Sipilä oli järkyttävän hyvä lauantaiaamussa.

Ei sitten Esko Ahon ja Matti Vanhasen päivien ole saanut kuunnella tuollaista esitystä. Mikä tieto, mikä sanojen harmonia pulppusikaan tuon neron sanomana. Kyllä keskusta on saanut johtajan, joka vie mihin vain, kunhan kansa oppii hänet tuntemaan. Hyvä Sipilä, hyvä!!
41326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Täytyy tunnustaa, että hyvä oli.

Äänestä
  • täällä.

    Äänestä

  • Sama, kirjoitti:

    täällä.

    Kiihkeät yksintaputukset jatkokoot.

    Äänestä

  • Oli tosi asiallinen.

    Äänestä

  • Asialinjalla Sipilä kirjoitti:

    Oli tosi asiallinen.

    jees box

    Äänestä

Suotta nousit manninen nurmikolta, kärpäsiä oli jo ihan hyvin turvassasi.

Äänestä

Todella hyvä oli kannaltamme. Järkyttävä tietysti kepun kannalta, mutta ei sellaista ihmemiestä tai naista ole olemassakaan, joka pystyisi kepun vapaan pudotuksen estämään. Onneksi.

Äänestä

"Ei sitten Esko Ahon ja Matti Vanhasen päivien ole saanut kuunnella tuollaista esitystä."

TOIVOTTAVASTI EI KOSKAAN ENÄÄ KUULUKKAAN.
Siitä parivaljakosta kun ei suomalaisille jääneet mieleen kuin pankkikriisi ja lautakasat.

Vielä löytyy suomestakin sinunlaisia uunotettavia, uskomatonta.

Äänestä

mitä vittua tämä sairas paska edes esiintyy millään sivustolla, kilicontrollin tietsikalta lapsiporno, ei ole yllätys.

Äänestä
  • Menehän kiskomaan kinttaaseen jombellesi kaatopaikkavaras ja puppelipoju.

    Hoh, hoh, hoooooooooo, rapakaaria ja pedaaleita a) la ryssä-ernesto

    Äänestä

Sipilä on parhaimmillaan saarnaamassa suviseuroilla.

Äänestä

Unohdit parhaan, eniten Keskustan arvoja edustavana ja niitä käytänössä myös totuttaneen, siis ANNELI JÄÄTTEENMÄEN.

Hän koko uransa ajan toimi kuten Maalaisliiton/Keskustapuolueen/Suomen Keskustan PYHÄT ARVOT EDELLYTTÄVÄT: KEPU PETTÄÄ AINA.

Hänen eteläpohjalainen keskustalainen suoraselkäisyytensä ja rehellisyytensä puhkesi oiken kukkaan hänen valehdellessan Suomen Tasavallan arvokkaimmalta paikalta, Eduskunnan puhujakorokkeelta.
"Puhun niin totta kun voin" hän selitti myöhemmin. Voiko kukaan selvemmin ja vastaanpanomattomin osoittaa keskustalaisen moraalintason?

Hänen törkeä valehtelunsa ja suorastaan juoruakkamainen toimintansa on johtanut korvaamattomiin ja vaikeasti korjattaviin vahinkoihin sekä poliittisesti että taloudellisesti.
Tämän valehtelijan ja juoruämmän jäljiltä ovat Alex Stubb ja Erkki Tuomioja saaneet tehdä kovasti töitä. Nyt on mahdollista Suomen ja suomalaisten saada esimerkiksi Irakista jälleenrakennusurakoita jotka olivat mahdottomia Anneli Jäätteenmäen valehtelujen jälkeen.

Ei se auta maailmalla vaikka kertoisikin sen totuuden, että meillä on KEPU, JOKA PETTÄÄ AINA, ja varsinkin Anneli Jäätteenmäen kotimaakunnan, Tolliskomaan, keskustalaisilla on oma totuus, kepuänkyrätotuus, joka eroaa oikeasta totuudesta kuin yö päivästä.

Esko Ahon toimista olen kirjoittanut jo parikymmentä vuotta sitten ensimmäiset artikkelit. Hänenkin keskustalainen moraali tuli hyvin esiin esimerkiksi Hiihtoliiton moraalisen ja taloudellisen selkärangan tuhoon johtaneessa puheenjohtajakaudessaaan. Esko Aho ja kumppanit valehtelivat oikeudessa, kuinkas muuten? Ei kepulainen kai muuten toimiakkaan.

Äänestä
  • MIten suuresti valehteleminen oikeudessa eroaa siitä, että valehtelee netissä?

    Äänestä

  • 1234567 kirjoitti:

    MIten suuresti valehteleminen oikeudessa eroaa siitä, että valehtelee netissä?

    Ei varmasti kepulaisten mielestä milläänlailla ja sitä siis valehtelemista pidetään Keskustassa suurena hyveenä, kuten muutakin rikollisuutta.

    Sirkka - Liisa Anttilan on oikeus tuominnut vapausrangastukseen väärästä valasta. Vaikka keputotuus, kepuänkyrätotuus ja varsinkin Tolliskojen totuus on Keskustassa mitä suurimmassa kunniassa, niin muissa puolueissa ei ja tuomioita on rapashdellut ja tulee seuraavan puolen vuoden aikana tulemaan lisää.

    En ole väiteineni yksin, vaan eräs nykyinen puoluesihteeri sanoi Keskustasta: "Puoluetta johtaa puolirikollinen poppoo, joka veljeilee rikollisten kanssa ja ottaa rahaa mistä vaan ja suhmuroi kuntakaavoja."
    Kysymys arvoisille keskustalaisille, kyllä myös kepuänkyrät ja Tolliskot voivat vastata, siis kuka oli tämän totuuden sanoja?

    Äänestä

  • Kuse suuhusi laiska homo. Et ole osmiuum.

    Äänestä

  • Kuse punikki suuhusi.

    Äänestä

Ihana oli, minäkin olisin pannut! Keskutaan veljet, keskustaan!

Äänestä

Sipilältä otin kerran suihin suviseuroissa. Kova kaveri kaikin puolin..

Äänestä

samaa vanha paskaa hullu hehkuttaa.ensin oli jäättenmäki, golgatan olgalta loppui virka valehteluun.seuraava hullun ylistys, matti vanhanen, parasta mitä keskustalla on esittää.naurettavan tyhmä heinäseiväs.mari kiviniemi,avoimuuden aika on ohi,tyypillinen innovertinen kepusaasta.nyt tämä järjenjättämä mitättömyys hehkuttaa sipilää, täysin turha lapsenmielinen pikku paska on tämä kili,hävettävän tyhmä ilman mitään koulutusta.

Äänestä
  • Tää on kyl kaikista paras saitti. Demupellet ei ikinää saa tämmöstä verbaalidraivia päälle....siannussijoiden ja lampaannussijoiden keskinäistä kinaa paremmuudesta

    Äänestä

Ja hyvännäköinen. Liekö ollut oma huulipuna kun oli niin maukaskin , että huulia hierotutti vastakkain...

Äänestä

eilen illalla, enpä ole järkevämpää miestä tavannut.

Äänestä

Tämän Sipilän firmalle on myös uinut veronmaksajien rahoja miljarditolkulla Tekesin pohjattomasta säkistä. Tällä Tekesin säkillä ei ollut pohjaa, kun kepulaiset olivat hallitusvastuussa. Miljardeja pistettiin menemään surutta ja murheetta sossuluukkuperiaatteella, Kyllähän sitä veronmaksajien rahoilla rikkaita Pohjois-Suomeen pääsi syntymään muun Suomen kustannuksella. Lemmenpesäkkeitä rakennettiin hiihtokeskuksiin mm. Rukalle, jossa kepulaiset kävivät vähän päästä keksimässä työtä tekeville keppejä.

Äänestä
  • Kuseksi punikki suuhusi. Pieniä ovat silahkat joulukaloiksi punikkien tukien ja rötösten rinnalla.

    Äänestä

  • Osmium 76 kirjoitti:

    Kuseksi punikki suuhusi. Pieniä ovat silahkat joulukaloiksi punikkien tukien ja rötösten rinnalla.

    Tolliskojen laulu

    Vähän on kepulaiselle iloja suotu
    yksi on ankara kauna ja kateus
    Vähän on kepualapselle järkeä suotu
    toinen on valtava kepusokeus
    Vähän on kepulapselle tietoa suotu
    kolmas on väärävala ja -oikeus
    Vähän on kepulapselle Isänmaallisuutt suotu
    ja se vähäkin on isänmaapetturuus.

    Äänestä

  • Osmium 76 kirjoitti:

    Tolliskojen laulu

    Vähän on kepulaiselle iloja suotu
    yksi on ankara kauna ja kateus
    Vähän on kepualapselle järkeä suotu
    toinen on valtava kepusokeus
    Vähän on kepulapselle tietoa suotu
    kolmas on väärävala ja -oikeus
    Vähän on kepulapselle Isänmaallisuutt suotu
    ja se vähäkin on isänmaapetturuus.

    On se tuo osmiumin KEPUKAUNA vakavasairaus.

    Äänestä

  • ee kirjoitti:

    On se tuo osmiumin KEPUKAUNA vakavasairaus.

    se

    Äänestä

Juha Sipilän esitäämät lukemat harmaan talouden suuruudesta ja sen minimoimisen välttämättömyydestä havahduttivat monet.

Oli päivän havahduttavin uutinen.

Jos harmaa talous saataisiin edes 90% pois nykytasosta, olisi rehellisillä yrittäjillä aivan eri mahdollisuudet menestyä.

Bravo Juha !

Äänestä

nosto

Äänestä

"Järkyttävän hyvä" järkyttävä tarkoittaa yleensä JÄRKYTTÄVÄÄ, siis mielenrauhaa järkyttävää.
Onko syöttilästolliskojen totuus JÄRKYTTÄVÄÄ kun päästelee kuten Anneli Oikeus- ja totuus Tollisko Syöttikäsmaakunnan totuuden tollisko?

Äänestä

Nämä maakuntien mafiosot, siis KEPUlaiset, ovat uhkailleet muiden puolueiden kunnallisvaaliehdokkaita,tämähän on TODELLA TÖRKEÄÄ! Eikö tästä pitäisi käynnistää poliisitutkinta!?

Äänestä
  • Käynnistä homomunastasi tutkinta. Olet näytellyt sitä jopa viisivuiaille poikalapsille.

    Äänestä

  • Osmium 76 kirjoitti:

    Käynnistä homomunastasi tutkinta. Olet näytellyt sitä jopa viisivuiaille poikalapsille.

    Olen ihan tavallinen hetero, eikä mulla ole sun KEPUlaisa tapojas näytellä viisivuotiaille...

    Äänestä

...että olisiko Sipilästä kehittymässä suuren luokan valtiomies? Hänen olemuksestaan tulee jollain tavalla mieleen Ruotsin nykyinen pääministeri Reinfeldt, joka myös aloitti matalalla profiililla mutta on muutamassa vuodessa noussut maansa ylivoimaisesti suosituimmaksi poliitikoksi.

Kun katselee Sipilää, ei voi välttyä vaikutelmalta, että siinä on HYVÄ MIES. Hänestä saattaa olla kehittymässä Suomen mittakaavassa jotain TODELLA SUURTA.

Äänestä
  • Samaa olen ajatellut. Ainesta, tietoa, taitoa ja johtamiskykyä - kaikkea löytyy.

    Äänestä

  • Iiris K kirjoitti:

    Samaa olen ajatellut. Ainesta, tietoa, taitoa ja johtamiskykyä - kaikkea löytyy.

    Saattaa löytyä ja jopa oikeaa moraalia, mutta ja se on iso MUTTA, miten keskustalaiset suhtautuvat tähän lähes täydelliseen muutokseen suunnassa ja tyylissä?

    Kepuänkyrät jo nyt vaativat häneltä Väyrysen - Pekkarisen- Jäätteenmäen, siis ankaran vihan, kaunan ja kateuden, politiikan jatkamista.
    Miten käynee, veikkauksia...

    Äänestä

  • Osmium 76 kirjoitti:

    Saattaa löytyä ja jopa oikeaa moraalia, mutta ja se on iso MUTTA, miten keskustalaiset suhtautuvat tähän lähes täydelliseen muutokseen suunnassa ja tyylissä?

    Kepuänkyrät jo nyt vaativat häneltä Väyrysen - Pekkarisen- Jäätteenmäen, siis ankaran vihan, kaunan ja kateuden, politiikan jatkamista.
    Miten käynee, veikkauksia...

    Pysy sinä paskanaama-syöttiläs-punikki poissa täältä.

    Äänestä

Ainakin minulla lääkitys petti taas.

Äänestä

Rakas ystävä, Väyrynen olisi ollut vielä järkyttävämpi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


old_profile_22623 kirjoitti:

Ei sitten Esko Ahon ja Matti Vanhasen päivien ole saanut kuunnella tuollaista esitystä. Mikä tieto, mikä sanojen harmonia pulppusikaan tuon neron sanomana. Kyllä keskusta on saanut johtajan, joka vie mihin vain, kunhan kansa oppii hänet tuntemaan. Hyvä Sipilä, hyvä!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu