Miksi ei Yle näytä tätä lajia, naisia ?

11166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ohoh, tuota lajiahan katsoisi mielellänsä, vaikkei laji edes kiinnostaisi! Tätä kö ei näytetä ihan oikeasti?

Äänestä

Yle sensuroi

Äänestä

YLE pyrkii näyttämään niitä lajeja, joissa on suomalaisia kilpailemassa. Tuossa ei ole eikä varmaan tule olemaankaan.

Kuolaajat löytävät katsottavaa helpommin ja halvemmalla muualtakin, eikä tarvinne kovin monta minuuttia vatkatakaan.

Äänestä

>>Huomaa kun katsoo lähikuvia, etteivät nuo niin kaunnita olekaan :(

Riitti yksi ainoa muija joka tässä viikolla käveli Tampereella kauppakeskuksessa. Päällä punaiset silkkisukat ja punainen minimekko. Se sai täällä munan seisomaan ja pulssin kohoamaan. Oli pakko hetken aikaa seurailla punasukkaa hyllyjen välistä ja pyyhkiä kuolaa suupielistä.

Jos tulee tusinan verran nauravaisia hollantilaisnaisia oransseissa minimekoissa pyörii ja kirkuu iloisena laumana, niin siinähän munahan sekoaa ihan tyäydellisesti.

Äänestä

Esimes punaisille naisten sukille pitäisi saada joku aseenkantolupa taikka aseluokitus tai vastaava. Nuoret ämmät väittää että ne "pukeutuu ihan vain itseänsä varten", mikä on täyttä bullshittiä.
Kyllä naisilla silloin on ihan silkka pahanteko mielessä.

Synnyinpahuuttansa ne tällää näillä helteillä itsensä namuksi, ja nännit törrölle ja minihame päälle, ja lähtee horjahtelemaan piikkikorkokengissänsä kylille. Sitten härnäämään miehiä kauppoihin ja pankkeihin ja diskoihin.

Kävelee muijat huulet törröllään maailmoissaan niinkuin ei sitten mitään muka huomaisi. Kun avuttomana lakona äijät kuolaa omien viettiensä vetämänä niiden muijien tarjolla mutta tavoittamattomissa olevan värkin perään. Sama toistuu ihan pitkin matkaa ja kaikkialla, ja joka kesä helteiden aikana.

Äänestä

Maahockeyta ei näytetä, koska Suomella ei ole joukkuetta mukana ja suomalaisia ei edes kiinnosta maahockey, joten siksikään YLE ei näytä sitä.

Äänestä

Onko meillä Suomella siellä mitään kunnon naispermannon voimistelijoitakaan olemassa. Mutta kyllä silti näytetään kun Kiinan siellä muijat kirkuu ja pomppii matolla kuin kumipallot.

Voisihan ne näyttää edes niitä Hollannin maahockeyjoukkueiden ämmien per-seitä YLE:llä meille. Jos ulkoilman sählypallopeliä peliä elikkä maahokkey ei oikeesti ketään kiinnosta täällä ketään.

Äänestä

uintia uintia uintia joka ilta.

Äänestä
  • montako suomalaista on uimassa?

    Äänestä

Jossakin naisten lajeissa saisi mieluusti käyttää läpinäkyviä peliasuja. Edes puolivälierissä tai jossakin vaiheessa karsintaa.

Onhan se niin että maailman muijia kesäpanohaluiset jätkät noista kisoista katselee. Hyvin treenattua naisen säärtä ja reittä ja perää katselee meilellänsä. Eikä kisanaisilla posket ja leukapussi roiku niinkuin jollakin Bilderberg-Urpilaisella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laji näkyviin kiitos kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/lontoon-olympialaiset-2012/2012073115900641_ol.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu