiin, et jos joskus rupee tuntuu siltA et ei enAAn mee niin hyvin kun tAhAnasti, niin keskustellaan aiheesta heti. Sanoin et pahin asia mitA sA voit mulle tehA on et mA lOydAn sut jonkun muun sylistA.


      • knaknu...

        siis totahan mäkin toivoisin...sitä loputonta onnea ja onneksi olen sitä kohta vuoden kokenut, lentänut pilvissä... vaikka olenkin aika nuori voin silti sanoa että tämä rakkaus on sitä mitä olen aina toivonut!!! toivottavasti sinunkin on, mutta niinkun me kaikki teemme niitä tuttuja virheitä joten pilvistä putoaminen on aika raju pudotus taas maan päälle...se sattuu. toivotan teille onnea!!! toivottavasti juttunne kestää!!!!


    • lisko69

      Että jotkut ovat onnelisia..
      Nauttikaa täysillä sittä ja toisistannekin=))

      Antaisitko mulle hitusen onnestasi=))
      Niin munkin elämä ois jotenkin kauniinpaa=))

      Kaikkea ihanaa teille
      toivoen..

      • Hanna

        Kaikki puheet että miehet on sikoja pitää paikkansa mutta ottakaa naiset huomioon että myös naiset on ihan yhtä sikoja paitsi että ne eivät sitä kailota yleensäniinkuin naiset että sekin mies teki mulle niin ja näin yms. Miettikää asioita miten ne oikeesti on ja että kuka tekee kellekkin paskamaisesti!
        mä uskon että mun ja mun poikaystäväni onni kestäänin kauan kuin sitä vaalitaan ja siitä pidetään kiinni! ei minkään suhteen loppu ole vain toisen syytä se on varma aina kummassakin on jotain vikaa, näin se elämä vaan on!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1329
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1236
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      96
      977
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      823
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      723
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      609
    7. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      29
      526
    8. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      488
    10. Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla

      Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu
      Ikävä
      33
      465
    Aihe