Mitä mieltä olet TV-luvan hinnasta?
Omasta mielestäni se on liian kallis suhteessa sieltä tulevaan ohjelmistoon, TV:stä ei tule kuin uusintoja.
Omasta mielestäni se on liian kallis suhteessa sieltä tulevaan ohjelmistoon, TV:stä ei tule kuin uusintoja.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Televisiosta ei tule enää mitään järjellistä, parasta unohtaa tämä media ja keskittyä vaikka internettiin.
tunkea #. TV minulla on mutta en ole ikinä maksanut lupaa enkä aio. Minulla ei ole rahaa, työtön kun olen.
maksamatta tv lupaa eikä kertaakaan kiinni enkä myöskään tule maksamaan, pitkäaikaistyöttömänä joutuisin olemaan syömättä 1 kuukauden vuodessa!!!!
eihän televisiossa ole kuin uutiset aikuisille ihmisille joten miksi siitä pitäis maksaa jotain
radiosta kuulee uutiset ja kaiken tiedon saa netistä nykyisin ei tarvii koko toosaa kun ei ole mitän ohjelmaakaan mitä katsoa urheilu ei kiinnosta ja se vähän mikä uheilusta kiinostaa kuulee uutisista . Kesällä tulee vain uusintoja ja uusintojen uusintoja .
Olispa vain kiva tietää oikeasti mistä me maksetaan niitä maksuja mitä me saadaan sillä rahalla se on tosipaljon mitä tv 1 ja tv 2 saa rahaa tyhjästä toiminnastaan .
Televisiolupamaksu vois olla ihan hyvin korkeintaan 5 euroa ja nyt vielä pakotettaan hankkiman uus televisio tai joku digiboksi vaikkei ohjelmaa tule yhtään paremmaksi eikä enempää no jaa urheilua lisätään muutahan se ei tuo kellekkään jotain nuorison hiphoppompoota kyllä voi tulla sinne ei aikusille siis mitään .
Kampoihin pitäs laittaa tuolle systeemille kokonaan .
Sitäpaitsi jos ajattelee nuoriakin niin heillekin se lupamaksu on mielettömän kallista maksaa ei ihme että eivät edes ilmoita televisioistaan tai eivät hanki niitä ja nuoret osaa tämän tietotekniikankin hallita niin hyvin että saavat ne tiedot näistä tietokoneista ja elokuviin voi mennä ei tarvii katsella telkkaria ja videoita voi katsella vaikka tavallisella televisiolla aina
jos kaikkien on pakkko laittaa digiboksi tai digitelevisio silloin valtion tulee se maksaa ja kustantaa jo yksistään noilla lupamaksuillahan ne voidaan kaikille hankkia joka mummonmökkiin asti ei heillä ole varaa niihin muutoin kun ei leipäänkään enää meinaa tavalllisilla ihmisillä olla rahaa .siinä sitä perustelua riittämiin
Eipä tuo ole enempää kuin sanomalehden kestotilaus... Kyllä siitä huvista voi muutaman kymmentä senttiä päivässä maksaa. Ei se taloutta kaada.
Joskin paskaahan sieltä tulee... joten kun digiin siirrytään niin töllö päätyyn ullakon komeroon ja lupamaksut loppuu sitten. Saapahan kirjahyllyille enempi tilaa.
liian kallis koska ei sieltä kovin montaa katseltavaa ohjelmaa tule..