mikä ei tapa,vahvistaa...kuulemma!!!!!!!!!!

musta tuntuu et ei tää elämä oo elämisen arvoista!kukaan ei kuuntele mua,ja jos kuuntelee ei ymmärrä...tuntuu et mä elän laitosten ja putkan välillä jatkuvasta...mut onnex mulla on ihana jätkäkaveri,sillä ilman sitä mä en kestäs!ja mä pelkään koko ajan menettäväni sen mikä mut pitää kiinni elämässä!!!auttakaa ihanat ihmiset miten mä saan elämän halun takas jos mun jätkä jättää mut!!mut on jätetty yksin aina kun on vaikeeta,ja mä en jaksa enää!!!kaikki mun ympärillä hymyilee ja sanoo et ei elämä niin kauheeta oo,mut entä jos onkin?
5386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

... ei ole se jättääkö kundikaveri vai ei, vaan se, ettet sä rakasta itseäsi. Tällä mä en tarkoita mitään itserakkautta, sillä kun ei ole tämän asian kanssa mitään tekemistä. Mieti vähän välitätkö sä ITSE sinusta! Sulle tärkeimmän ihmisen hyvinvoinnistahan on kyse, eli sun itsesi.

Äänestä

Mulle on antanu elämään tarkoituksen Jeesus. Se voi kuulostaa joidenkin mielestä tyhmältä,mutta mulle se on kaikki kaikessa. en voi kuvitellakkaan että olisi elämää ilman Jeesusta. Olen kokenut ja uskon että hän on mun vieressä Joka Päivä ja joka hetki. Hän antaa mulle voimaa vaikeimmissakin asioissa.

Äänestä

Miksi pelkäät, että tämä kundi jättää sut? Onko
sulla sellainen tunne? Mulla on monesti noi
"mutu" tuntumat pitäneet paikkaansa.
Valitettavsti. Se on totta, että sinun pitäisi
alkaa pitämään itsestäsi niin paljon, että
huolehdit ensisijaisesti itsestäsi ja omasta
tunne-elämästäsi. Minusta tuntuu, että jos
johonkin ihmiseen takertuu liikaa niin se paras
tapa menettää se ihminen. Mitä tarkoitit
laitoksen ja putkan väliä?? Jos tämä ei ollut
kuvainnollinen ilmaisu, niin mietippä millä
katkaiset sen kierteen. Elämä on aina elämisen
arvoinen. Pelkästään yhdessä vuodessa tapahtuu
ihmiselämässä muutoksia ajattele mitä voi
tapahtua kahdessa tai kymmenessä vuodessa. Olen
takuuvarma, että sun elämäsi ei ole sellaista 10
vuoden päästä mitä se on nyt. Oikein paljon
jaksamista sinulle, muista täällä lampsii paljon
ihmisiä, jotka välittävät toistenkin
jaksamisesta. Mutta lampsii toki niitäkin, jotka
eivät välitä lahimmäisistään pätkääkään.

Äänestä

no sulla sentään on joku josta pitää kiinni...mun
äiti käyttää aineita yx pikkuveli on
lastenkodissa toinen asuu mummon luona...aina ku
äiti lupaa mulle jotai se valehtelee.jätkä josta
mä oikeesti välitän vaan leikkii mun
tunteilla.vaik tää ei kuullosta ehkä pahalta mut
mul on tosi paha olo...jos haluut voit mailaa
[email protected]

Äänestä

Hei! Minulla itselläni ei ole itseasiassa
lainkaan samanlaisia kokemuksia, kuin sinulla.
Mutta paljon on minunkin elämässäni tapahtunut.
Viimeisin oli isäni itsemurha. Halusin lähettää
sinulle paljon terveisiä ja niitä niinsanottuja
VOIMIA! Onneksi sinulla on sinun poikaystäväsi.
Toivon, että hän saa sinut jaksamaan jatkossakin!!
Vaikkapa ilman niitä putkareissuja. Voi hyvin ja
muista kertoa rakkaallesi, kuinka tärkeä hän
oikeasti on. terveisin, suvi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lonelygirl#83 kirjoitti:

musta tuntuu et ei tää elämä oo elämisen arvoista!kukaan ei kuuntele mua,ja jos kuuntelee ei ymmärrä...tuntuu et mä elän laitosten ja putkan välillä jatkuvasta...mut onnex mulla on ihana jätkäkaveri,sillä ilman sitä mä en kestäs!ja mä pelkään koko ajan menettäväni sen mikä mut pitää kiinni elämässä!!!auttakaa ihanat ihmiset miten mä saan elämän halun takas jos mun jätkä jättää mut!!mut on jätetty yksin aina kun on vaikeeta,ja mä en jaksa enää!!!kaikki mun ympärillä hymyilee ja sanoo et ei elämä niin kauheeta oo,mut entä jos onkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu