Kyllä kannattaa käydä äänestämässä . Tulee mieleen tämä Espoon asunnottomuus joka on jatkunut jo vuosia ja jos muutosta ei tule kunnallispolitiikassa sama peli jatkuu .On suorastaan häpeä että asunnoton saa jopa 7v olla jonossa ja mitään ei tapahdu..Suosittelen äänestäjiä tekemään oikeat valinnat ja jopa käymään valtuustosalissa kuuntelemassa näitten nykyisten politikkojen kommentteja .tsemppiä kaikille espoolaisille.
Vastaukset 5
Olen ensimmäistä kertaa mukana kuntavaaleissa ja minua kiinnostaa mitkä asiat espoolaisia huolettavat. Täytynee tutustua tähän asunnottomuusongelmaan ja miten sitä voisi ratkaista.
- tiina.sonninen
Espoonkruunua ollaan yksityistämässä, eli se tarkoittaisi sitä että pienituloiset eivät saa asuntoa ja nykyiset pienituloiset jotka saavat asumistuen asuntoonsa lentävät pihalle melkoisenvarmasti. Sinne halutaa juuri ne ihmiset jotka pystyy maksamaan koko vuokran itse. Kruunuhan on saanut jo valita jonkin aikaa aivan itse asukkansa ja tiedämme että tämä kesä 2012 oli kaikista suurin ulos heiton aika koskaan heiltä, sieltä lähti lapsiperheitä ja juuri pieni tuloisia. (Niiden hallituksessa istuu porvareita joten tiedetään jo suoraan mikä on menetelmä)
Tuttava perhe joutui odottamaan asuntoa yli puoli vuotta se ei vielä mitään kun on nuoria jotka ovat odottaneet asuntoa sieltä 4 vuotta ja ei kuulu mitään.
Ehdolla ollaa vaaleissa 86 numerolla saadaan asennetta, maalaisjärkeä ja lujaa luonnetta Espoon valtuustoon. :)
pahoittelen aijemmassa versiossa oli painovirhe paholaisia :)- tiina.sonninen
[email protected] kirjoitti:
Tiina Sonninen, mihin perustat tietosi?
siihen mitä olen nähnyt.
- Teatteri Hevonkuusi
Kaupunki jossa toimialajohtajia tuomitaan oikeudessa lahjuksen vastaanotosta ja virka-aseman väärinkäytöstä ja ja saa silti jatkaa työssään ilman kommentteja tahi muutakaan ei voi olla kuin läpeensä mätä. Nepotistimin huippuna on pedannut jo oman poikansa jatkamaan tehtäviään teknisen toimen johtajana, noin esimerkiksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381176
Mahdoton tilanne
Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova97889Välillä tulee haikeus
Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.78844Tunteilla leikkiminen
Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?113795- 31568
On ikävä sinua ihana
En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.28513Mä olin ihan peloissani sun lähellä
Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel20509- 45494
- 96491
Kaipaamalleni naiselle
Hyvää iltaa! Täytyy vain toivoa että törmäämme toisiimme pian Toivoo. mies29437