Joulupukkii

Missä olet? Olet ainakin etsintäkuulutettuna! Vihjeet tai tiedot vaaditaan kirjoitettaviksi heti.
12186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei ainaskaan vielä korvatunturilla.Huomen illalla kiertelee jossain kaupungissa kaupoissa tutkailemassa ruskan alkua ja ihmisten iloisuutta.

Äänestä

Hei vaan.
Harjoittelen pukittelua jouluavarten. Siis pukkihyppelyä vaan ei ovelta ovelle eikä muorista muoriin. Pientä voimistelua nojatuolista ylös ja alas.
Perunat kasvaa maassa, ei minun sohvalla ole sohvaperunaa.

Joulua odotellen. On vasta elokuu ja iho vielä ruskettuu. Ei nuttua niskaan.

Äänestä

Iloisuutta oli liikkeellä.Pensan hinta kohallaan,että pitää kohta ottaa poro käyttöön.Mut mukavaan muoriin ei törmätty vieläkään.

Äänestä
  • tästä joku harmaaparta ohi meni.sanoisin ett' onneksi, ku jäisin muuten ilman lahjoi.kiitos vaan vinkistä,täytyy niellä siirappia

    Äänestä

Mitä sitä siirappii nielemään,paista pipareja ja naati elämästä.

Äänestä
  • Kysymys oli pukin etsinnän tuottamista vihjeistä tai tiedoista. Sivuraiteilla koko homma ja pakko sanoa, että piparit aiheuttaa närästystä.

    Äänestä

  • Pukin muori kirjoitti:

    Kysymys oli pukin etsinnän tuottamista vihjeistä tai tiedoista. Sivuraiteilla koko homma ja pakko sanoa, että piparit aiheuttaa närästystä.

    Siinäpä närästelkää rauhassa. Täällä on kaikki ihan ookoo. Paitsi yskittää ja ärsyttää kun jollakin närästää. Haart to pii ö tonttumään.

    Äänestä

Tiukka täti tuo pukin muori.EI pukkia haluta ilmiantaa ja on huomaamaton liikkuissaan.Vaikka tuokin iloa.Meillä sanotaa korvennukseksi,mutta pipari on silti hyvää.

Äänestä
  • Harmi kun pukki tulee vain kerran vuodessa. Tarvetta olis vähän useemmin.....

    Äänestä

  • Joulua odotellessa kirjoitti:

    Harmi kun pukki tulee vain kerran vuodessa. Tarvetta olis vähän useemmin.....

    Niin että pukkeja on siis useampia? Mikä missä ja koska Totta, minua tituleerataan paljonkin, joskaan tuokaan ihme, kun ei pääs venymään noit suorituksii.

    Äänestä

On tainnut muori ottaa nyt muutaman siiderin,kun haastelee levottomia.

Äänestä

Etsitkö suomalaista vai japanilaista joulupukkia?

Minä olen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pukin muori kirjoitti:

Missä olet? Olet ainakin etsintäkuulutettuna! Vihjeet tai tiedot vaaditaan kirjoitettaviksi heti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu