Penkkipaita

utelias?

Millä systeemillä se vaikuttaa?

12

365

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ugh ja ÖNN

      vaikuttaisikohan ripulilla?

    • Sotilaspenkkari

      Näyttäs olevan tosi lapsellisia räkäkärsiä kirjoittelemassa!Penkkipaita on joustava helvetin tiukka monikudoksinen paita jossa hihanpätkät kuten t-paidassa!!Yleensä 2-3avustajaa laittaa paidan nostajan päälle kun sitä ei saa yksin sen tiukkuuden takia,sama poisotettaessa!Paita vaikuttaa nostopainoihin aivan radikaalisti,tietysti täytyy oppia käyttämään sitä! Pelkkä alaslasku paidan avulla rintaan saattaa olla pulmallinen kun paidan tiukkuus estää Painoja tulemasta alaspäin ja usein joutuu vetämään tangon rintaan!Ja kun näin on niin ylöspäin lähtiessä paidan joustavuus"suorastaan ampuu"tangon yli noston puolivälin ojentajille!Ja kun selkä on huippukaarella ei ojentajille jää kuin lyhyt matka selän kaaresta riippuen nostaa tanko ylös!!Jos treenaa vahvat ojentajat ja kehittää älyttömän selkäkaaren niin uusimmilla huippuelastisilla paidoilla saavutetaan jopa 150kilon hyöty nostossa!!Minä henk kohtaisesti pidän paitanostoja aivan pelleilynä!Sehän kertoo jo paljon ettei 200 kg tule vetämättä rintaan!!En arvosta rättinostoja kissanpaskanvertaa!Ajattele paksu lyhytkätinen ukko penkillä käsiote max leveä siihen pari paitaa ranne kyynärsiteet ja selän kaari ,noston "pituus saattaa olla vain viisi senttiä" ja sitä jotkut arvostaa!!Käy katsomassa penkkipaitakisoja niin näet se naurettavuuden!

      • paksu ja vahva

        Ei siellä yleisössä sinunlaisia vinkuheiniä edes kaivata, joten tyydy vain jatkossakin itkemään foorumeilla kun ei susta muuhun ole.


      • Pulla laji paitapenkki
        paksu ja vahva kirjoitti:

        Ei siellä yleisössä sinunlaisia vinkuheiniä edes kaivata, joten tyydy vain jatkossakin itkemään foorumeilla kun ei susta muuhun ole.

        Sotilaspenkkari kertoi oleellisen "rättinostoista",todellista pelleilyä jossa kehitys menee siihen suuntaan että kohta nostaja saa katella vierestä kun paita nostaa 500kg!


      • että niin.
        Pulla laji paitapenkki kirjoitti:

        Sotilaspenkkari kertoi oleellisen "rättinostoista",todellista pelleilyä jossa kehitys menee siihen suuntaan että kohta nostaja saa katella vierestä kun paita nostaa 500kg!

        Sotilaspenkkari ei muuta kertonut kirjoituksellaan kuin omasta tietämättömyydestään koko lajia kohtaan.


    • jollotilollotiloo

      Älkää viitsikö lapsoset, ette te nosta yhtään mitään yhtään mistään.

      • Peltimies16v

        eikö peltipaita olisi parempi? se on sentään peltii..


    • täs fakta

      Minusta raw-voimanosto on enemmänkin sitä "pelleilyä" koska siinä lihakset joutuvat tekemään kaiken työn. Varusteita kuitenkin tarvitaan sponsorisopimusten takia, joten on tärkeää että myös varusteet osallistuvat nostosuoritukseen. Ilman varusteita rautaa saadaan myös paljon enemmän tankoon, ja voimanoston perusperiaatehan on nostaa niin isot raudat kuin suinkin mahdollista. Sillä ei ole merkitystä miten ne nousee, vaan kuka ne nostaa.

      • ....

        Huono provo.


      • olet tietämätön
        .... kirjoitti:

        Huono provo.

        Ööh, tottahan tuo oli.


      • varvas1
        olet tietämätön kirjoitti:

        Ööh, tottahan tuo oli.

        Jatkakaa sitä peukalon imemistä, niin säästyy tämäkin foorumi turhilta kirjoituksilta.


    • jörä

      kokeilin penkkipaitaa 40kg heti lisää maksimi raaka nostoon, täyttä vitun itsensä huijaamista.. nostakaa, mutta reenatkaa joskus edes.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      25
      2426
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2046
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1667
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1533
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1467
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1065
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      1006
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      965
    9. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      947
    Aihe