En tiedä mitään niin tyhmää kuin bulkkaaminen. Täysin typerää touhua ja altistaa lukuisille sairauksille. Ihan hupsua hommaa, hoikat on komeita.
Bulkkaus on sairasta
Vetsuko
51012
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Piti painaa plussaa, ni painoin vahingossa miinusta =(
Kyllä! Bulkkaus on yksi suurimmista sairauksista tässä bodylifestyle maailmassa. Läskillä ei ole mitään tekemistä lihaksenkasvun kanssa mutta jotkin kakarat sitä ei tajua vaikka se heille rakiskosta taottaisiin.
Opettele sinäkin syömään puuhelmipoju!Ei mikään ihme ettet kehity ku syöt ku neiti!Näytät vuodesta toiseen samalta pidät välidiettejä ilman syitä ja syöt vähemmän ku mun fudista pelaava poikani!Sikabulkkia en kannata mutta laihoille/hoikille pojille maltillinen pitkä bulkkikausi 1vuosi plusilla tekee ihmeitä. 1kg-kk eli 12kg vuoden aikana, tuosta diettaa fiksulla dietillä turhat fläsät pois nopeesti.Tajua myös se että lihaskalvot venyy kunnolla saat tilaa lihaksille hyvin ja voimatasot on ihan eri luokkaa kun syöt pikkutytön lailla.Kyllä perusmassat tehdään fiksulla kunnon bulkilla.Moni ei edes tiedä kuinka hyvin paikat turpoaa pitkällä bulkilla jossa syödään puhtaita safkoja paljon.Vaatii luonnetta tosin.
Ai että lihaskalvot venyy kun läskiä kertyy? Justjoo.com.
Itse olen ollut bulkki kuurilla n.15 vuotta ja painan kevyet 126.8kg. Rasvaprosentti mitattiin viime viikolla 1.5:deksi ja penkistä nousee se 160kg, ja sarjoja 100kilolla. En ole toistaiseksi nähnyt mitään haittaa bulkkaukselle. SUOSITTELEN!