Kysy mitä vain kondomeista - Kumiukko.fi vastaa!

kumiukko.fi

Kondomeista on paljon keskustelua ympäri verkkoa ja ajattelimme avata yhden keskitetyn ketjun jossa vastataan kysymyksiin. Vastaajana Kumiukko.fi - kondomien kotimainen verkkokauppa!

12

3682

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kumit liian isoja

      Mistä voisi hankkia jotain oikeasti pienemmän kokoisia kondomeita ?

      Luulen etten ole ainut joka koittaa etsiä pienempiä kokoja, xxl ja muita vastaavia tuntuu löytyvän vaikka kuinka paljon, mutta pienemmän kokoisia ei tahdo löytää mistään.
      Useimmiten nämä "pienemmän" kokoiset ovat lisäksi vain muutamia millejä pienempiä kuin normaali kondomit (53mm leveät).

      Isompia kondomeita on ainakin 69mm kokoisia eli eroa normaaleihin 16mm. Saman kaavan mukaan pitäisi olla myös 37mm nimellis leveydeltään olevia kondomeita, mutta en ole tuon kokoisia ainakaan mistään löytänyt.

      Mysize 47 kondomeille suositeltu peniksen ympärysmitta on jotain 9-10cm ja itselle nuo ovat vielä todella isoja koska penikseni ympärysmitta on 6cm.

      Mistä voisin löytää kondomeita jotka pysyisivät 7,5cm pitkän ja 2cm paksun ( 6cm ympärys) peniksen päälle. 40mm tai alle nimellis leveydeltään ?

    • kumiukko.fi

      Kiitos tarkoista tiedoista! Tällä hetkellä Kumiukon verkkokaupassa on myynnissä muutamia erikoiskokoja, kuten GSPOT XS kondomi:

      http://www.kumiukko.fi/verkkokauppa/kondomit/g-spot-kondomit/g-spot-kondomin-koko-xs

      Tuote on leveydeltään 49 mm ja pituudelta 190 mm.

      Tässä tapauksessa tämä on liian suuri. Olemme saaneet useita muitakin kyselyjä erikoiskokoisista kondomeista ja selvitämme nyt jos saisimme niitä verkkokauppaan.

      Suosittelen että liityt Kanta-asiakasjärjestelmään (postituslista) niin saat tiedon heti kun erikoiskoot ovat saatavilla kaupasta. Vastaamme toki myös tähän ketjuun kun saamme asian eteenpäin.

      Liity kanta-asiakasjärjestelmään täällä: http://www.kondomikerho.fi

      Kerhossa on nyt rekry päällä - 30.9.2012 arvomme kerhon jäsenten kesken täysin veloituksetta yhdelle käyttäjälle vuoden kondomit (365 kondomia)!

    • fakme

      kun harrastan seksiä mieheni kanssa ja hän laukeaa (kondomi on ) ja pitää penistään sisälläni vielä laukeamisen jälkeen. onko mahdollisuus että spermat valuvat ns. suuaukon kautta sisälleni ja tulen raskaaksi??

    • kumiukko.fi

      Kondomi on yksi parhaimmista ehkäisyvälineistä mutta pitää olla tarkkana että sitä tulee käytettyä oikein. Tämä on hyvä kysymys - erektion hellittäessä kondomi löystyy ja silloin on vaarana juuri mainitsemasi. Joa spermaa pääsee valumaan kondomin ulkopuolelle niin voi käydä huonosti.

      Voit lukea lisää kondomin käytöstä täältä: http://www.kumiukko.fi/ehkaisy

      Terveisin,
      Kumiukko.fi Kondomien kotimainen verkkokauppa
      http://www.kumiukko.fi

    • Special condom

      Saako nykyään mistään sellaisia erikoiskondomeita, joissa on ulkopuolella nystyröitä ym lisäkkeitä?

      Ostin sellaisia aikoinaan SexShopista ja muistan hyvin, että pakkauksissa huomautettiin, etteivät ole tarkoitettu varsinaiseen ehkäisyyn.

      Vaimoni piti erityisesti sellaisesta, jonka pintaa kiersi spiraalimaisesti sahalaitainen lisäke. Liukuvoidetta toki tarvittiin ja rauhallista liikkumista, mutta teho oli uskomaton.

    • kumiukko.fi

      Terve Special Condom!

      Meillä on tällä hetkellä myynnissä vain ehkäisyyn tarkoitettuja kondomeita - jos kumissa on todella villi muotoilu niiden ehkäisyteho ei ole enää taattu. Muistatko mikä merkki oli kyseessä?

      Erilaisia ei-ehkäisyyn-sopivia erikoiskondomeja on kaupan hollantilaisessa Condomerie -kaupassa - miltä kuulostaa esimerkiksi vapaudenpatsaan muotoinen kondomi? :) Katso lisää täältä: http://condomerie.com/funcondooms.html

      Kumiukolla on kaupan erilaisia juomu- ja nystyräkondomeja - kannattaa koittaa esimerkiksi Vivan nystyräkondomia, se on saanut paljon kehuja:

      http://www.kumiukko.fi/verkkokauppa/kondomit/viva-kondomit/viva-nystyraekondomi-2-x-3-kpl

      Juomukondomeja löytyy Gspot ja Viva -mallistoista.

      Terveisin,
      Kumiukko.fi Kondomien kotimainen verkkokauppa
      http://www.kumiukko.fi

      • Special condom

        En muista muuta kuin sen, että tuote oli saksalinen ja jokainen kondomi isohkossa yksittäispakkauksessa.

        Koska kyseessä on oma vaimoni, emme tarvitse varsinaista ehkäisyä. Hän vain tahtoisi nauttia piikkinystyröistä ja etenkin siitä spiraalikierteisestä.


      • Special condom
        Special condom kirjoitti:

        En muista muuta kuin sen, että tuote oli saksalinen ja jokainen kondomi isohkossa yksittäispakkauksessa.

        Koska kyseessä on oma vaimoni, emme tarvitse varsinaista ehkäisyä. Hän vain tahtoisi nauttia piikkinystyröistä ja etenkin siitä spiraalikierteisestä.

        Tarkemmin muistellen kondomien valmistaja taisi olla Lavetra.


    • jwhdhs

      Hei. Olen 15 v poika ja aion harrastaa seksiä saman ikäisen tyttöystäväni kanssa. Haluan varmistaa ehkäisyn varmuuden. Mikä kondomi on luotettavin ja paras. Ps ensikertalainen.

      • KokemustaOnSeksissä

        RFSU


    • hans6

      Moi, onkos noita durexin kumeja missään vähittäiskaupoissa/liikkeissä, vaikuttaa että joka kaupan hyllyllä on rfsu-kumeja? Numeroiden valossa olisivat hiukan erilaisia.

    • hellyyspoika

      Kun tuolta kumiukko.fi -sivustolta tilaa kondomeja, näkyykö sivun nimi tiliotteesssa? En haluaisi, että siinä lukisi oikein mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      134
      7358
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      421
      7012
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3563
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      135
      3177
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2724
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      45
      2280
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1926
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1783
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      26
      1556
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1457
    Aihe