abilify ja alkoholi

sehän on psykoosilääke joten uskaltaako ottaa enempää kuin 2 siiderii?
mua pelottaa tavallaan se että entä jos yhtäkkiä vaikka mun hengitys lamaantuu tai jotai muuta kauheeta tapahtuu.
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tuntemallani naisella oli niitä nappeja tos jokin aika sitten ja se ei halunnut käyttää niitä, joten antoi mulle. N. 30 tablettia söin kerralla ja aika paljon olin viinaa ottanut, en huomannut mitään vaikutusta niillä tableteilla.

Äänestä

siis ei ku ihan tosi :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttökysyy kirjoitti:

sehän on psykoosilääke joten uskaltaako ottaa enempää kuin 2 siiderii?
mua pelottaa tavallaan se että entä jos yhtäkkiä vaikka mun hengitys lamaantuu tai jotai muuta kauheeta tapahtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu