kansan tuntojen tulkitsija. kuitenkin alle viisi ja puolituhatta kansalaista (luvusta täytyy vähentää sukulaiset ) oli vaaleissa tämän junakuskin kanssa samaa mieltä. minä kysyn onko junakuskina toimininen seurausta vammasta.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/07/1588765/kansanedustaja-vertaa-homoutta-kehitysvammaan
Kansanedustaja vertaa homoutta kehitysvammaan
Kansanedustaja James Hirvisaari (ps.) kirjoittaa Hommafoorumilla, että homoseksuaalisuus ei ole "varsinainen sairaus vaan vamma". Hän selittää kirjoitustaan luonnonjärjestyksellä.
- Tarkemmin sanoen olen esittänyt kysymyksen, ”olisiko homoseksuaalisuudessa kyseessä jonkinlainen seksuaalinen kehitysvamma, jos henkilö ei kehity luonnonjärjestyksen mukaisesti”. Motiivini on ihmettely ja pyrkimys ilmiön ymmärtämiseen. Luonnonjärjestyksellä tarkoitan lisääntymistä.
Koetteko itsenne valtaväestön oikeuksien ja tuntojen tulkiksi, kun kirjoitatte, että niiden loukkaamista ei pidä jatkaa?
- Lähtökohtani on henkilökohtainen, mutta toki olen myös kanava ja äänitorvi kansalaismielipiteelle eli niille, jotka ovat kanssani samaa mieltä asioista.
Minkälaiset puheet tai kirjoitukset homoseksuaalisuudesta loukkaavat teitä itseänne? Onko avioliitto-oikeuden vaatiminen sellaista?
- Avioliittoinstituution laajentaminen toki loukkaa minua henkilökohtaisesti, mutta erityisen loukkaavaa on se, että yhteiskunnassamme poikkeavuuksia ylipäätään pyritään normittamaan ei-poikkeavuuksiksi. Se on mielestäni valheellista tosiasioiden kieltämistä.
Kirjoitatte, että "vähemmistöterrorismi on jo saavuttanut järjettömät mittasuhteet". Mitä kaikkia vähemmistöjä tarkoitatte?
-Tarkoitan kaikenlaista propagandaa ja ”positiivista syrjintää”, joka tapahtuu esimerkiksi sukupuolisen suuntautumisen tai etnisen taustan perusteella. Moniarvoisessa yhteiskunnassa erilaisuus on hyväksyttävä, mutta vähemmistöjen ei pidä antaa sanella yhteiskunnan normistoa.
Hirvisaari vastasi Suomen tietotoimiston kysymyksiin sähköpostitse.
junakuski joka sai vain 5498 ääntä kuvittelee olevansa
4
99
Vastaukset
- vihreeinsestihomo
Vihreet halua nusssia siskojen ja veljijiensä kanssa. On ne pervoja hyi saaatana
- james potkukelkka
onneksi asiasta on jo tehty rikosilmoitus. huomatkaa muuten ettei raiskaaja putkonen halua kommentoida junakuskin huippuälykästä kirjoitusta
http://www.hs.fi/politiikka/Kansanedustaja Hirvisaari vertaa homoutta kehitysvammaan/a1305588347689 - kyssäriperse
Persut ilmeisesti laskevat, että miljoonatuloilla voi vapaasti pilkata kehitysvammaisia, onhan kyseessä vähemmistö joka tuskin edes äänestää persuja.
me persut ei mitään lasketa vaan kirjoitetaan kännissä mitä oksennus suuhun tuo. nyt ottelen keppanaa ja ylistän isä timoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171871Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2251620Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita
Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy3001106- 65909
Kulujen jako parisuhteessa
Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai53865- 39794
Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?
Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.53765J miehelle viesti menneisyydestä
On jo useampi vuosi, kun ollaan oltu näköyhteydessä. Jäi tyhjä olo, koska rakastin. En tietenkään sitä kertonut. Mutta e30656Valitse, kenen kanssa seurustelet
Seura turmelee, ja huono seura turmelee täysin. Vähän niin kuin valta turmelee, ja absoluuttinen valta turmelee kokonaan273643Paikat tapeltu
Ei mennyt ihan persujen toiveiden mukaan Ei kait nyt 20 ääntä ja arpajais voitolla voi olla Ähtärin kaupungin puheenjoh33602