Muutamia ehdotuksia. Lisää kaivataan. Olis tavoitteena saada vähintään 30 erilaista:
loiseläjä, työläisten nöyryyttäjä, pakastevirkamies, sananvapauskahlitsija, pakkoruotsittaja, pöpipää, bemari, demu, demuri (yhdistetty siis demu ja imuri; demuthan mielellään imuroivat veronmaksajan kukkarolla), suojatyöläinen, maanpetturi, kyy(kyttäjä), kyttääjä, kommari, sosialisti, marksilainen, sortaja, pankkiirinnuolija, bobrikovisti, valehtelija
Ei ole tarkoitus sanoa, että demuilla olisi yksinoikeus noihin vaihtoehtoisiin synonyymeihin, koska esim. jokainen pankkiirinnuolija ei ole demari. Jokainen demu kuitenkin on häpeä tälle maalle.
Keksi synonyymi demarille
17
1026
Vastaukset
- tässä on..
Verkkosukkademu !
http://www.iskuri.net/kuvat/full/xyn68f7xq2zr.jpg- Kumpi sukupuoli?
Hehheh! Kukahan niistä luuserieukoista tuossa mahtaa kykkiä. Ei sillä etteikö se voisi olla myös demumies. Demujen sukupuolta on vaikea erottaa, kun ne ovat yleensä feministejä kaikki.
- helppoa..
voittaja,persunlyöjä,fiksu.älykäs,menestyvä,ihmisläheinen.
Noihinhan ei persut pysty ikinä.- Lue tehtävä
Eikös tässä ollut tarkoitus etsiä synonyymeja eikä vastakohtia demuille.
- loiseläin
loiseläin
- olisko lisänä edes..
Yhteiskuntasyöpä, loinen joka pesii työläisen selkänahassa, sama loinen kyllä kuppaa työnantajien, niinkuin yhteiskunnankin kukkaroa omille ökyrosvoilleen.
- väärää paperia pukka
Helppoa..
Missä töpöt voitti? Ei ainakaan viime vaaleissa. ONNEKSI. - Ylpeä sos.dem jäsen
Maan häpee demulle:
"Perussuomalainen" on kaiken kattava maailmankaikkeuden vit"tumaista
vit"tumaisemmankin eliön synonyymi. - Ei ole tarkoitus
Täydet vakuudet, aiva ensiksi, talonpojan tappaja, vaalilupauspuolue
- Elikoita
Mites nämä:
täi, myrkkypunkki, sylkevä kobra, vampyyrilepakko
Nämä tulevat hakematta mieleen jos eläinkunnan edustajia ajattelee. Olen aikaisemmin tällä palstalla toisella nimimerkillä kertonut SDP:n olevan puolueena kuin harmaalokki. http://keskustelu.suomi24.fi/node/8474635#comment-0
Ravintonsa harmaalokki hankkii näykkimällä kaupunkien turuilla ja toreilla muiden maksamia ruoka-annoksia.
Sitten olen joskus lainannut Jyrki Lehtolan nimitystä demareille. Hän kuvasi SDP:tä sanoilla kuin sekakäyttäjä 3 B:ssä. http://keskustelu.suomi24.fi/node/9477150/flat- hyypiö..
komuräähkä, lipposkroatti, raivosuvatsevainen, aunusnaama, tyhjäpää,
ryppyreijän rynkyttäjä, sosiaalilyllerö, vaalikarjalainen, punikkitatti.. - eeegg
Kansallissosialistit.
- Anonyymi
Sosse, monikko sossarit. Ruotsissahan sosiaalidemokraatteja kutsuvat muut kuin he itse nimityksillä "sosse" ja "sossarna". Suomessa Aarno Laitisen (HS) aikoinaan lanseerama ninitys "demarit" on siis puolueen itselleen keksimä "kaverinimi", jota käyttää jopa heidän oma lehtensä.
- Anonyymi
Oletteko aikuisia, fiksuja? Ala-asteellakaan ei kuule mokomaa, ei.
- Anonyymi
Ainakin demarit olivat rehellisiä. Ostivat vaalivoiton. Ja meno on jatkunut juuri samanlaisena. Tytöt ostoksilla ja luottokortit vinkuu. Maksusta ei tarvitse välittää, kun on rinnakkaiskortti meidän kaikkien kanssa.
- Anonyymi
SEKUDAKOMMARI
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665555Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti932882- 2742581
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362439Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä212140Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611734Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai571313Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131193- 881155
- 901136