Huomasitteko itse saman viestin palstalla n tunti sitten.
Viestissä uhattiin Israelin suurlähetystöä pommilla, yritin ilmoittaa viestistä mutta se oli jo tehty ylläpidolle, itse olisin ilmoittanut suoraan poliisille sen linkin kautta.
Olen varma ettei pommiuhkaus viesti johda yhtään mihinkään toimenpiteisiin jos siitä on vain tehty ilmoitus ylläpidolle.
Nyt viesti on poistettu , toivottavasti terrorirismilla uhannut saadaan kiinni ja asiaa ei paineta villaisella.
Viestissä uhattiin Israelin suurlähetystöä pommilla, yritin ilmoittaa viestistä mutta se oli jo tehty ylläpidolle, itse olisin ilmoittanut suoraan poliisille sen linkin kautta.
Olen varma ettei pommiuhkaus viesti johda yhtään mihinkään toimenpiteisiin jos siitä on vain tehty ilmoitus ylläpidolle.
Nyt viesti on poistettu , toivottavasti terrorirismilla uhannut saadaan kiinni ja asiaa ei paineta villaisella.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Olenko todella näin yksin?
Et sinä yksin ole! Kukaan meistä ei ole :) Yhäkö olet lähdössä Sar-Eliin?
Kyllä haluaisin lähteäja yritänkin järjestellä asiat niin että pääsisin.
Kevääseen se tosin siirtyy väkisin.
Pelleväki säikkyy täällä jo seinille yhdestä ainoasta uhkauksesta. Minulle niitä tulee joka päivä ja muslimiväestölle kaksi parhaassa.
:D
Mulle satelee koko ajan ja joka suunnalta...
Tässä puhutaanki nyt hieman paremmasta porukasta kuin sinusta ja talebaneista
Älä puhu paskaa.
Te urpot ette edes tajua kuinka vakava asia on uhata vieraan vallan suurlähetystöä, mutta taitaa olla jokapäiväistä leipää teille allahu akbaristeille.
Ai gay-jeesuksistako nyt puhutaan?
No arvioidaan se ihan tuolla kristillisillä palsoilla sitte..
Jos ihan jäät vaan sinne äijin taka-kammariin nukkumaan peukalo suussa jookosta. Kun et asioista mitään tiedä.
Jätä tää suurvaltapolitiikka mulle ja ulkoministerille, jookosta...
Ja jaloissa pyörivälle helluntailössille kalossia perseeseen..
Hyvää matkaa sinne raadonsyöjäpalstoille.
Sinne sinä kulut, et tänne missä hyvät ovat.
Kuten sanoin.
Ai gay-jeesuspalstako tää onkin?
No ilmanko taso on ollut viime aikoina heikkoa....
Sua ei alita rimassa muuta kuin sa(ar)namies.
Ihan sama mitä sanot
Kuten sanoin.
Mä oon muuten avohoitiopotilas
Minä kirjoitan vain ja tasan tarkkaan omissa nimissäni.
Se on teijän lössi, joka rasistisia vihakirjoituksia islamilaisia vastaan tänne tuottaa.
Se, ne olet sinä.
Ei kukaan muu vaikka syytä olisikin.
Tänään TAAS muslimit ovat murhanneet muslimeja enempi kuin kukaan konsanaan, taitavat olla itse itsensä pahimpia vihollisia.
Mutta jos rehellisiä ollaan niin puolestani saatte tappaa toisenne sulupuuttoon, teette koko maailmalle palveluksen.
Huomasin, että ed. teksti oli sen verran sivistymätöntä, ettet tuossa edellä voinut olla sinä.
10-käskyssä kielletään antamasta väärää todistusta lähimmäisestä, se on kuolemansynti. Joitain "juutalaisinakaan" esiintyviä se ei näytä huolettavan, ei monia kristittyjäkään.
Itse aiheeseen:
Jokainen suurlähetystö on kyseisen valtion omaa aluetta, ei Suomen aluetta, vaikka tietyt Suomen lait koskevatkin suurlähetystöjen Suomeen nähden ulos päin kohdistuvaa toimintaa. Mutta kunkin suurlähetystön omalla alueella pätevät sen valtion lait.
Muistatteko joskus 90-luvulla eräiden idioottien kiivenneen Irakin suurlähetystön aidalle ja hypänneet yli? Se oli hyppäys Irakin alueelle ja aidan takana pätivät Irakin lait. Eräs työntekijä, vai suurlähettiläs, ampui Irakin alueelle luvatta tunkeutuneita kohti. Tämä lähettiläs poistettiin sittemmin Suomesta, mikä oli mielestäni kummallista. Syy oli suomalaisessa poliisissa, joka ei estänyt mielenosoittajien tunkeutumista suurlähetystön alueelle. Lähettiläs toimi sotatilan mukaisesti.
Samoin sotilaallinen, eli pommiuhkaus toisen valtion suurlähetystöä vastaan ei ole pieni asia.
Pellejä ovat ne äidin kullat, joilla ei ole mitään tietoa, kunnioitusta ja käsitystä kansainvälisestä laista, laista yleensäkään, toisen, vieläpä sotatilassa olevan valtion rajan ylityksistä, sodasta ja sotilaallisista uhkauksista yleensäkin ja ihmettelevät sitten, että joutuvat vastuuseen tehdystä rikoksesta. Ihan itku tulee! Pommiuhkaus toisen valtion suurlähetystöä vastaan on sotilaallinen uhkaus, tai jopa hyökkäys, tai sen uhka kyseistä valtiota vastaan ja Suomen valtio on velvollinen selvittämään asian. Lähi-idässä ja muualla maailmassa miljoonat lapsetkin tuntevat nämä asiat, Suomessa eräät aikuiset leikkivät vielä legoilla.
Asia ilmeisesti painettiin villaisella koska emme ole lehdistä saaneet lukea asiasta.
Kaikki ei lue lehdissä.
Rikosta ei voi "painaa villaisella".
Se on selvitettävä asianosaisten kesken.
Ole rauhassa.