oisko jollain tietoa paljonko tallinnassa maksaa dvd leffat???????
tallinnnassa dvd??
4
548
Vastaukset
- matkaaja
Voipi olla, että viisaammin teet ja säästät Tallinnan-matkalla rahasi siihen, että ostat saman leffan Suomesta. Meillä ainokainen dvd, joka on sieltä tuotu, ei ole paljon iloa tuottanut. Ei näy tekstitykset ja ei siinä vielä mitään, mutta kun ei äänikään kuulu. Amerikkalainen elokuva mykkäversiona...ei ole meikäläisellä tuo englannin kielen huuliltalukutaito vielä niin kehittynyt, että kykenisin elokuvaa seuraamaan =).
Toisaalta tämä vain yksi kokemus. Muilla varmasti hyviäkin. Riskinsä on joka asiassa.- pena
ostit?
Ostitko ihan oikeasta kaupasta vai joltain "yksityisyrittältä"? - matkaaja
pena kirjoitti:
ostit?
Ostitko ihan oikeasta kaupasta vai joltain "yksityisyrittältä"?...sain tuliaisena. Enkä pistänyt pystyyn kuulusteluja, mistä dvd on hankittu. Ja kuten ensimmäisessä viestissäni totesin, on tämä tapaus vain yksi monien joukossa. En aikonut mustamaalata koko Tallinnan videokaupustelua. Kerroin vain mikä on minun kokemukseni.
- DVD
matkaaja kirjoitti:
...sain tuliaisena. Enkä pistänyt pystyyn kuulusteluja, mistä dvd on hankittu. Ja kuten ensimmäisessä viestissäni totesin, on tämä tapaus vain yksi monien joukossa. En aikonut mustamaalata koko Tallinnan videokaupustelua. Kerroin vain mikä on minun kokemukseni.
Tallinnan DVD-hinnat suht kalliita -jopa kalliimpia kuin Helsingissä. Tietenkin voit saada piraatteja jostain sataman marketeista tai muualta, mutta kokemuksesta suosittelen ostamaan Suomesta leffat.
DVD-leffoja esim. Lasering-liikkeistä (esim. Narva maantee 13 (aika lähellä D-terminaalia), suurten tavaratalojen levy-osastoilta (Stocka, Kaubamaja jne.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2713376Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1031673- 661233
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra1991067- 571033
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:50976- 63961
Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is199871- 42807
- 47782