Eipä kohta tarvitse puolisoa lähteä etsimään jos on veljiä tai sisaria. Tulee luultavasti lakiin muutos ja kirkkokin hyväksyy käytännön muutaman vuoden päästä. Vanhassa testamentissahan tätä muistaakseni harrastettiin joten juutalaisten moosesuskonto ei tätä kiellä.
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/373946/IL Kansanedustaja sallisi seksin taysiikaisille sukulaisille
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/373946/IL Kansanedustaja sallisi seksin taysiikaisille sukulaisille
Vastaukset 104
Vanhimmat
Nyt eletään Uudessa liitossa, näköjään Kontula haluaa sitten seuraavaksi kuolemantuomion voimaan, paitsi sehän on jo voimassa mm. abortin muodossa, seuraavana armomurha
kirkko hyväksyy lopulta varmaan senkin että mies panee auton pakoputkea, kirkko siunaa sekä miehen että pakoputken
Siunaavathan papit nyt jo autoja, koteja, sotia jne.
HAUTAUSTOIMISTO VIHREÄT KEKSII KIERRÄTYSKÄYTTÖÄ KUOLLEELLE ISOÄIDILLESI:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10820483
Tälläset kontulat pitäisi haudata elävinä.
itseasiassa mulla on aika mehukas serkkutyttö... ja serkkupoika... eikä niiden koirakaan ole pöllömpi!
mitenkäs sisko saako pikku-siskoa köyrästä?
serkkujen väliset liitot on jo sallittuja....
Vittu mikä pedofiilirunkkariämmä!Varsinainen gröönan!
Onko se liittynyt uskonlahkoon kun alkaa tuollaisia höpisemään. Lahkolaisten piirissähän tuo on tuttua hommaa.
Vai niin...no ei todellakaan ole. ainakaan mä en tunne yhtään seurakunnastani missä joku olisi suhteessa lähisukulaiseensa...
Todella sairas ihminen tää koko Kontula ja kaikki jotka on sen kanssa samoilla linjoilla! Hyi!!
täynnä Kataisia ja Arhinmäkiä.
-Meinaakko että "kuin veljet keskenään" periaatteen pohjalta...HYHHYHHYH
Tämä on surkeaa meille joilla ei ole sisaruksia
Joo, täytyy mennä vieraisiin!
toi oli tosi hyvä:)
Sossupossulla on pallo pahemmin hukassa, mitä ei kyllä tarvitse ihmetellä, kun ottaa huomioon aiemmat tekemisensä. Hullu mikä hullu!
Seuraavaksi hän kai ehdottaa kuolleiden naimisen sallimista, koska vainajat eivät pane vastaan?
Miksi nuo punikkisiat eivät muuta ihannevaltioihinsa joissa sosialismin ihanuudet olisivat valmiina?
Ja mitähän se kenellekään muulle kuuluu, mitä aikuiset ihmiset täysissä sielun ja ruumiin voimissaan ja omasta halustaan keskenään tekevät, kun ketään ei vahingoiteta?
"Seuraavaksi hän kai ehdottaa kuolleiden naimisen sallimista?"
Eikös hän jo ehdottanut sitä?
motherfucker, että nää rutsaajat ei oo täysissä sielunvoimissa.
Kyllähän ny omaa siskoa pitää saada nussia.
Hyvä ehdotus!
Ja omaa tytärtä, kuten tähäkin saakka on meillä tehty.
Late Lapista. SSSS Ry Insesti vapaaksi Ab
Pikku-Kallen perhe oli kääntynyt vasenpunaiseen sosialistiseen sekoomukseen, ryyditettynä kepulien iltalypsymeininkillä:
Pikku-Kalle isosiskolle: hähää, mäpäs tiedänki, milloin sulla on kuukautiset!
????????????????????!
"no, iskän muna on verinen, kun mä imen sitä!"
Kyllä olis syytä olla kiellettyä ihan edelleen geenivikojen ehkäisemiseksi. Suurin osa ihmisistä niin idiootteja ettei täysin vapaan harkinnan varassa pitkälle pötkitä.
Voihan sitä naida ja käyttää ehkäisyä. Olisi vain laitonta sitten tehdä lapsia sukulaisten kanssa. Muuten saisi naida. Ainkain näiden vihreiden mielstä se olisi ihan jees.
mitas sitten kun black jackki ottaa ja repeää hekuman hetkellä ja soossit on siskon sisällä? Maksaako vasemmistoliitto abortin vai mitä tehdään?
Insestin kieltävän lain _tarpeettomuudesta_ olen aivan samaa mieltä. Jos toiminta ei riko kenenkään oikeuksia, ei sen pidä olla myöskään lailla kielletty. Aika yksinkertaista logiikkaa.
ei niitten tarvii - EU on kommunistivaltio!
Ei kai sen kummempaa kuin homojen ja lesbojen adoptiotkaan.
Mites oman koiran kaa sellai? Miusta hyvä ajatus, mutta "se" täytyisi rajoittaa tiettyihin rotuihin. Pysty-ja ajokoira jees, mutta bitbulli nou.
Näin vasemmistolaisena ja vihertävänä erilaisena ja radikaalina nuorena Käpylästä olen iloinen tästä avoimuuden ja suvaitsevaisuuden uudesta tulemisesta.
Olen itsekin mieluiten naaraskoiraani pökkinyt aina iltalenkin päätteeksi ja jos voisin pikkusiskoanikin pökkiä, niin ilomielin sellaista harrastaisin, jos vain koirani ei tulisi mustasukkaiseksi.
Ahdasmielisten persujen ei luulisi loukkaantuvan, enhän vie heiltä mitään, vaan lahjoitan omaa panostani, ehkä kerran viel' kansalaispalkalla muistettuna.
Avaus on täysin valheellinen. Lukekaa itse Anna Kontulan sivuilta, mitä hän on sanonut ja mitä ei.
http://annakontula.fi/blogi/
Järjenkäyttö sallittu.
Sitä toivoisi Kontulaltakin kun alkaa insestiä ja pedofiliaa kannattamaan.
Taitaa olla sairas koko eukko.
Ihmetellä täytyy,näin naisen näkökulmasta,mikä ihme tämmöistä naista vaivaa,
kun edes ehdottaa tuollaista.
Onko syy henkilökohtainen ??
Kaikkia sinne eduskuntaan pääseekin.
Mitä ihmeellistä on kahden aikuisen,ainakin miehen ja naisen välisessä seksissä, oli sitten keskenään sukulaisia tai ei. Luonto huolehtii normaalisti että sukulaisten välistä vetovoimaa ei tunneta mutta jos molemmat tuntee niin siitä vaan.
Kannatan vahvasti aikuisten välisen insestin tuomitsevan lainpykälän poistamista
Paljon järkyttävämpänä näen nuo puheet homojen ja lesbojen adoptio oikeudesta.
Sehän se sairas ajatus on jos jokin..
Niin että jos asuu korvessa ja homoista pulaa niin eiku velipojan peräreikää hoonaamaan vaan. Niinkö?
Ihan oikein... Insestistä on kyse silloin kun vanhempi käyttää lastaan seksuaalisesti hyväkseen. Tässä on kyse siitä, että molemmat haluavat harrastaa seksiä toistensa kanssa.En edes tiennyt, että kahden täysi-ikäisen sukulaisen välinen seksi on lailla kielletty...
Kyllä esmes serkkua saa nykyäänkin panna
näin on
ei mun serkku anna panna
"Insestistä on kyse silloin kun vanhempi käyttää lastaan seksuaalisesti hyväkseen."
Eihän ole.
Se joka kiihottuu lapsesta on pedofiili. Pedofiilit eivät yleensä edes harjoita insestiä, vaan hankkivat lapsiuhrinsa muualta.
Pedofiili voi kuitenkin joissain tapauksissa harrastaa insestiä.
Sen sijaan insestiä harjoittava ei yleensä sekaannu lapsiin, eikä koko perheeseensä, vaan esimerkiksi juuri sisarukseensa.
Yleisin insestin tapa onkin nimenomaan sisarusten välinen seksi. Seuraavaksi tulee serkusten välinen seksi, sitten kaukana perässä tulevat isä ja tytär ja äiti ja poika. Sen jälkeen tulevat isä ja poika ja äiti ja tytär.
Insesti ei ole synonyymi pedofilialle, eikä raiskaamiselle tai hyväksikäytölle.
Insesti on vain verisukulaisten välillä tapahtuvaa seksiä. Kyllä, insestisuhteissa voi tapahtua raiskaamisia, mutta niin niitä tapahtuu myös heterosuhteissa ja avioparien välillä. Kuitenkaan kukaan ei ole sen perusteella kieltämässä avioliittoja!
Kahden täysi-ikäisen välinen vapaaehtoinen seksi, on se millaista tahansa, täytyy sallia.
Kyllä yleisin insestin muoto on se että isä käyttää lastaan hyväksi (joskus jotkut äiditkin siihen syyllistyy) sekä sitten harvemmin veli tai sisko käyttää sisarustaan seksuaalisesti hyväksi! Sairasta kaikki tuoollanen. HYI!!
"Kyllä yleisin insestin muoto on se että isä käyttää lastaan hyväksi"
Ja sitten sinä näytät sen tutkimuksen jossa noin on todettu.
Muistathan ettei uskomus, vaikka olisi kovakin sellainen, ole välttämättä totuus ja minä satun tietämään, että nyt sinä levität pelkästään omia uskomuksiasi.
Ehdottomasti yleisin insestin muoto on sisarusten välinen seksi, piste.
"sekä sitten harvemmin veli tai sisko käyttää sisarustaan seksuaalisesti hyväksi!"
Insesti ei ole synonyymi hyväksikäytölle, vaan insestillä, eli sukurutsalla, tarkoitetaan verisukulaisten välistä seksiä.
Sillä ei ole mitään arvopainotusta tai ennakko-olettamusta.
Ethän sinä käytä avioliitostakaan, tai heteroseksistä termiä raiskaaminen, vai käytätkö?
Olet median pedofiliahysterian uhri jos suollat tuollaista sontaa totuutena.
Mielipiteitäsi en kumoa, eikä ne kiinnosta sen enempää, koska niitä on meillä jokaisella. Mutta jos aiot tällaisesta asiasta keskustella ja väittää vastaan, niin silloin on parasta että esität faktoja, eli tutkittua tietoa.
Kontulakin on seksitutkija, mutta mikä sinä olet? Pelkkä äiti? Antoiko lasten hoito sinulle pätevyyden ja tietoa ihmisten seksuaalisuudesta, seksitavoista ja erilaisista seksuaalisista ilmiöistä?
Mun antaa. Tiukka vttu on.
Kahden aikuisen välinen vapaaehtoinen seksi tulisi sallia, varsinkin, jos talouselämämme saa vihertävän mönjäisen piristystuiskeen maksun muodossa!
Suvaitsevaisuus tulisi levittää kaikille korville ja kaikenlaiset seksuaaliset toiminnot tulisi sallia kaikkien kanssa. Tästä seuraisi maahanmuuttajillekin ihanammat kotoutumisen ajat. Kun koko perheen seksiorgiat sallittaisiin, ei telkkariakaan tarvita enää!
Eikö se yleisin insestin muoto ole kuitenkin kun isä nus.sii tyttären äitiä paljaalla sinne peräreikeliin.
Kyllä kieltää . (5.Moos.27:22 )
http://fi.wikipedia.org/wiki/Anna_Kontula
nainen on keväättä täyttänyt 35vuotta ja näyttää reilusti yli viisikymmentä vuotiaalta..
Olisiko kyse: "minä annan sinulle anteeksi."
Heistä kasvaa lähes aina ääri päitä joko tai.
http://www.vasemmistonuoret.fi/kuvat/uutiset/2002/huhtikuu/annakontula.jpg
tuo ei ole itsestään pitävä nuori nainen.
Ehkä kyse on selviytymisestä isäntyttö.
Mitä serkumpaa sen herkumpaa ....tää hiton Kontula on vähän päästään pipi
Mulla tuppaa olemaan aikas sexy pikkusisko.
Täytyypi poiketa huomenna päiväkahville...
Mullapa on 3 siskoa. Suotta sitä muijaa kauempaa etsiä, kun kotoakin jo
sellaisia löytää ;)
Mullapa on koira, kissa ja pölynimuri ;))
Pölynimuri on jautaa kun sen panee täysillä imemään.
(pussiton imuri on tehokkaampi)
Ylipäätään nämä Kontulan avaukset ovat tasoltaan ja aiheiltaan edellisen luokkaa.
Voidaankin aiheellisesti kysyä mitä ihmettä tämä, olen kaikkea vastaan sekä sallin kaiken, häärääminen tarkoittaa?
Siis vasemmalta katsottuna ei muuta korjattavaa kansakunnan tilassa ole, kuin
vyötörön alapuolelle ne suurimmat ongelmat sijoittuvat...
Eikös tämä Kontula ole jotain sukua toiselle seksitutkija Kontulalle, ettei peräti tytär vaiko sisko? Onhohan hmm... no niin... :D
Tämä nais Kontulahan oli taannoin 'seksimatkallako se oli' sossupoliitikko Kiljusen kanssa jos muistatte?
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/89808-tasta-kiljunen-vaikeni-nyt-puhuu-seksitutkija-kontula
Muistetaan, toivat vielä kirppuja tuliaisina matkaltaan.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Osmo_Kontula
Isä vai veli... vapaa seksi...?
Onko insestin tuotosta?
Sietäisi poliisin tutkia onko kyseisessä perheessä harrastettu insestiä ja pedofilia tai muuta vastaavaa laittomuutta.
Hyi sairasta. Tämä on Halosen vika. Miksi henkisesti sairaiden annetaan sanella, miten kaikki kieroutunut onkin yhtäkkiä oikein ja näköjään jopa suotavaa. Hyi helvetti.
Tässä se nähtiin miten kävi kun oli Seta pressa.
Oon aina inhonnut vihreitä syömmeni pohjasta, ja täysin selvästi kokenu heidät täysin rupusakiksi,-tietämättä edes heidän ääliömäisistä mielipiteistään.
En edes ikinä olisi uskonu SUOMESTA löytyvän noin kuvottavaa porukkaa !!!
Mutta NYT vastenmielisyydelle on on alkanu löytyä täysin konkreettisia syitä !
Hienoa. Vammasia lapsiahan me tarvitaan lastenkodit täyteen. :)
Mun mielestä sukulaiseksi pitäis kieltää. Samoin avioliitos sukulaisten kanssa yms.
Eiks kukaan ajattele, MIKSI näitä rajoituksia on olemassa? Äitiin, lapseen, pakoputkeen, halkopinoon, jne, sekoiluissa?
Koiran kanssa pitää saada viettää kirkkohäät.
Afrikassa leviävän Ebolan vuoksi
siellä valtiojohto on suositellut suutelukieltoa ihmisille,
ei siihenkään virukseen kuin aidsinkaan ole parannuskeinoa.
Haluaako valtiojohto paitsi lisää maahanmuuttajia noilta alueilta myös
tappavan verenvuotokuumeen leviämään maamme kansaan?
Epäilen että aikuisilla on muitakin tyydytystä tuottavia asioita kuin perheen sisäiset
hässimiset tai toivottavasti on.
Tai jos ne haluaa vammaisista tai köyhistä lapsista vain elinsiirtomateriaalia joittenkin bisneksiin niinku jossain tapahtuu.
Vihreät toivovat että kamelin kanssa pääsee naimisiin oikean papin siunauksella.
Olkaamme suvaitsevaisia ja hyväksykäämme tämä Vihreiden mielisairaus,.
Juu, liityn kirkkoon takaisin, kun hesan naispiispa on niin ihanan suvaitsevainen myös ja jos koirani mustin kanssa marssitaan alttarille, ei varmaan ole muuta kuin kiitosta tiedossa. Kyllä karsastan kaikkea persuilua ikimuistoisesti, sillä ne on niin kauhean ahdasmielisiä.
Minut ja kaksikyttyräisen puolisoni vihki imaami.
" kun kyseessä ovat omasta tahdostaan toimivat aikuiset."
Vittu ku tyhmät eivät tajua tätä. OMASTA TAHDOSTAAN toimivat AIKUISET.
olen ollut jo n. 10 vuotta sitä mieltä, että kun homoja alettiin hyysäämään ja kirkko siunaa homoparit ja 99,99% ihmisistä on sitä mieltä, että se on " ihan ok " kun mies menee miehen kanssa ja nainen naisen kanssa naimisiin, että seuraavaksi aletaan puolustelemaan pedofiileja ( jotain tänne päin: " eivät HÄN he voi itselleen mitään " kylläHÄN heilläkin pitää olla oikeus toteuttaa omaa seksuaalisuuttaan "jne jne jne. Selityksiä löytyy varmasti. Tämän jälkeen ei olekaan enää millään mitään väliä ja yleisesti hyväksytään että ihminen nai vaikka omaa koiranpentuaan ja menee sen kanssa naimisiin!
" kaikki on OK ja pitää olla SUVAITSEVAINEN " ( väärissä asioissa juuri ) tulee menemään vielä PALJON pahemmaksi mitä se jo on.
Tätä mieltä olen minä.
Tämä aihe onkin sellainen tabu mistä tosiaan on vaiettu ja syyllistetty turhaan. Ilman muuta asian kuuluisi olla niin että lähisukulaisten seksiä ei tulisi säädellä lailla silloin, kun kyseessä ovat omasta tahdostaan toimivat aikuiset.
Onneksi tämä Konttula ei ole minun siskoni. Eihän tuommoista läskiä voisi panna edes kännissä vaikka se kuinka pyytäis!
Ihminen on maailman pedoista pahin
siksikö?
Tommottisil Tahto - sisällöillä voi olla monta merkitystä.
Siruissakin voi löytyä semmosii, jotka pakottaa ihmisen toimimaan ja tahtomaan
vaikka mitä, millä ei ole järkiperäistä sisältöä.
Joku Oidipus-kampanjako lienee? Vaiko sit kun ihmiset ei enää ollenkaan jaksa elää ihmisiksi?
Ei näköjään täälläkään foorumissa osata asiallista keskustelua käydä.
Jos useimmat olisivat lukeneet Kontulan sanomiset ihan tarkasti ja vielä ymmärtäisivät tekstin niin vastauksetkin olisivat ehkä asiallisia ja erilaisia.
Kahden aikuisen sukulaisen välistä seksiä eri muodoissa harrastetaan ihan taatusti paljon yleisemmin kuin luullaankaan ja silloin kun asiat tapahtuvat molempien yhteisestä halusta ja päätöksestä niin mikä oikeus yhteiskunnalla on asiaa tuomita. Aivan yhtä "epänormaalia" on homous ja lesbous ja niiden liberalisointia ajétaan joka suunnalla joten en näe mitään syytä miksi täysi-ikäisten sukulaisten välinen seksi pitäisi olla kriminalisoitu.
Ja huomatkaa, mahdollisten lasten aikaansaaminen on sitten ihan eri asia..
blaa blaa blaa blaa
Kahden aikuisen? Lapset joutuisivat tulilinjalle, jos insesti sallittaisiin. En ikinä äänestäisi tuollaista kontulaa eduskuntaan. Mutta saapahan insestin harastajilta ääniä seuraavallla kerralla.
LUOJA,,,KAIKKIVALTIAS TULEE RANKAISEMAAN IHMISTEN PAHAT TEOT,,,,,
UrielHashmallim: Totta kirjoitit. Jos ei parannusta tehdä, tulee rangaistukset kansamme kohdalle.
Kontula näyttää vähän siltä, että on itse läheiseksin tuotos, mutanttikarjalainen luovutetusta Karjalasta, siellähän sisäsiittoisuus oli yleistä.
Mikä on naisiaan tämä kontula? Kuuntelin, kun hän tv-haastattelussa kumosi kaikki mukana olleen poliisin faktat.Kyse oli seksin ostokiellosta.Siinä poliisi löi pöytään tietoja mitä he olivat Ruotsin poliisilta saaneet,tilastoja ym.Kontula kiisti kaikki poliisin faktat,siinä rupesi jo haastattelijaakin naurattamaan.Hän kannattaa vapaata seksiä ja ilmeisesti on mennyt jo vielä pidemmälle.
Jos kaikki moraali loppuu maailmasta,maailma hukkuu omaan irsailuunsa,huh
Onko tämä vihreä kansanedustaja ?,pahempi paljon kun persut.
Tutkimusten mukaan aikaisin seksin myynnin aloittaneet ovat jo keski-iässä kehäraakkeja, niin mieleltään kuin ruuiiltaankin, osa on päätynyt lataamoon, osa on lopettanut elämänsä oman käden kautta, valtaosa on jonkun päihteen väärinkäyttäjiä, mitään lapsiaan ja aviopuolisoaan rakastavia perheenäitejä näistä ei ikinä tule
KOLMAS MOOSEKSEN KIRJA, LEVITICUS 18
1. Ja Herra puhui Moosekselle sanoen:
2. "Puhu israelilaisille ja sano heille: Minä olen Herra, teidän Jumalanne.
3. Älkää tehkö, niinkuin tehdään Egyptin maassa, jossa te asuitte, älkääkä tehkö, niinkuin tehdään Kanaanin maassa, johon minä teidät vien; älkää vaeltako heidän tapojensa mukaan.
4. Vaan seuratkaa minun säädöksiäni ja noudattakaa minun käskyjäni vaeltaaksenne niiden mukaan. Minä olen Herra, teidän Jumalanne.
5. Noudattakaa minun käskyjäni ja säädöksiäni, sillä se ihminen, joka ne pitää, on niistä elävä. Minä olen Herra.
6. Älköön kukaan teistä ryhtykö veriheimolaiseensa paljastaakseen hänen häpyänsä. Minä olen Herra.
7. Isäsi häpyä ja äitisi häpyä älä paljasta. Hän on sinun äitisi, älä hänen häpyänsä paljasta.
8. Älä paljasta äitipuolesi häpyä, se on sinun isäsi häpy.
9. Älä paljasta sisaresi häpyä, olipa hän isäsi tytär tai äitisi tytär, kotona tai ulkona syntynyt; älä paljasta heidän häpyänsä.
10. Älä paljasta poikasi tyttären tai tyttäresi tyttären häpyä, sillä se on sinun oma häpysi.
11. Älä paljasta äitipuolesi tyttären häpyä, tyttären, joka on sinun isällesi syntynyt; hän on sinun sisaresi.
12. Älä paljasta isäsi sisaren häpyä; hän on sinun isäsi veriheimolainen.
13. Älä paljasta äitisi sisaren häpyä, sillä hän on sinun äitisi veriheimolainen.
14. Älä paljasta setäsi häpyä, älä ryhdy hänen vaimoonsa; hän on sinun tätisi.
15. Älä paljasta miniäsi häpyä; hän on sinun poikasi vaimo, älä paljasta hänen häpyänsä.
16. Älä paljasta veljesi vaimon häpyä; se on sinun veljesi häpy.
17. Älä paljasta vaimon ja hänen tyttärensä häpyä, äläkä ota vaimoksi hänen poikansa tytärtä tai tyttärensä tytärtä paljastaaksesi hänen häpyänsä, sillä he ovat veriheimolaisia; se on sukurutsausta.
18. Älä ota vaimosi eläessä hänen sisartansa vaimoksesi ja paljasta hänen häpyänsä, sillä se tuo riidan.
19. Älä ryhdy vaimoon paljastaaksesi hänen häpyänsä, kun hän on saastainen kuukautisaikanansa.
20. Älä makaa lähimmäisesi vaimon kanssa, ettet siten itseäsi saastuttaisi.
21. Älä anna lapsiasi poltettaviksi uhrina Molokille, ettet häpäisisi Jumalasi nimeä. Minä olen Herra.
22. Älä makaa miehenpuolen kanssa, niinkuin naisen kanssa maataan; se on kauhistus.
23. Älä sekaannu mihinkään eläimeen, ettet siten itseäsi saastuttaisi. Älköönkä nainen tarjoutuko eläimelle pariutuaksensa sen kanssa; se on iljettävyys.
24. Älkää saastuttako itseänne millään näistä, sillä näillä kaikilla ovat itsensä saastuttaneet ne kansat, jotka minä karkoitan teidän tieltänne.
25. Ja maa tuli saastaiseksi, ja minä kostin sille sen pahat teot, niin että maa oksensi ulos asujamensa.
26. Sentähden noudattakaa minun käskyjäni ja säädöksiäni älkääkä mitään näistä kauhistuksista tehkö, älköön maassa syntynyt älköönkä muukalainen, joka asuu teidän keskellänne -
27. sillä kaikkia näitä kauhistuksia ovat tehneet tämän maan asukkaat, jotka olivat ennen teitä, niin että maa tuli saastaiseksi -
28. ettei maa teitäkin oksentaisi, jos te sen saastutatte, niinkuin se on oksentanut ulos sen kansan, joka oli ennen teitä.
29. Sillä jokainen, joka tekee minkä tahansa näistä kauhistuksista, hävitettäköön kansastansa, kaikki, jotka semmoista tekevät.
30. Sentähden noudattakaa minun määräyksiäni, ettette seuraisi niitä kauhistavia tapoja, joita on seurattu ennen teitä, ettekä saastuttaisi itseänne niillä. Minä olen Herra, teidän Jumalanne."
Totisesti, totinsesti!
Kuva on vuodelta 2002.
http://www.vasemmistonuoret.fi/kuvat/uutiset/2002/huhtikuu/annakontula.jpg
Kuka 25 vuotias näyttää tuolta 2000-luvulla?
Tuon seksi kielteisempää ei voi olla.
Suomen virastoihin pesiytynyt monenkirjava, mokkamunalle perso byrokraattitätilauma on kovaa vauhtia polkemassa lokaan suomalaisia kristillisiä arvoja ja mamuttamassa maata.
Byrokraattitätit haluavat suomalaisista lapsista mieluummin karvakäsimamujen seksiorjia kun itsenäisiä yrittäjiä.
http://yle.fi/alueet/helsinki/2010/06/a-studio_nuoret_myyvat_itseaan_helsingissa_1785830.html
"Ammattiauttajat ja poliisi muistuttavat että kyse on rikollisesta ja usein varsin järjestäytyneestä toiminnasta.
Ammattilaisetkaan eivät tiedä, mitä pitäisi tehdä, kun 13-vuotiaalla tytöllä on seksisuhteita aikuisten maahanmuuttajamiesten kanssa.
Aina ei oivalleta, että kyse on rangaistavasta hyväksikäytöstä. "
Ei voi välttyä johtopäätökseltä: Suomalaiset byrokraattitätit eivät edes halua puuttua ongelmaan, vaan katsovat suomalaislasten parittamista läpi sormien.
Suomalaiset mokkamunalle persot byrokraattitätit haluavatkin ohjata suomalaiset lapset aloille joissa "ison rahan juo".
Vähän tuoreempi kuva Kontulasta 34-vuotiaana.
http://is11.snstatic.fi/img/978/1288397195049.jpeg
Mutanttikarjalaiset on harrastanut läheisexiä vuosisatojen ajan, siitä hullunkurinen ulkonäkökin johtuu
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/52226-yklta-vaatimus-seksityosta-oikea-ammatti
YK:n tukema Aids-komissio vaatii seksityön laillistamista koko maailmassa. Komissio vaatii kansainväliseltä yhteisöltä myös useita muita toimia seksityöläisten aseman parantamiseksi.
Komission tärkein ehdotus on, että vapaaehtoinen prostituutio on tulkittava samanlaiseksi työksi kuin mikä tahansa muukin ammatti. Virallinen ammattiasema vähentäisi seksikauppaan liittyviä haittoja ja parantaisi seksityöläisten asemaa monin tavoin.
Suomen päättäjillä on selvä agenda, ensin pistävät puolet Suomen työvoimasta työttömiksi, työttömyys perityy näiden lapsiin, joille ei jää muuta vaihtoehtoa kuin myydä itseään toreilla ja turuilla.
Varsinkin Pisraelissa Hell-Avivissa, ihmiskaupan keskuksessa, kaipaavat uutta tuoretta valkoista lihaa
http://tappis.0catch.com/Zwi_Migdal.htm
Kansainvälinen naiskauppa, eli nuorten naisten kuljettaminen pois synnyinseuduiltaan ulkomaisen seksibisneksen käyttöön, koskee nykyisin pelkästään Euroopassa kymmeniä tuhansia nuoria naisia joka vuonna. Erityisesti entisen neuvosto-blokin maat kärsivät tässä bizneksessä väestöllisiä menetyksiä. Metodit miten nuori nainen tai lapsi alistetaan rikollismafian käyttöön ja toimitetaan kauppatavaraksi sinne missä on menekkiä, ja miten hallinto ja virkakunta "hoidellaan", ovat pysyneet pääpiirteissään muuttumattomina, joten tarkastelemme "kaikkien bordelli-mafioiden äitiä", juutalaisten rikollisten 1800-luvulla Puolassa muodostamaa verkostoa
Onhan se nyt kaikkien tiedossa että Arkadianmellä istuu 200 idioottia ja idiotismi vaan kasvaa.
on vaihtoehto, jos sattuu saamaan rukkaset.
Voi siirtyä parempaan, eli omaan pikkusiskoon.
Taidanpa poiketa kaupasta hakemaan kilopullaa, ja eikun päiväkahville :)
http://www.hs.fi/kuukausiliite/artikkeli/Anna Kontula/1135256614933
Mitkä riippuläskitissit...järkytyin. Naapurin eukolla on samalainen vartalo, mutta se on 60 ja 10 kakaran äiti
Siis 32v. ja tuollaiset venytetyt riipparit!!
Niissä on varmaan roikkunut yhtäaikaa kaksi 150-kiloista äijää.
Ei ton näkönen saakaan ku isältään.
Kontula näkisi varmaankin hyvänä, että seksiä harrastettaisiin enenevässä määrin myös lampaiden, lehmien ja koirien kanssa?
Vihervasurien mielestä seuraava tasavallan presidentti voisi olla esimerkiksi nainen, jonka puoliso on koira?
Mitähän Putin tuosta tuumaisi? Persrassikin olisi ollut itänaapurin presidentille liikaa!
Kerrassaan oksettavat mielipiteet ämmällä.
Jumankauta te ootte kaikki sairaita tänne palstalle kirjoitelleet!
Anna Kontula(kin) toivottavasti; toivon, haastaa Italehden oikeuteen tai ainakin tekee julkisuudessa asian kokemistaan älyllisistä loukkauksista, koska vaikka tuskin Anna Kontula olisi ikinä valtion rahoja käyttämässä kunnianloukkausoikeudenkäynteihin omista toiveistaan, niin häntä on mielestäni selvästi ainakin julkaisu nimeltä Iltalehti, ainakin printtilehdessään solvannut.
Anna Kontula on saman alan koulutettu kuin minä, hän on yksi eniten ihailemiani ihmisiä nykypoliitikoista ja mielestäni on törkeää, että kuinka jotkut käyttävät tämän ihmisen Anna Kontulan, joka aina populismia julkisissa kommenteissaan välttää, älyllisen älykön kommentteja, herjaukseen häntä vastaan. Ja sikamaista, että kolme kertaa joudun uudelleen korjaamaan nimettömän viestiini niihin itsestään muokkautuvia kirjoitusvirheitä: kuulkaas, kohta mä laitan poliisit selvittämään, että mitkä siat asuu mun yksiön naapurissa ja tunkee mun nimettömän yksityisyyteen, jos ei häiriköintitouhu lopu. Asun kerrostasokompleksissa, missä on noin tuhat tietokonetta kahden sadan metrin säteellä.
On kyllä itse loukannut koko ihmiskuntaa.
Vaikka Kontula haluaa harrastaa insestiä sukulaistensa kanssa, mikä on tosi kamalaa, ei insestin salliminen olisi oikein. Isä ja lapsi-suhde siinä pilataan, jos insesti sallitaan.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012080615923835_ul.shtml
Tule apuun Kontula meitä mollataan ihan turhaan he eivät vain ymmärrä.
Anna anna Anna anna Anna anna Anna anna Anna anna Anna anna Anna anna Auta Anna anna
kannattaa miettiä muutamaan kertaan että äänestääkö Vasemmistoliiton perverssejä ja kieroja edustajia, Arhinmäkikin oli ennen eduskuntavaaleja niin helvetisti vähävaraisten asialla mutta saatuaan Audin on toteuttanut Kokoomuksen politiikkaa hallituksessa.