Kuuluisa poplaulaja Madonna on kasvanut katolisessa kodissa. Nyt laulaja lienee vaihtanut uskonsa kabbalaan siis taikauskoon.
Madonnan lasten nimistä toinen on katolinen nimi Lourdes.
Jotenkin on surullista katsoa, miten pahaksi maailma on menossa. Eilinen Madonnan konsertti on uutisoitu lehdistössä näin:
"..Madonnan esiintymisrekvisiitassa on paljon viitteitä katolilaisuuteen. Yhden kappaleen aikana tähti soitti sähkökitaraa. Madonnan show vaikutti dramaattiselta teatteriesitykseltä, jossa musiikki jäi taka-alalle. Esityksessä näkyi paljon paljasta pintaa ja väkivaltaa.."
Samalla kun Olypialaisten päättäjäisissä esitettiin okkultisia menoja (300 kuution pydamidi, vapaamuurarien kaulusharppi, demoneja, pääkaallovöitä, Batman, Jokerin demoniklounit, tulen sammuessa tuhkasta noussut Fenix lintu jne.) niin, Madonna hurjateli samalla pahuudella Suomessa :
" IL Madonnan keikalla: Paljasta pintaa ja väkivaltaa
Keikan aluksi munkiksi pukeutuneet taustatanssijat soittivat dramaattisesti kirkonkelloa ja yksi heistä lauloi avausrukouksen. Madonna laskeutui lavalle saarnatuolissa seisten. Ensimmäisenä kappaleena kuultiin Girl Gone Wild."
http://www.iltalehti.fi/viihde/2012081215946121_vi.shtml
Madonnan moraali on tässä:
"Madonna toi 24-vuotiaan toyboynsa Suomeen
..Madonna ja Zaibat tuntuvat viihtyvän yhdessä eikä 30 vuoden ikäero näytä suhdetta haittaavan.
Parin suhteen on spekuloitu alusta saakka kariutuvan ikäeron lisäksi myös muun muassa uskonnollisiin seikkoihin. Brahim on harras muslimi, kun taas Madonna seuraa Kabbala-uskontoa, joka on juutalaisuuden muoto. Brahimin englannin kieli on heikko eikä Madonna puhu juurikaan ranskaa.."
http://www.iltalehti.fi/viihde/2012081215945447_vi.shtml
MTV3: Madonna soundchekissä:
"Onko homojen oikeudet kunnossa Suomessa?"
http://www.iltalehti.fi/viihde/2012081215945388_vi.shtml
Madonnan konsertti Suomessa
ajan merkki
1
133
Vastaukset
- ihj..
En pidä Madonnan musiikista juurikaan mutta olen aina suuresti arvostanut hänen harjoittamaansa jumalanpilkkaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495597Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1231687
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998