Ihastuisitko vastakkaiseen sukupuoleen jos hänellä olisi samat luonteenpiirteet,käytöstavat,luonne ynnämuut henkiset ja sosiaaliset ominaisuudet mitä sinulla,sekä saman tasoinen ulkonäkö.
Sillä kyselen tälläistä koska aina muistetaan näillä palstoilla mainita että hyvä itsetunto on tärkeää . Jos on vastaavanlaisen kumppanin kanssa valmis laittamaan perheen pystyyn niin eikös se ole merkki että antaa suuren arvon omille ominaisuuksilleen.
Itse en pysty kehumaan että omistaisin hyvän itsetunnon mutta silti olisin maailman onnellisin ihminen jos löytäisin vastaavilla ominaisuuksilla varustetun naisen itselleni sillä olen luotettava,rehellinen,uskollinen,ahkera,varakas,urheilullinen,vastuuntuntoinen,vailla minkäänlaisia riippuvuuksia,sitoutumishaluinen ja kykyinen,empaattinen,rauhallinen.
Kiinnostutko vastakohdasta vai itsesi kopiosta nainen tai mies
5
115
Vastaukset
- kjftaq
Etsin mielummin itseni kopiota kuin vastakohtaa. Mutta ei naisella tarvitse olla esim. hyvää itsetuntoa, vaikka itselläni onkin.
- Mies1985
Kuten kaikki miehet, pidän tietysti teinibimboista.
Mutta kiinnostun myös monenlaisista naisista joilla on silmälasit ja sopivan haavoittuva olemus. Monesti noilla naisilla ei ole mikään paras kroppakaan mutta eivät ole toisaalta mitään läskejäkään. En kiinnostu rillipäisistä naisista jotka ovat hoikkia, pitkiä ja hirvittävän kireitä.
Yllä mainitun kaltaiset naiset ovat myös välillä kiinnostuneita minusta joten olen kai 'oikeassa'. No mieluusti tietenkin itseni kaltaista naista, sellaisen kanssa tulis paremmin toimeen. Täysin erityyppisen eli vastakohdan kanssa en varmaankaan tulis lainkaan juttuun.
Eli samoja/samankaltaisia mielenkiinnon kohteita ja haaveita naisella pitäis olla kuin itellä on, joskin pienet eriävyydet eivät haittaa. Ja se on kyllä todettava että tähän mennessä ei juuri kukaan nainen ole ollut kiinnostunut samoista asioista kuin itse olen, joten lasken todennäköisyyden sellaisen kohtaamiseksi äärimmäisen pieneksi.- 56yh
Sekä että. Tietyt elämän arvot pitää olla samat ja joitain ratkaisevia haaveita tai ainakin joustamisen mahdollisuus sopivissa kohtaa. Mutta en mä itseni kanssa halua seurustella, on paljon jännempää, kun ollaan erilaisia ja voi tutustua, saada eri näkemyksiä jne. Mun mielestä on hyvä olla erilaisuuksia ja se on mielenkiintoista. Itsenihän mä jo tunnen :)
- hyvä ratkaisuko
samat arvot, eri taidot
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101104
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18649Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264616- 76590
- 104574
- 54547
- 26522
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49513- 47437