Onko bodaus teidän mielestänne himojen laji? -----------------------------------------------------------------------------------------------------
Minun mieestä on, koska himot ne on hiirelläkin.
Minun mieestä on, koska himot ne on hiirelläkin.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tarkoititko homojen laji? Onhan se sitä hyvin pitkälle.
öljytyt miehet pikkuhousut jalassa esittelemässä karvattomia vartaloitaan muille miehille?
Ompa kaappihomot kateellisia. Kun ei itsellä riitä itsekuria sen vertaa että treenais kisakuntoon ja menis lavalle, niin se pitää korvata täällä päätään aukomalla. Taitaa oikeasti ruudun sillä puolen olla 12 vuotias räkänokka joka ei muuta tiedäkkään kuin että äiti osti jouluksi paskan tietokoneen anttilan alesta.
Vai oikein itsekuria, hah hah.
Täällä kellään ei ole itsekuria treenata yhtään mitään.
Bodarit ovat lääkeainenarkomaaneja.
Kaikist huvittavinta on kun joku aina möläyttelee, että Kehonrakennuksesta pitäis tulla Olympia-laji. Siis lajista missä ei tartte tehdä yhtään mitään itse suorituksessa, seisoa vaan siellä ja pullistella. Pikkulapsikin osaa jännittää lihaksiaan. Jokaisessa muussakin lajissa kilpailijat joutuvat harrastamaan vuosia päästäkseen huipulle ja vähintään yhtäkovaa ja pitkäjänteisesti kuin kehonrakentajat. Kehonrakennus on arvostelulaji jossa ei ole päätä eikä häntää. Ok, onhan Olympialaisissa arvostelulajeja kuten uimahypyt jen, mutta niissä on selkeät määritelmät mitä tulee tehdä saadakseen pisteitä, kehonrakennuksessa ei ole mitään muutakuin pakolliset poset joiden harjoittelu vie muutaman tunnin. Lajissa ei ole siis mitään suoritusta, miten joku voi kuvitella, että tällainen laji koskaan tulisi saamaan minkäänlaista kunnioitettavaa arvostusta muuta kuin harrastijilta itseltään ja heidän vinksahtaineilta siipoiltaan.
Painu helvettiin sinäkin. Sais suksia vittuun näiltä palstoilta nämä kaikki pässit joilla ei oo mitään käsitystä mistään asioista. Kun teillä ei oo yhtään mitään annettavaa. Kehonrakennus on otsakkeena ja sitten tulee kaiken mailman läskimahat tänne lässyttämään. Mee lihavuus ketjuun lässyttämään, taikka parisuhde ketjuun inisemään. Nämä palstat on tosimiehille tarkoitettu,mut kun me ei sitten täällä viitsitä keskustella just kun täällä on näitä helvetin pässejä kusemassa paskaa näytölle.
No aina välillä kuulee sanottavan tosiaan, että kehonrakennuksesta pitäisi tehdä olympialaji. Itse kyllä olen eri mieltä. Ehkä vielä jostain CBB:sta voisi tehdäkin, mutta että itse kehonrakennuksesta. Ei kiitos!
Ensinäkin, ketkä sinne osallistuisi? Miten karsinnat suoritettaisiin? Ammattilaisia tuskin kauheasti kiinnostaa, kun testit on varmasti melko tarkat. Olisihan siinä pieni paradoksi, kun itse asiassa maailman paras kehonrakentaja olisi eri kuin perinteisesti arvossa pidetty Mr.Olympia. Toinen on juuri nuo arvosteluperusteet. Ne kun tuppaa olemaan vähän kiinni siitä, mitä haetaan. Voimistelussa, uimahypyissä, yms. arvostelulajeissa arvosteluperusteet on melko jämptit kuitenkin, ainakin verrattuna kehonrakennukseen. Välillä voittaa symmetria, välillä kireämpi ja pienempi kisaaja voi voittaa massiivisemman, mutta hieman löysemmän kisaajan. Välillä toisinpäin. Eittämättä myös nimi vaikuttaa. Kovakuntoisen keltanokan on hankala voittaa nimekkäämpää konkaria, ellei ole paljon paremmassa kunnossa. Perinteiset olympialaiset vain ei ole tällaista (anti)urheilulajia varten. Se olisi hirvittävä epäkunnioituksen osoitus perinteistä olympiahenkeä kohtaan! Kuten on kyllä mielestäni myös esimerkiksi joku kuviouinti, ei sen puoleen. Ehkä kehonrakennus voisi olla yksi paraolympialaisten laji? Kyllähän sitä pitää olla vähän päästään vammainen, että myrkyttää itseään siinä määrin, kuin kehonrakentajat tekevät.