Onko kuusessa käyty?

Pihalla on iso vanha kuusi enkä ole ihan varma onko siinä kuusessa kukaan käynyt.
1167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

joka kuuseen kurkottaa se katajaan kapsahtaa.
ei omena puusta kauas putoa, eikä omenapuusta kauas putoa.

voin kohta laittaa youtubeen jonkun suttuisen filmin, joka todistaa että kuusessa ja omenapuussa on käyty!

Äänestä
  • Laita mielellään joku englanninkielinen (jenkki alkuperää tietenkin) johon liittyy ainakin atsteekkeja, mayoja, helikoptereita, pyramideja, vapaamuurareita ja vanhoja kalentereita. Olisi hieno ja kohtelias ele jos videossa olisi paljon tekstiä eri väreissä ja niissä vihjailtaisiin ufoista ja ulkoavaruuden hyperälykkäistä roduista. Ulkoavaruuden hyperälykkäiden olentojen pitää muistuttaa aina samoilta kliseisiltä suurisilmäisiltä anorektikoilta.

    PS. Linkkejä world mysteries-tyyppisiin sekopääsivustoihin olis kiva kans :)

    Äänestä

ei kuuseen sovi kurkottaa, tai muuten päätyy mielisairaalaan. kuuset ovat viisaita olentoja ja en enää kurkota niiden perään, suosittelen samaa sinullekin.

Äänestä

MITTAUSDATA:

havunneulaset

MUUTA:

puun kaatuminen

SOKERINA POHJALLA:

sateeliitin ottama kuva missä puu näkyy pisteenä

Äänestä

aivan kuin tässä piilovittuiltaisiin jo(i)llekin 8)

"I am an individual who has undergone a transformative experience that in this culture and setting would be identified as psychosis or schizophrenic. Other cultures and settings have other names for the same experience: kundalini awakening, shamanism, mysticism, gnosis, the psychotic-visionary episode, the dark night of the soul, ego death, the alchemical process, positive disintegration, post traumatic stress disorder with psychotic features, spiritual emergency, etc."

Äänestä

SA teeliitin? Eli Suomen armeijan aivomanipulaatiopiuha? Ei kai nyt Suomen armeija tuollaista teknologiaa omistaisi vaikka jenkit ja ryssät sen parissa ovatkin vuosia tehneet töitä.olisi se kauheaa jos joku minun ajatukseni pystyisi lukemaan kun olen tietokoneella.
Havunneulaset - sissimerkki? Puun kaatuminen - merkkien alasotto?

JES OLEN VAPAA! :D :P

Äänestä

te muka luulette olevanne? keinotekoisia teletappeja te olette, ettekä mitään muuta. psyykkisten sotilaiden pellekerho, joille on jouduttu asentamaan sirut jotta pystytte ajatustenlukuun, puhumattakaan muusta toiminnasta.
kilttejäkin vielä,heh.

puut sitä paitsi kasvaa siemenestä ja aika on harhaa hetkessä, niin ollen ette ole koskaan puuta kaataneetkaan.

Äänestä
  • jep, pieni kuusi ihmiselle, mutta valtava näre ihmiskunnalle.

    Äänestä

olen taas kyllä niin kuutamolla aiheesta parempi mennä lukemaan ufojuttuja avalonista .

Äänestä

Löysin kuusesta käpyjä joita oli järsitty ilmeisen hyvillä hampailla. USA:n kansalaisillahan on yleensä melko hyvät hampaat joten....? Pieniä jenkkilippuja (kuusenkoristekokoa) oli varissut kuusen juurelle ja lähiympäristöön mutta noilla ei liene mitään merkitystä.
Tarkemmin kun päivänvalossa katselin niin kuusen juurella näkyi kaikenlaisia jälkiä jotka voisi olla ehkä jonkun filmiryhmän jäljiltä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jp kusela kirjoitti:

Pihalla on iso vanha kuusi enkä ole ihan varma onko siinä kuusessa kukaan käynyt.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu