Jeesus vapauttaa synnistä kun sitä anot ja tahdot itse!

Ota vastaan Isän

Jumalan hyvä sanoma Jeesuksen verestä ja elävästä vedestä ja Pyhästä Hengestä.

Tärkeää on kiittää ja kunnioittaa myös Isää Jeesuksen nimessä kaikesta hyvästä.

17

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Todellinen ilosanoma

      tämän ajan ihmisille, amen, hallelujah! Tartutaan kiinni Jeesuksen armoon ja totuuteen ja vanhurskauteen ja päästään perille voittajina pyhinään.

    • nietunietu

      Ei kiitos, en ole kiinnostunut tuotteesta.

    • Miksi kukaan

      ihminen olisi kiinnostunut synnistä. Pois se! Jumalan vanhurskaus paljon parempaa.

    • sefsfs

      Miksi minä pyytäisin ja anoisin anteeksi jostain mitä en ole tehnyt?

      Sinun jumalasihan sen synnin kehitti, häpeisi itse aikaansaannoksiansa.

      • Toki ihmisenä voit

        potkia paljonkin tutkainta vastaan :(
        Jumala on hyvä ja tahtoo parastasi :)
        Kumpainen tiekö on parempi, sinun vain Jumalan? Mieti tätä.


      • Toki tämä sama
        Toki ihmisenä voit kirjoitti:

        potkia paljonkin tutkainta vastaan :(
        Jumala on hyvä ja tahtoo parastasi :)
        Kumpainen tiekö on parempi, sinun vain Jumalan? Mieti tätä.

        koskee myös itseäni, joten :)


      • Jumala antoi

        sefsfs meille ihmisille kaksi tietä: Jeesuksen tai oman. Tietysti jos olet uudestisyntynyt ja saanut syntisi anteeksi, niin olet ihan kaidalla tiellä jo Jeesuksessa. Jos sen sijaan et ole uudestisyntynyt, niin Jumala tahtoo sinut omanaan tunnustaa Jeesuksessa ja näin saat syntisi anteeksi. Epäuskokin on syntiä ja rakkaudettomuus Herraa Jeesusta kohtaan, toki paljon on meissä ihmisissä vajavuutta, mutta Herra Jeesus on hyvä ja siunaa meitä elävällä vedellä ja Pyhällä Hengellä, jotta voimme elää yhteydessään ja armoliittonsa lapseudessa.

        Mikä on suhteesi Jeesukseen, tahdotko tunnustaa sydämen uskosi tai onko sitä sinulla Jeesuksen suhteen Herranasi ja Jumalanasi?

        Ihminen lankesi syntiin ja Jumala siitä tahtoi varottaa ettei niin tapahtuisi, mutta käärme vietteli ja tapahtui syntiinlankeaminen. Ei Jumala syntiä kehittänyt vaikka salli sen synnin vaaran olla, jotta voisimme vanhurskautua ja pyhittyä eroon kaikesta synnistä ja on maailmallista ja pimeyttä ja valhetta ja tahtonsa vastaista. Tietysti käsityksemme ihmisinä on synnistäkin vajavaista kuten kaikki.

        Yhteistä kaikille ihmisille on syntyminen ja kuoleminen, yleensä, ja vajavaisuus ja syntisyys itsessämme. Jeesus on tullut ilosanomaksi ja hyväksi Jumalan siunauksen Lähteeksi elävän veden ja Pyhän Hengen Antajana ja Välittäjänä Isältä. Tunnetaan Jeesus.


    • Toivottavasti ihmis-

      lapset ovat Jumalasta ihania, ja mitä sitten tarkoittaneen huokauksineen kaikkineen.

      • ainakaan veden-

        paisumuksen salliessa ei näin ollut ja Jeesus todista tästä ajasta että on niinkuin Nooan. Jumala on armollinen nöyrille lapsenmielisille, sen uskon, mutta ylpeät aikuiset saanevat tuntea vihansa kun rakastavat Mammonaa Jeesuksen sijaan, kuten on kirjoitettu.

        Tehdään ihmisinä totta parannuksessa ja kaikessa elämässä sillä Jumala tahtoo totuutta eikä ihmisten uskonnollisuutta, kuten selvästi voimme oppia Israelin pyhistä kirjoituksista ja profeetoista ja Jeesuksesta temppelissä ja apostoleista ylipappien kieltäessä todistuksen Jeesuksesta.

        Herra Jeesus on hyvä, tahdothan sinäkin olla hyvä Jeesuksessa ja lakata kaikesta synnistä.


    • Loppupelissä tiedän

      hyvin, että ihminen on ihminen ja ilman Jumalan kohtaamista on ihan turhaa kuvitella tekevänsä parannusta. Kuitenkin Herra Jeesus on hyvä paimen, amen, hallelujah.

    • Moniko lähimmäinen

      rakastaa Jeesusta ja tahtoo rakkastaan kerto, no eipä kovin moni?

      • entäs silloin kun

        Jumalan tuomiot tulevat ja maan piiriä kohtaavat, ehkä silloin monet tekee parannuksen, toisaalta Raamatussa on kirjoitettu että syytökset voivat lisääntyä myös silloin.


      • tuomiopäivä on pop
        entäs silloin kun kirjoitti:

        Jumalan tuomiot tulevat ja maan piiriä kohtaavat, ehkä silloin monet tekee parannuksen, toisaalta Raamatussa on kirjoitettu että syytökset voivat lisääntyä myös silloin.

        tuomiot tulevat, tuomiot tulevat, lal lal laa tral lal laa....


      • Autuaat eivät
        tuomiopäivä on pop kirjoitti:

        tuomiot tulevat, tuomiot tulevat, lal lal laa tral lal laa....

        tahdo kieltää totuutta tuomioistakaan vaan kaikessa tulevat Jumalan valkeuteen, sillä anteeksi tahtoo Jumala antaa ja sovitusta Jeesuksessa ja on ilosanoma siinä juuri.

        Hallelujah, amen, amen.


      • Tuomiot on pop
        Autuaat eivät kirjoitti:

        tahdo kieltää totuutta tuomioistakaan vaan kaikessa tulevat Jumalan valkeuteen, sillä anteeksi tahtoo Jumala antaa ja sovitusta Jeesuksessa ja on ilosanoma siinä juuri.

        Hallelujah, amen, amen.

        Tuomioita me rakastetaan autuaina ja Jeesuksessa ja niistä saarnataan joka päivä. Tral lal laa. Lal lal laa. Tulisipa tuomiot jo! Hallelujaa!


      • Ei kannata itseään
        Tuomiot on pop kirjoitti:

        Tuomioita me rakastetaan autuaina ja Jeesuksessa ja niistä saarnataan joka päivä. Tral lal laa. Lal lal laa. Tulisipa tuomiot jo! Hallelujaa!

        kenenkään tuomita ennen aikaa, mutta hyvä on tosiasiat ymmärtää eikä tyhmänä vaeltaa. Tietysti ilo Herrassa on Jumalassa ja Jeesuksessa väkevyytemme, joten viisautta tarvitaan näissä ja vanhurskautta ja hyvää otollista mielenlaatua.


    • Vanhurskauden jano

      on otollinen sydämen asenne Isää Jumalaa kohtaan Pojassa Jeesuksessa. Jumalan valtakunta on iloa ja rauhaa ja vanhurskautta ja saamme rakastaa Jeesusta sillä on elämä, amen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8425
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      96
      8022
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6180
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      5403
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5238
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4275
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4040
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4033
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3829
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      58
      3692
    Aihe