YLE:n tuoreimman gallupin mukaan Perussuomalaisten kannatus on taas kovassa nousussa.
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaisten_kannatus_ponkaisi_uuteen_nousuun/6242678
Syyksi epäillään Eurokriisin eskaloitumista, ja keskustelua siitä pitäisikö Suome nerota Euroalueesta.
http://yle.fi/uutiset/perussuomalaisten_kannatus_ponkaisi_uuteen_nousuun/6242678
Syyksi epäillään Eurokriisin eskaloitumista, ja keskustelua siitä pitäisikö Suome nerota Euroalueesta.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kysymyksessä on YLE:n propaganda. YLE valehtelee aina minkä kerkiää. Punaviher-mediaan ei ole mitään luottamista.
Yleisradio on ihana sananvapauden linnake tässä salaliittojen ja rahalla ostettujan tiedottajien ja lehtiväen ja mainostoimistojen ja rahan medioiden maailmassa.
Yleisradioon ja sen uutisiin voi aina luottaa.
YLE:ltä tuli emävalhe. YLE on jokin perussuomalaisten lemmikkitelevisioasema. YLE nuolee persuja ja persut YLE:ä. Totuus on että persujen kannatus huitelee neljän prosentin paikkeilla.
persut haisee jytkylle ja vihervassarit myös
Suomen Yleisradio toimii tiedonvälityksen saralla hyvässä yhteistyössä niin suurimpien kuin pienempienkin puolueiden kanssa.
Erityisen hyvät suhteet sinivalkoisella YLE:llä on Suomen isänmaallisimpaan puolueeseen, Perussuomalaisiin.
Yleisradio ja Perussuomalaiset jakavat monia asioita jotka ovat koko itsenäisyytemme ajan olleet suomalaisille tärkeitä ja rakkaita. Yksi näistä on suuri ehtymätön isänmaanrakkaus.
Se on se suomalaisten kansalaisten rinnoissa sykkivä luja ja rikkumaton tahto. Sellainen päättäväinen tahto joka haluaa jatkossakin pitää Suomen itsenäisenä, eurooppalaisena, suomalaisena valtiona.
Vasemmistoliitto ajaa huumenarkomaniaa ja PS köyhän kansan asiaa
Mitä merkitystä tässä on kenenkään kannatuksella? Sillä on merkitystä, ketkä ovat hallituksessa, kannatettiin heitä tai ei.
Raaka totuus.
No niin, mutta teot ovat kyllä niitä jotka kansa muistaa. Leikkauksia, supistuksia.
Eikä silläkään ole mitään merkitystä, mitä kansa muistaa. Olet varmasti huomannut. Eri asia se, ketkä saavat äänivyöryjä ja hyviä mielipidemittaustulokskia, eri asia se, ketkä päättävät.
Ja päättäjät ovat hallituksissa - tai liikemaailmassa.
Kyl loinen aiheuttaa vyöryn.
No syksyllä se nähdään miten kävi.
Upeaa persut , upeaa , kuntavaaleissa näytetään !!!!!!!!!
Vihreät ajaa vanhusten eutanasiaa ja PS ajaa köyhän kansan asiaa
Eikä viherlesbot aja myös sukurutsaa ja huumeiden laillistamista?
PS^^^ !
> Eikä viherlesbot aja myös sukurutsaa ja huumeiden laillistamista?
Ei, ei, nyt sekoitat puolueita keskenään. Sukurutsaisuuden ajaminen on nimenomaan Vasemmistoliiton keskeinen ja ykkös-vaaliteema tulevissa kunnallisvaaleissa.
Sen sijaan vapaan hashisjakelun ja pössäyttelyn salliminen ja saaminen peruskouluihin, tämän asian ajamista edistävät sekä Vihreät että Vasemmstoliitto.
Vai on paskin puolue, kokkare, muka eniten kannatusta saanut? Kyllä kansalle taas vittuillaan ja valehdellaan.