Mikä vikana kun en kehity?

Ei oikein tuu tulosta ja vanhemmat ei auta lisäravinteiden hankinnassa.
v*tuttaa. Penkkikin vain surkeet 87,5kg.
9310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

no mutta voithan sä olla uimaripoika?

Äänestä

Mikä on jarex?
Joko laiha tissiposki on saanut sen 40cm olkavarren?

Äänestä

Oletko jarex saanut jo sponsorit niihin lisäravinteisiin?
Minä voisin sponssata mielelläni?

Tykkäätkö mistä merkistä?

Äänestä
  • älä viitsi jaska kiusata jarexia. OOt jo ihan tarpeeksi haukkunut jarexia aiemmin. Jätä jo jarex rauhaan. Tuntuu niin pahalta pienen pojan puolesta.
    Hyi sinä iso paha mies. Karvainen sellainen.

    Äänestä

Ei toi huono ole, jos oot ihan teini!

Minä olen jo yli kolmekymppinen ja treenivuosia jo paljon takana. On vain tullut treenattua ns. kehonrakennustyyppisesti ja pitkiä sarjoja. 100 kilolla on mennyt jalat ilmassa 10 toistoa (Oma paino 84 kg). maksimia en kokeillut, mutta vaikka satkulla kymppi, niin 110 kilolla ennen meni vain 3!

Nyt puoli vuotta treenannut enemmän ykkösiä ja sotilaspenkkinä meni tänään aamulla 130 kilolla ykkönen. Varmaan max parempi kuin ennen, vaikka tuolla 100 kilolla ei ehkä menee yhtään enempää kuin ennenkään! Kaarta en osaa tehdä, mutta jalat maassa meni viikko sitten 135 kiloa. Eroa ei siis juurikaan ole.

Maksiminostot vaikuttavat hermotuksen kehittymiseen!

On uskallettava tarttua ITSELLE isompiin rautoihin.

Äänestä

Vika on kyllä jossain ihan muussa kuin lisäravinteiden puutteessa. Mitä lisäravinteita muka välttämättä tarvitsisit kehittyäksesi? Et mitään.

Jos tuo nimimerkkisi viittaa syntymävuoteesi, niin olet tänä vuonna 24-vuotias. Miksi sinä vanhemmilta enää mitään vingut?

Äänestä

syöt ihan perusruokia monipuolisesti. treenaat vaik 3* viikko esim.rinta,olkapäät,ojentajat sit vaik jalat ja loppuviikost selkä,hauis.vattoja kans omanmielen mukaan.ota mukaan maastaveto ja kyykky ne on voimantuotossa parhaita :)

Äänestä

JAREKSILLA EI ONNISTU KOSKA PITÄÄ SYÖDÄ OMAA RIPULIA NIIN ALKAA PYÖRIMÄÄN MYLLYSSÄ NIIN ETTÄ PASKA LENTÄÄ

Äänestä

"Minä olen jo yli kolmekymppinen ja treenivuosia jo paljon takana. On vain tullut treenattua ns. kehonrakennustyyppisesti ja pitkiä sarjoja. 100 kilolla on mennyt jalat ilmassa 10 toistoa (Oma paino 84 kg). maksimia en kokeillut, mutta vaikka satkulla kymppi, niin 110 kilolla ennen meni vain 3!
"


ohoh, kylläpä olet sitten vanha?
tai ainakin kuulostat siltä että olisit joku vanha ukko.
Eikös tämä laji yleensä ole kolmekymppisille just sopiva?
Niin ainakin olen käsittänyt.
eri asia toki on sitten nämä pikkupojat jotka luulevat omistavansa
koko universumin vaikka ikää ei ole edes 25.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jarex88. kirjoitti:

Ei oikein tuu tulosta ja vanhemmat ei auta lisäravinteiden hankinnassa.
v*tuttaa. Penkkikin vain surkeet 87,5kg.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu