Yle sortaa ulkomaalaisia työläisiä

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Yle on suomenhurrien kielikiintiösuojatyöpaikka,joille kyllä maksetaan kunnon korvaus.Tosin yle on saanut RKP:ltä kunnon korruptiorahat lisätääkseen ruotsinkielistä ohjelmaa kaikille kanaville.

Äänestä

Älä huoli, tämän tultua julki yle maksaa ukkelille runsaan korvauksen kera anteeksipyyntöjen.

Mutta toillaan nämä jotka eniten puolustavat mokutusta ovat lähes aina itse kaikkein pahimpia rasisteja ja riistäjiä. Vrt. Sipoo joka alvariinsa vaatii suomea ottamaan lisää mamuja mutta on itse äärimmäisen jyrkästi kieltäytynyt ottamasta yhtään mamua alueelleen.

Äänestä

Ei olisi pitänyt maksaa mitään tuollaisesta kansallissankarin törkeästä pilkkaamisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yle pyle kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/kulttuuri.shtml/2012/08/1598354/hs-ylen-mannerheim-nayttelijalle-maksettiin-800-euroa

Yle, sorron ja riiston asialla vuodesta en edes muista!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu