Euron kaatuminen vai sota Iranissa ??

Saas nähdä että mitä syksy tuo tullessaan. Elämme monella eri tavalla erittäin mielenkiintoisia aikoja. Mitä olette mieltä kumpi tapahtuu ensin: Euron kaatuminen vai sota Iranin ja Israelin välillä ?
362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sota Iranin ja Israelin välillä voi tapahtua vasta 2013 puolella kun uusi Obama on valittu valkaistuun taloon.
Se on epäilemättä semmoinen tärsky ,jotta öljyn hinta pomppaa ylös ja ajaa eu-maatkin enstistä suurempaan taantumaan, jonka seurauksena mitkään vakausrahastot eivät piisaa ja niin EMU hajoaa ehkä vuoden 2013 lopulla.........

Äänestä

Noh, joku eteläinen rupumaa eroaa eurosta ja palaa toimeentulonsa juurille oliivin viljelyyn ja lampaiden kasvattamiseen, mutta euro ei hajoa. Loppujen euromaiden kilpailukyky korjataan päästämällä euro kellumaan, eli euro devalvoidaan kuten markka aikanaan.

Iranilaisten parranpäristely on turhaa pulputusta. Polske käy kuin hieho paskantaisi rantaveteen. Mitään ei tapahdu ja pikkuhiljaa amerikkalaiset vievät sotavoimaa pois Hormuzinsalmesta.

Äänestä

Iran ja Israel eivät sodi koskaan keskenään, ja euro kaatuu vasta sitten kun dollarikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kumpi ensin ?? kirjoitti:

Saas nähdä että mitä syksy tuo tullessaan. Elämme monella eri tavalla erittäin mielenkiintoisia aikoja. Mitä olette mieltä kumpi tapahtuu ensin: Euron kaatuminen vai sota Iranin ja Israelin välillä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu