http://www.ess.fi/?article=384538
Mikähän tuo mainitsematon etninen ryhmä on?
Ikävää että Suomessa tapahtuu tälläistä.
Mikähän tuo mainitsematon etninen ryhmä on?
Ikävää että Suomessa tapahtuu tälläistä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Tuntuu samalta kuin se Al-shabaab -juttu mik oli vähän aikaa sitten. Rahoitettiin terrorismikoulutusmatkoja sossun varoilla somaliaan vai minne se nyt oli?
se on niitä jotka muka on kovia tekemään töitä ja ovat myös rehellisiä eivätkä tee rikoksia. http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012091216067592_uu.shtml
Lehti kirjoittaa väärin taas: Kyseessä ei ole suomalainen, vaan somali. Saatanaako tuo lehtiväki palvelee, kun valehtelee jatkuvasti ?
Suomen kansalainen tuo somali voi olla, mutta suomalainen häne ei ole iki kuuna päivänä.
Jos ihminen on syntynyt Suomessa hän on silloin suomalainen, oli vanhemmat tulleet sitten vaikka tähtien takaa, näin sanoo Suomen laki.
mitä asiasta sanoo joku paskontuoksuinen eritelaki. Hänelle ja hänenlaisilleen voidaan kirjoitella paperilappuja joissa sanotaan "suomen kansalainen". Niihin lappuihin voidaan laittaa vielä vaikkapa hassuja kivannäköisiä leimojakin ja muuta kivaa. Mutta nuo laput ovat sellaista paperia, jolle on käyttöä ahterintyhjäämishommissa.
Hän ja hänenlaisensa ihmiset eivät KOSKAAN tule olemaan oikeita suomalaisia.
Onko terrorismin rajoittaminen laitonta?
Nimittäin Yhdysvallat esti aikoinaan YK:ssa vetollaan YK:n terrorismin tutkimuksen ja ehkäisyyn pyrkivän päätöslauselman, eli YK ei aloittanut näitä tutkimuksia ja toimenpiteitä.
Ja ulkomailta tulleita maksettuja ja tuettuja terroristejahan Syyriassakin on sotimassa, näyttäisi, että on ns. lännen hyväksymiä "hyviä" terrostisteja ja sitten niitä toisia, jota ovat pahoja.
niistä sossun rahoista riittäkin lähetettäväksi terroristeille. Länsimaat käyttävät valtavat summat noiden elättämiseen ja rahat valuvat suurelta osin terroristeille. Voisiko tyhmempää touhua olla.
Näinkö ne kiittää meidän vieraanvaraisuutta?
Sodassa on sodan lait ja rauhassa rauhan lait. Mitä somaleille tehdään sodan aikana ?
Näin sitä suomen verovaroja käytetään saaaatana. Kaiken lisäksi nämä rikoksia tehtailevat somalit sun muut kehitysmaatasolta tulleet mamulit saavat tv.ssä aina uikuttaa kantaväkeä vastaan keksimästään rasismista, jota itse pikemminkin harrastavat; paskaaaaa.
Tapaloisväet ulos maasta niin että heilahtaa.
Miten ne on uskaltanu pidättää sen?
Saavat pian ite syytteen,rasismista.
Eikös vain ?
Poliisi pidätti eilen tiistaina 41-vuotiaan naisen terrorismirikoksista epäiltynä.
Pidätys liittyy kesällä 2011 alkaneeseen laajaan terrorismijuttuun, jonka yhteydessä Suomessa on ollut pidätettyinä tai kiinniotettuina ainakin viisi henkilöä. Kaksi heistä oli vangittuina esitutkinnan aikana.
Nyt pidätetty nainen on Suomen kansalainen, ja hän on somalitaustainen kuten muutkin epäillyt.
-Tietääkseni tämä nainen ei ole sukua aiemmin pidätettyille. Hänen nimensä tuli esille esitutkinnassa, ja nyt selvitämme, mikä hänen roolinsa on kokonaisuudessaan, sanoo rikoskomisario Kaj-Erik Björkqvist Keskusrikospoliisista.
Kiinnioton yhteydessä tehdyssä kotietsinnässä poliisi takavarikoi runsaasti erilaista materiaalia.
-Materiaalia on lähinna dataa, joko sähköisessä muodossa tai asiakirjoina. Sitä parhaillaan lajitellaan ja tutkitaan, Björkvist jatkaa.
Tutkinnassa on kuulusteltu Suomessa, Isossa-Britanniassa ja Ruotsissa yhteensä seitsemää epäiltyä ja useita asianomistajia sekä todistajia.
Kaikkia ulkomailla olevia rikoksista epäiltyjä ei vielä ole tavoitettu.
Tätä minä olen täällä jo aikaan sitten kertonut ainakin jo 3 vuotta sitten ja suomi24 sensuuri on poistanut kovalla kädellä että kansa ei saa tietää totuutta.On ip bännejä tullut.
Tämä on vasta alkua uutta on tulossa on koskee ihmiskaupaa ,rahanpesua,elinkauppaa josta ei viellä kirjoiteta vaikka todisteita on
Aina on "KEHUTTU" kuinka somaliyhteisö on tiivis ja yhtenäinen ,joten pitäisikö olettaa että monet muut somalit saattoivat olla tietoisia kyseisten henkilöiden toiminnasta ??? ja miten asiaa kommentoi SOMALILIITTO ???? vai meneekö kaikki RASISMIN piikkiin ????
Rahoitus tulee näiden haamuyhdistysten avustuksella joilla rahastetaan kunnilta, kaupungeilta ja valtiolta suuria summia joka vuosi. Niillä rahoitetaan terrorismia. Ja kukkahatut hymyilee. Katsokaa ja todetkaa, että mitä kaikkea somalit ovat keksineetkään perustaa. Yhdessäkään yhdistyksessä ei ole mitään toimintaa. Ne ovat pelkkiä rahankeräysmekanismeja.
http://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=somalijärjestöt ry&source=web&cd=13&cad=rja&ved=0CC4QFjACOAo&url=http://selavii.puheenvuoro.uusisuomi.fi/111456-mukasuvaitsevat-ja-maahanmuuttokriitikot&ei=4Wg2UKXDGqnS4QSr14GgBw&usg=AFQjCNEvzAvSgVikMnwoM7MgK0Kn3dbfVA
Tällaisia käärmeitä meidän sossuämmät hyysäävät povellaan.
Paljonkohan nainen ona rahoittanut...ja missä nainen oli töissä ansaitakseen rahaa...
Vai rahoittivatko veronmaksajat...
Mitä enemmän Suomeen tulee muslimeja, sitä enemmän maahamme syntyy vihaa ja väkivaltaa lietsovia moskeijoita, väkivaltarikoksia tehtailevia jengejä, terroristiryhmiä jne.
Todella ikävää. Olen aina ajatellut että täällä tukia saavat mamut ovat hädässä olleita ihmisiä, jotka ovat kiitollisia Suomen avusta.