Raiskattu voi kontrolloid atuleeko raskaaksi?

Helluntailainen amerikkalainen poliitikko on sanonut että nainen voi ite päättää raskaantuuko raiskauksesta. Näin hän on ymmärtänyyt lääkäreitä. Amerikassa 32000 naista tulee raskaaki/ raiskauksesta.

Lääkärit kumoavat.
860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mistä sinä hänen helluntailaisuutensa tiedät? Mikä ja kuka muuten on helluntailainen? Riippuu tietysti siitä, miten asia laskukonetta, tai helmitaulua käyttäen lasketaan ja mikä kulloinkin on paras kapitaalin suhde.

Helluntailaiset näyttävät puheissaan muuten nykyään laajentavan kaikki evankeelisesti ajattelevat muka helluntailaisiksi, jopa vanhan kirkon karismaatikot, tässä kohden luterilainenkin kirkko heille kyllä kelpaa. Olen luterilainen, olen matalanprofiilin karismaattinen, mutten taatusti helluntailainen, eivätkä varmasti muutkaan luterilaiset.

Kun teille on hyötyä muunuskoisista, te kyllä levitätte käsiänne ja suutelette juudaksen suudelmianne kristittyjen poskille (hyi olkoon!), jos ei, niin silloin vain te yksin olette oikeita uskovia. Luther näki teidän lävitsenne jo keskiajalla ja sanoi eräälle teidän lipevistä saarnamiehistänne: "meissä on eri henki." Tästä syystä te olette jo montasataa vuotta jauhaneet salaista vihaanne kristittyjä vastaan, mutta keksineet ovelan juudaksen tempun, ystävää teeskennellen liehakoimalla onnistuneet levittämään myrkyn, okkultiset temppunne kristinuskon sekaan.

Äänestä
  • Luther ja luterilaiset ovat pieni ryhmä maapallolla. Lutherin hyväksi on luettava opetus, että ihminen vanhurskautuu uskosta ja Raamattu tulee kääntää kunkin kansan omalle kielelle. Lutherin taakaksi tuli se, että hän, yritettyään turhaan käännyttää juutalaisia kristinuskoon, hän nousi heitä vastaan ja hyväksyi juutalaisten vainoamisen, jopa tappamisenkin. Hitler noudatti hirmutöissään Lutherin linjauksia.

    Äänestä

  • Luther vihasi juutal kirjoitti:

    Luther ja luterilaiset ovat pieni ryhmä maapallolla. Lutherin hyväksi on luettava opetus, että ihminen vanhurskautuu uskosta ja Raamattu tulee kääntää kunkin kansan omalle kielelle. Lutherin taakaksi tuli se, että hän, yritettyään turhaan käännyttää juutalaisia kristinuskoon, hän nousi heitä vastaan ja hyväksyi juutalaisten vainoamisen, jopa tappamisenkin. Hitler noudatti hirmutöissään Lutherin linjauksia.

    Paljon enemmän Luther kirjoitti paavinuskoisia ja muista harhaoppisia kristittyjä vastaan. Eihän nää juutalaiset olleet kuin pieni sivujuonne mutta aina tää sun paskalössis nostaa tän sieltä esille!

    Äänestä

Eikö sen lutterin vois jo antaa maata kolossaan ja alkaa ajatella omilla aivoilalan ja sydämellään.

Ihan taatusti uskovissa ja lutetrissa on eri henki, ja hyvä niin.

Jumalan henkikö se käski lutterin tappaa juutalaiset ja todelliset uudestisyntyneet uskovat ?

niin, Jumalako se oli sen hengen takana vai olisiko ollut ihan joku sammakkohenki joka sai tontin lutterin sydämestä.

Äänestä
  • Mitään ei tapahdu Jumalan sallimatta. Hän itse alisti ja tapatutti juutalaiset jotta nämä nöyrtyisivät. Tapahtuiko niin? Ei! Tämä uppiniskainen kansa ei taivu vaikka Herra kuinka heitä kurittaisi.

    Äänestä

Raiskaus on aina rikos ja väkivaltaa naista kohtaan.

Äänestä
  • ... tai miestä kohtaan.

    Äänestä

Ameriikassa näkkyy kaikki olevan maharollista, juu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


????????????????? kirjoitti:

Helluntailainen amerikkalainen poliitikko on sanonut että nainen voi ite päättää raskaantuuko raiskauksesta. Näin hän on ymmärtänyyt lääkäreitä. Amerikassa 32000 naista tulee raskaaki/ raiskauksesta.

Lääkärit kumoavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu