Heips.. Elikkäs lopetin pillerit toukokuussa. Heinäkuun ajan söin "kuuriluontoisesti" yhden liuskan ja sen jälkeen lopetin. Nyt ollut tämän kierron ajan ilman,enkä aiokkaan enää aloittaa,vaan toisenlainen ehkäisy tarkoituksena.
Menkat oli niukat ja kesti vain 3 pvää. Viikko menkoista alkoi alavatsan tuntemukset,turvotus,jomotus... Nyt sitä kestänyt 10päivän ajan. Voiko johtua tulevasta oviksesta? Nyt kp 17/28-30... Vai onko jtn hormoonihäiriöö kun noiden pillereiden kanssa pelannut?? Mietin pitääkö ensi viikolla sitten vaan soittaa gynelle?? Voiko oviskaan kestää näin kauaa?ei kipeä,vaan menkkamaista jomotusta ja turvotusta..kokemuksia??
Menkat oli niukat ja kesti vain 3 pvää. Viikko menkoista alkoi alavatsan tuntemukset,turvotus,jomotus... Nyt sitä kestänyt 10päivän ajan. Voiko johtua tulevasta oviksesta? Nyt kp 17/28-30... Vai onko jtn hormoonihäiriöö kun noiden pillereiden kanssa pelannut?? Mietin pitääkö ensi viikolla sitten vaan soittaa gynelle?? Voiko oviskaan kestää näin kauaa?ei kipeä,vaan menkkamaista jomotusta ja turvotusta..kokemuksia??
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kokemuksia??
On normaalia että kun lopetat pillerit sulla on jos jonkin näköisiä "hormonihäiriöitä" jotka voi kestää useammankin kuukauden. Saanko kysyä, että miksi ihmeessä söit heinäkuussa sen yhden liuskan?! Itse olen ollut nyt reilun kaksi viikkoa ilman pillereitä, "mielenkiinnolla" odottelen mitä kaikkia oireita lopettaminen aiheuttaa... Peukut pystyssa, että selvitään vähällä! Toistaiseksi mulla kaikki ok, mutta ehkä se ottaa hieman enemmän aikaa :)