lapsi käytää hyväkseen lapsea

Hei! olen aivan järkyttynyt kun sain kuulla,että poikani13vuotias haluaa nähdä melkein joka päivä 7vuotiaan siskonsa pimpin ja hieroa sitä.siis hieroa kädellä
Tyttökin haluaa kuulemma välillä nähdä veljensä peniksen. poika kertoi itsetyydyttäneensä tapahtuman jälkeen.
Tätä on jatkunut noi puolivuotta-vuosi.
onko poika pedo tai jokin muu tai onko tyttö joku?!?
en tiedä olen järkyttynyt
ymmärtäisin jos olisivat saman ikäisiä.
poikahan on jo murrosiässä.
7217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei varmastikaan ole mieltä ylentävää huomata lastensa tekevän tuollaista keskenään, mutta koita nyt silti pistää jäitä hattuun. He ovat vielä hyvin nuoria ja eivät kenties tajua tekojensa "epäasiallisuutta". He ovat siinä iässä, että he vasta etsivät itseään eivätkä miellä tekojaan samalla tavalla seksuaalisiksi kuin aikuiset. Kehotankin, että keskustelet lastesi kanssa maltillisesti ja kerrot, että heidän ei ole sopivaa tehdä sellaista keskenään.

Äänestä

Suomalaisten älykkyys- ja henkinentaso..

Äänestä

Tuo pitää aada loppumaan. Ei ole rakentavaa lasten psyykeelle tuollaiset leikit. He varmaan ovat aikuisena kiitollisia jos heitä ojataan tavasta pois tässä vaiheessa. mitenkään nolata ei kannata, mutta pitää vain kertoa että tuollainen ei sovi sisarusten välille.

Äänestä

kiitos vastauksistanne.
uskon kaiken laisiin jutuuihin ja luiin että tollaisesta joutuu helvettiin.
onko totta jos sellainenen on olemassa joutuuko poika sinenne?

Äänestä
  • Tuskin tässä nyt kukaan on helvettiin joutumassa... :/

    Äänestä

ite jouvut

Äänestä

miksi joutuisin? olen kasvattanut lapsia aivan oikein olen koulutettu työksenikin lapsien kanssa olemaan.
ja tyrha niitä miinuksia on laittaa tämähän on aivan totta.
ja poika on lopettanut teot ja on itsekkin harmissaan asiasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wp kirjoitti:

Hei! olen aivan järkyttynyt kun sain kuulla,että poikani13vuotias haluaa nähdä melkein joka päivä 7vuotiaan siskonsa pimpin ja hieroa sitä.siis hieroa kädellä
Tyttökin haluaa kuulemma välillä nähdä veljensä peniksen. poika kertoi itsetyydyttäneensä tapahtuman jälkeen.
Tätä on jatkunut noi puolivuotta-vuosi.
onko poika pedo tai jokin muu tai onko tyttö joku?!?
en tiedä olen järkyttynyt
ymmärtäisin jos olisivat saman ikäisiä.
poikahan on jo murrosiässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu