Keksi synonyymi demarille

Maan häpee demu

Muutamia ehdotuksia. Lisää kaivataan. Olis tavoitteena saada vähintään 30 erilaista:

loiseläjä, työläisten nöyryyttäjä, pakastevirkamies, sananvapauskahlitsija, pakkoruotsittaja, pöpipää, bemari, demu, demuri (yhdistetty siis demu ja imuri; demuthan mielellään imuroivat veronmaksajan kukkarolla), suojatyöläinen, maanpetturi, kyy(kyttäjä), kyttääjä, kommari, sosialisti, marksilainen, sortaja, pankkiirinnuolija, bobrikovisti, valehtelija

Ei ole tarkoitus sanoa, että demuilla olisi yksinoikeus noihin vaihtoehtoisiin synonyymeihin, koska esim. jokainen pankkiirinnuolija ei ole demari. Jokainen demu kuitenkin on häpeä tälle maalle.

17

1040

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä on..
      • Kumpi sukupuoli?

        Hehheh! Kukahan niistä luuserieukoista tuossa mahtaa kykkiä. Ei sillä etteikö se voisi olla myös demumies. Demujen sukupuolta on vaikea erottaa, kun ne ovat yleensä feministejä kaikki.


    • helppoa..

      voittaja,persunlyöjä,fiksu.älykäs,menestyvä,ihmisläheinen.

      Noihinhan ei persut pysty ikinä.

      • Lue tehtävä

        Eikös tässä ollut tarkoitus etsiä synonyymeja eikä vastakohtia demuille.


    • loiseläin

      loiseläin

    • olisko lisänä edes..

      Yhteiskuntasyöpä, loinen joka pesii työläisen selkänahassa, sama loinen kyllä kuppaa työnantajien, niinkuin yhteiskunnankin kukkaroa omille ökyrosvoilleen.

    • väärää paperia pukka

      Helppoa..
      Missä töpöt voitti? Ei ainakaan viime vaaleissa. ONNEKSI.

    • Ylpeä sos.dem jäsen

      Maan häpee demulle:

      "Perussuomalainen" on kaiken kattava maailmankaikkeuden vit"tumaista
      vit"tumaisemmankin eliön synonyymi.

    • Ei ole tarkoitus

      Täydet vakuudet, aiva ensiksi, talonpojan tappaja, vaalilupauspuolue

    • Elikoita

      Mites nämä:

      täi, myrkkypunkki, sylkevä kobra, vampyyrilepakko

      Nämä tulevat hakematta mieleen jos eläinkunnan edustajia ajattelee.

    • hyypiö..

      komuräähkä, lipposkroatti, raivosuvatsevainen, aunusnaama, tyhjäpää,
      ryppyreijän rynkyttäjä, sosiaalilyllerö, vaalikarjalainen, punikkitatti..

    • eeegg

      Kansallissosialistit.

    • Anonyymi

      Sosse, monikko sossarit. Ruotsissahan sosiaalidemokraatteja kutsuvat muut kuin he itse nimityksillä "sosse" ja "sossarna". Suomessa Aarno Laitisen (HS) aikoinaan lanseerama ninitys "demarit" on siis puolueen itselleen keksimä "kaverinimi", jota käyttää jopa heidän oma lehtensä.

      • Anonyymi

        Oletteko aikuisia, fiksuja? Ala-asteellakaan ei kuule mokomaa, ei.


    • Anonyymi

      Ainakin demarit olivat rehellisiä. Ostivat vaalivoiton. Ja meno on jatkunut juuri samanlaisena. Tytöt ostoksilla ja luottokortit vinkuu. Maksusta ei tarvitse välittää, kun on rinnakkaiskortti meidän kaikkien kanssa.

    • Anonyymi

      SEKUDAKOMMARI

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      177
      3373
    2. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      62
      2513
    3. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      27
      2437
    4. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      65
      2079
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      199
      1985
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      41
      1660
    7. Martinan pankkikortti

      Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      339
      1509
    8. Kadonnut Kajaanissa

      Yllättävän hyvät kuvat poliisilla, luulisi löytyvän niiden perusteella?
      Kajaani
      26
      1351
    9. Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa

      Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,
      Perussuomalaiset
      85
      1342
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      196
      1339
    Aihe