Tuomiojan lausunto

Oliko Tuomiojan lausunto varautumisesta mahdolliseen euron hajoamiseen sopimatonta.
699
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mistä näitä yhden ja kaden rivin avaajaneroja aina löytyykin? Lainaan tuolta nimimerkki Vastaajalle tulleista kommenteista:

"nykyisin nämä kaikki palstat suomi24:ssä ovat siinä mielessä tasoltaan aika rajusti pudonneet tuon ajan tasosta, harvoin enään löytää asiallista alustusta edes täältä EU-palstalta."

"Ei nämä uudet pysty, asiallisten avausten aika taitaa olla mennyttä koko suomi24:ssä, valitettavasti. Sellaiset jotka niitä tekivät ovat jo siirtyneet muille foorumeille aikaa sitten, osa vääntää blogeja esim. Uudessa Suomessa, siellä usein nauretaan suomi24:n kirjoitusten laadulle. Jopa Verkkomediassa opastetaan tyhmimpiä kommentoijia suomi24:ään."

http://keskustelu.suomi24.fi/node/10804565

Äänestä

Johtuisikohan arvostelusi tietämättömyyestä. Onneksi elämme vielä vapaassa tiedonvälitys yhteiskunnassamme. Sitäpaitsi. Kun tulee ..Euroopan Unioni ..Palstalle niin olet varmaankin huomannut että palsta tekstin alapuolella on suositus palstaan liittyvistä keskustelun aiheista. Siellähän lukee Suomen kielellä. " Pitäisikö Euroopan Unionista tehdä Liittovaltio ? Mihin maihin EU:n pitäisi laajentua.Keskustelua Euroopan Unionista" Näin lukee suosituksessa. Elikkä aloittaja on toiminut aivan ohjeen mukaisesti aloittaessaan keskustelun. Kyllä Sheriffi poistaisi asiattomat kirjoitukset .

Äänestä
  • Tuomiojan lausunto oli ihan asiallinen. Tokihan Unionia saa arvostella. Nykyään voi sanoa jo senkin että Maamme liittyminen Naton jäseneksi on mitä ajankohtaisin. Sanoisin kyllä noista mahdollisista Unionin päätöksistä sen kun Tuomioja väitti Unionin olevankin oikeistolainen instituutio. Mikäli Tuomiojan lausunto olisi oikeassa ja Unionin päätökset olisivat oikeasti oikeistolaisia niin mistä löytyisi se määrä henkilöitä jota estäisi ne valtavat mellakat jotka aiheutuisivat oikeistolaisen Unionin päätöksistä. Sellainen menohan tarkoittaisi koko Unionin hajoamista .Siksi olen Tuomiojan kanssa eri mieltä . Unionilla ei ole varaa alkaa politisoida . Sehän olisi kaiken loppu.

    Äänestä

Siitä huolimatta Erkki Tuomioja jaksaa nuolla EU-imperialistien per seitä.

Äänestä

Jos. Jos tuotani. Jos ajateltaisiin että , jos tädillä olisi munat , niin täti olisi setä. Samaten. Jos. Jos tuotani. Jos ajateltaisiin että euro hajoaisikin , niin silloinhan se olisi yhteinen ..paska.

Äänestä

Mielestäni sopimatonta olisi, etteivät he lainkaan ottaisi huomioon myös näitä ns Huonompia Vaihtoehtoja.. esmes levottomuuksia, kansannousuja ja niin edelleen. Myöskin tämä älytön valuuttaunioni tulee jossain vaiheessa kaatumaan/muuttumaan ja siihenkin tulisi varautua.

Mielestäni siis se ei ole sopimatonta vaan asiallista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lausunto. kirjoitti:

Oliko Tuomiojan lausunto varautumisesta mahdolliseen euron hajoamiseen sopimatonta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu